Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę

187 odpowiedzi na ten temat

#141 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 28 sierpień 2010 - 12:21

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Tylko sprężonym powietrzem, tak 6-7bar ustawiam na mojej bo więcej to już zawór bezpieczeństwa upuszcza. Żadnej wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Dzisiaj, 02:05
  •  

#142 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 28 sierpień 2010 - 14:52

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Ja swojego Claasa czyszcze tylko sprężonym powietrzem a elementy robocze olejem przepalonym z domieszką smaru :D

#143 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 20:59

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Ja tak samo tylko sprężarka czyszcze a woda to czasami przed sezonem go umyje ale żatko kiedy

#144 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 21:08

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę a ja swojego bizona myje co dziennie myjka a chlodnice kompresorem czyszcze po zniwach tylko wlacze kombajn wytrzase resztki slomy zciagam heder i smaruje kose smarem i stoi do czerwca w czerwco smaruje i myje przed wyjazdem w pole

#145 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 18:54

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Najlepiej sprężonym powietrzem. Jak już wodą to osłony z wierzchu. Do konserwacji przepalony olej lub ropa.

Dla hardkorów polecam beczkowóz na tłoczenie i rura. B)
Happiness is easy

#146 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 19:26

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę a wszystkie lancuchy w przenosnikach smaruje dopiero wiosna jak mam czas i zaczynam kombajn przygotowywac,z tego wzgledu ze wszystkie ogniwa staram sie przejzec czy wszystko gra jak powinno...ja to zawsze staram sie maszyne miec przed zniwami dopatrzona ,,a nie jak inni pierwszy dzien wyjazdu a oni kursuja w ta i w ta bo maszyna nie gada..a w hederze Ziarno rosnie z ppoprzedniego roku..takie tez juz widzialem kombajny

#147 Share lslonecki

lslonecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 20:06

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Karcher - i starczy:) Chyba, że wolicie (dla hardkorów) silnik odrzutowy, jak to w ZSRR bywało... Wyczyści dosłownie wszystko.

#148 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 07:42

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę co z tego ze wyczysci lozyska dostaja popalic ...lepszy kompresor

#149 Share szerszen

szerszen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 07:44

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę sprezarka jest najlepsza B)

#150 Share mouser

mouser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 13:51

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Tak jak większość pisze, do przygotowania kombajnu na zimę najlepsze jest sprężone powietrze, a czego się nie wydmucha to trzeba zeskrobać. A po wyczyszczeniu kombajnu osłon zewnętrznych lepiej nie zakładać, aby powietrze mogło swobodnie przepływać przez wnętrze, co zapobiega gromadzeniu się wilgoci. No i jeszcze dobrze jest poluźnić paski klinowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 16:49

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę tak jak wspomnailem na koniec to go jeszcze na klocki podstawiam zeby opony sie nie meczyly

#152 Share matijasek88

matijasek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 23:10

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę wydaje mi się że czyszczenie przez zimą jest zależne od tego w jaki sposób przebiegły żniwa( przynajmniej w moim przypadku). A mianowicie wszystko zależy od pogody. Niestety nie mam jeszcze budynku umożliwiającego mi codzienne garażowanie, w żniwa stoi pod chmurką natomiast wstawiam jedynie na zimę. Jeśli zboże nie jest mocno zkleszczałe i kombajn nie zmoknie to nie myje tylko właśnie jak piszecie powietrze, szczota i jazda. Jak zmoknie porobią się zacieki i syf to wtedy myję dokładnie wszystko myjką. Zawsze po myciu smaruję wszystkie łożyska no i uruchamiam wszystko żeby woda nigdzie nie została. Nigdy nie zdarzyło mi się aby padło po tym zabiegu jakieś łożysko. Wiosną tylko zalewam wodę dokładny przegląd całości i w pole :) Dodam jeszcze że zawsze zdejmuje klapy te dolne z podajników żeby gryzonie nie imprezowały tam za bardzo. Kiedyś znajomy polecił żebym w miejsce gdzie najwięcej przewodów jest położył szmatę umaczaną w oleju napędowym- podobno gryzonie wtedy unikają takich miejsc i elektryka nie ruszona ale osobiście nie robię tego

#153 Share marcin2000133

marcin2000133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 13 luty 2011 - 10:12

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Nigdy wodą bo ci zardzewieje myj tylko sprężonym powietrzem wszystko wydmucha i nie zardzewieje co niemożna powiedzieć o wodzie

#154 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 14 luty 2011 - 22:41

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę W kombajnie jest mnóstwo zakamarków i jak kombajn zamknie w czasie pracy to i wyschnie później na polu bo jest przeważnie wysoka temperatura, a w garażu po umyciu już tak nie doschnie.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#155 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 23:16

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Sprężonym powietrzem się powinno czyścić ,ale czasami się nie da, na sam koniec żniw młóciłem kilka km od domu wyszła burza a ja myślałem że uda mi się skończyć ,nieudało, jak uciekałem z pola kombajnem oczywiście najkrótszą drogą przez pola tak lało że w niektórych miejscach tonołem, ale co tam 3-przyśpieszacz do przodu i jedziemy, później okazało się ze tak się uświnił błotem kombajn że był chyba z tonę cięższy :lol: to co miałem skrobać? myjka o git majonez B)
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#156 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 18:45

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Ja podłączałem wąż strażacki z prądownicą do wydechu i jazda. ale w tym roku mam już kompresor.Myty będzie
po nasmarowaniu przed wyjazdem i po osłonach tylko.Z konserwacji to zostało mi tylko prysnąć go barankiem
od spodu,i koniec.A tą szmatę z ropą kolego matijasek wypróbuję w przyszłym roku,to może być dobre
bo myszy zanim zjadły trutkę to nacięły mi gąbkę pod tapicerką.

#157 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 13:43

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę odpalał juz ktos swoja bestie po zimie??????? :D :lol:

#158 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 09 kwiecień 2011 - 22:41

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Nie ma takiej potrzeby.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#159 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 11 maj 2011 - 11:20

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę ja dzis odpalilem destie po Zimie na dotyk az bylem zaskoczony...ze paliwo nic nie zeszło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 maj 2011 - 12:02

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Ja tydzień temu odpaliłem, załapał po 4 obrocie wałem, zmieniłem łożysko za 12 zeta, i można powiedzieć że gotowy, tylko z kłudek zjechać.