Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę

187 odpowiedzi na ten temat

#121 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 10:34

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Witam ja przez 2 lata myłem kombajn ale teraz dałem sobie spokój sprężarka potem lewarek i na kołki Znajomy kupił nowego JD to serwisant go przestrzegał przed myciem bo może utracić gwarancję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Dzisiaj, 10:45
  •  

#122 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 30 sierpień 2009 - 10:50

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę ja też w tym roku wystawiłem "chrupka" wcześniej i któregoś dnia jak pojechałem do miasta mojemu bratu coś dogłowy strzeliło i go umył :D :D :D :( dostał taki o....dol że do końca życia będzie pamiętał nasmarowałem wszystkie olejem przez sprężarkie żeby woda wyszła to i tak 3 sztuki w żniwa poleciały
NIGDY NIE MYJĘ KOMBAJNU I PRASY !!!!!

#123 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 20:23

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Obejrzyjcie te filmy z linku a napewno wam pomogą

#124 Share KarolWisnia1992

KarolWisnia1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 maj 2010 - 20:28

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Odkąd mamy kombajn(20 lat, wujek kupił go 5 letniego) to wujek zawsze otwiera sita na maxa i myje kombajn W ŚRODKU wodą, co mu pare razy odradzałem. Przez to w tym roku musimy wymienić cały podsiewacz bo już sie nie nadaje do użytku... a wiadomo jakie podsiewacze dostaje się na polskim rynku i ile one kosztują, a ten był oryginalny... Poprzedni kombajn(czyli 40) też był wten sposób traktowany ale nic mu nie było

PZDR

#125 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2010 - 21:03

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Jak częste mycie skraca rdzy życie, tak częste mycie skraca kombajnu mycie. :) Jak już ktoś chce myć, to niech myje przed sezonem, gorzej po sezonie, jak kombajn będzie długo stał w bezruchu.

#126 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 06 maj 2010 - 21:05

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Ja wcześniej zawsze sprężarką dokładnie czyściłem kombajn, jednak od ok 5 lat (od kiedy ma Karchera) myję myjką kombajny. A wygląda to tak: z grubsza smarowanie, następnie dokładne mycie, dokładne smarowanie i włączenie na obroty młocarni. Na początku odradzano mi taki sposób, gdyż sugerowano, że łożyska nie wytrzymają roku- oczywiście założenia te okazały się błędne. Przy myciu przynajmniej się tak nie ubrudzę jak przy dmuchaniu sprężarką, a także jest o wiele szybciej, no i ładniej wygląda po tym zabiegu kombajn.
Aha po paru dniach od umycia, gdy dokładnie wyschnie, ropuję wówczas przyrząd oraz podsiewacz- najlepsza konserwacja- i oczywiście wjeżdżam pod wiatę. :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#127 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 06 maj 2010 - 22:35

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Ja myję co roku 1-2 razy zawszę w sezonie że by jeszcze wykosił z 10ha.Teraz mam sąsiada kamieniarza który tłucze kamień i ma sprężarkę śrubową to wężem z 20mm w wewnątrz,i 6 atu, to się muszę trzymać żeby z niego nie spaść.Zawszę rano z 15 minut a na koniec to z 2 godziny.

#128 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2010 - 04:35

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Możesz edytować post, bo jest mało czytelny...:)

#129 Share 9Szczepan

9Szczepan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:agronomia, agrobiznes

Napisany 06 lipiec 2010 - 23:12

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę W nowoczesnych kombajnach mycie nie jest zalecane, gdyż prawdą jest że wilgość wszędzie się dostanie co może skutkować późniejszymi problemami z czujnikami i komputerem. Chodziaż nie wierzę, że łożyska po myciu kombajnu były do wymiany. Przez kilka lat myłem starego bizona '87 najpierw dobre przedmuchanie kompresorem, później karcher z aktywną pianą i poprawka sprężarką ten zabieg całkowicie usuwa wszelkie zabrudzenia (kurz, smar, olej, resztki pożniwne). Po wysuszeniu kombajn był zakonserwowany i wprowadzony pod dach. Nigdy nie spotkałem się z osłabieniem łożysk, czy jakimś zwiększonym korodowaniem - nie bynajmniej przez wodę.

#130 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 14:41

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Witam pytanko do wszstkich operatorow kombajnow....Panowie jak i czym czyscicie swoje kombajny???zniwa maja sie u nas na slasku ku koncowi..zostaly jeszcze pszenice jare i rzepaki jare...i bedzie trzeba za nie dlugo wysprzatac kombajny....ja osobiscie czyszcze wszystko powietrzem....a potem na sam koniec silnik z pylu oplucze troche woda,,,a tak wzystko powietrze,potem przed zima pewnym dluzszym juz postojem podstawiam kombajn na klockach zeby tak opony nie cierpialy,ja zostawiam kombajn pod wiata calkowicie zadaszona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share r4v

r4v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 15:22

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę ja po żniwach robię podobnie, cały kombajn czyszczę sprężarką kiedyś myłem myjką ciśnieniową ale to nie zdało egzaminu, trudno jest wymyć wszystkie plewy z wewnątrz, a to co zostaje po zamoczeniu po prostu gnije razem z blachami
na zimę kombajn też stawiam na kołkach i spuszczam powietrze bo szkoda opon
dodatkowo na koniec sezonu olejem albo smarem smaruję kose, żyletki, łańcuchy podajników żeby nie rdzewiały
ostatni też zacząłem wyjmować podsiewacz i sita po sezonie żeby je dokładnie wyczyścić

#132 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja:)

Napisany 24 sierpień 2010 - 15:26

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Ja widziałem jak tak jak ty czyścili powietrzem tylko na końcu węza od kompresora dość dużego bo 500l miał lance taką jak od małego opryskiwacza na ramie :)
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

#133 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 15:30

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Ja używam tylko sprężarki, nigdy nie myłem, bo po co, umyję jak będę sprzedawał, stary kombajn tylko raz do handlu myłem.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#134 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 15:33

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Koło mnie jest zakład kamieniarski i maję sprężarkę śrubową 22kw o bardzo dużej wydajności z zbiornikiem 1000 litrów.Wężem 15mm średnicy dmucham 6 bar i muszę się trzymać żeby z niego nie spaść.Z 2 godziny i jest super.A ja wyglądam strasznie.Ale kombajn jest czysty.

#135 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 15:49

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę i tez zaraz po kazdym sezonie wymieniam olej w silniku tak ze na zime stoi juz na swiezutkim olejku,kose tez wyciagam smaruje olejem wszystkie lancuchy...a stol za kazdym razem maluje Farba tylko podkaldowa wiadomo mozna starym olejkiem ale ja tak zeby ladne wygladalo :)

#136 Share zetorki

zetorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo no i moja ulubiona pasja dziewczyny :D

Napisany 24 sierpień 2010 - 16:15

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę a my wcale nie czyścimy :)
Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

#137 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 16:49

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę to fajnie myszy sie maja w czym gonic hhehehehhe pisze do Zetorki

#138 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 24 sierpień 2010 - 17:13

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Ja do czyszczenia również tylko używam sprężarki i od czasu jak mi kiedyś gryzonie narobiły szkody w kombajnie rozkładam pyszne (dla gryzoni :) ) trutki

#139 Share zetorki

zetorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo no i moja ulubiona pasja dziewczyny :D

Napisany 24 sierpień 2010 - 17:42

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę spokojna twoja my już tak od 89r roku robimy i żadnych myszy nie widziałem ale przed wyjazdem w pole dobrze go czyścimy :) do kombajnista84
Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Kipek1

Kipek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,mechanika,motoryzacja,sport.

Napisany 24 sierpień 2010 - 17:58

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Panowie tylko i wyłącznie sprężone powietrze,żadna woda!Łożyska dostają popalić,a blachy i konstrukcja gnije.Wiem co muwię bo pracuje na utrzymaniu ruchu w papiernictwie gdzie jest zapylenie i kurz.Ja czyszczę powietrzem(wąż 1/2 cala i 6-8 bar) i kombajn czyściutki.A ja to już inna sprawa :)