Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę

187 odpowiedzi na ten temat

#181 Share lysyyy8585

lysyyy8585

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 13:56

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę a w jaki sposób radzicie sobie ze szkodnikami ? macie jakieś sprawdzone metody lub środki ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Dzisiaj, 17:56
  •  

#182 Share szczurek05w

szczurek05w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:42

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę trutka :)

a jaki masz kombajn kolego ?

#183 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 15 grudzień 2013 - 15:04

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Ja zawsze na koniec żniw zostawiam sobie jakiś kawałek gorczycy i koszę ją jako ostatni kawałek w sezonie, zapach gorczycy bardzo dobrze odstrasza gryzonie. A poza tym rozkładam trutkę w kabinie i na podsiewaczu.

#184 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 16:14

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Witam,trutkę na gryzonie najlepiej stosować w postaci krążków i to umieszczone w taki sposób aby gryzonie nie brały na wynos, w tamtym roku wyłożyłem w postaci płatków bo nie miałem krążków, to wszędzie poroznosiły po zakamarkach kombajnu,a w krążkach konsumpcja jest tylko na miejscu, niema na wynos :lol: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#185 Share lysyyy8585

lysyyy8585

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 22:08

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę kolego szczurek05w posiadam JD 1075 i już tamtej zimy mi szczury narobiły roboty między innymi w kabinie mi trochę instalacje poprzerabiały :) miałem trutkę nasypaną ale jakoś kurcze ich nie ruszyło, i tak pomyślałem że może macie koledzy jakieś dobre sposoby na te nieznośne szkodniki bo nie mam zamiaru znów robić elektryki ...

kolego krol9 no z tą gorczycą jeszcze nie słyszałem - a jak bym kupił i nasypał trochę w zakamarki do zbiornika itp jak myślisz dobre by to było czy może lepiej zainwestować w trutkę ?

#186 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 22:55

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę Witam,co do trutki to najbardziej skuteczne są koloru niebieskiego w krążkach, bo i spotkałem zielone w saszetkach ,a są koloru różowego najsłabsze ,czerwone mocniejsze a najsilniejsze są właśnie niebieskie ,ja kupuje w krążkach z dziurką w środku, nawlekam je na drut i uwjązuje do czegoś aby nie roznosiły po kątach, to i wiadomo ile i że napewno zjadły, te są na szczury, ale myszy nimi nie gardzą, mniej zjedzą i szybszy skutek i nie zdążą tyle bajzlu narobić w kombajnie zanim padną ;) Pozdrawiam.

#187 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 07:22

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę A ja mam 3 kociczki. Od lat nie widziałem nigdzie żadnego gryzonia, ani śladów po gryzoniach. A tak ogólnie .... chłopy... najlepiej sprawdza się porządek. A kotom trzeba tylko umożliwić penetrację zakamarków. Jeśli poczują lub usłyszą mysz - to nawet do kombajnu wejdą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#188 Share szczurek05w

szczurek05w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 08:08

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę a ile moge brac za godzine usług jd 1032 kosa 2,7 ?? tak około

Post nie na temat +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez MAT912, 16 grudzień 2013 - 18:45.