oFsik

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę

Polecane posty

oFsik    138

Witam jak wyczyścić kombajn na zimę? (głównie chodzi mi o wnętrze, podsiewacz;p, sita itp.) proszę o pomoc i z góry dzięki




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

cepy - cepow nie czyszcze, bo przeciez nie sa brudne. sita i inne bebechy czyszcze tak, ze otwieram sita na maxa, podkrecam wiatry, otwieram zasuwki w podajnikach klosowym i zbozowym i wlaczam mlocarnie i "jade" tak pare minut i juz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to chyba najłatwiejszy i najszybszy sposób :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja zawszę "przedmuchuję" sita przez parę minut i czyszczę wytrząsacze. Z zewnątrz to najpierw wydmuchuję wszystkie syfy z zakamarków sprężarką, przedmuchuję chłodnicę, a na końcu myję go wężem strażackim.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

a ja sita i podsiewacze wyjmuje,czyszczę a następnie maluje czystym olejem,no i do magazynu,a całą resztę to kompresorem i miotłą sie traktóje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
a ja sita i podsiewacze wyjmuje,czyszczę a następnie maluje czystym olejem,no i do magazynu,a całą resztę to kompresorem i miotłą sie traktóje

a jak wyjąć podsiewacz? dużo jest przy tym roboty?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

tak prawdę powiedziawszy to ja mam claasa i tam popuszcza się dwa uchwyty,wyciągasz i to wszystko,a jak to jest w bizonie to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w bizonie to chyba trochę trudniejsze;D ale my już nawet w claasie nie wyjmujemy sit ani podsiewaczy, kombajn jest oczyszczany sprężonym powietrzem a następnie na wszystkie elementy robocze jest nanoszona warstwa oleju (pistoletem) na wysokich obrotach należy nanosić olej na bęben młócący, dzięki temu warstwa ochronna znajdzie się również na koszu, podsiewaczu i sitach, podobnie należy postąpić z podajnikami (również ślimakowymi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOMBAJNista    0

Moj sasiad raz umył bizona na zime to naspenego sezonu nie było dnia zeby łozyska nie wymieniał

Ja rowniez jak inni czyszcze sprezarka i smaruje olejem calego pisoletem. Mysle ze to najlepszy sposób. Zaden za to nie jest dobry jesli bizon stoi na dworzu to mu nic nie pomoze

Na marginesie miałem to robic jutro ale jezcze czekam na łubin sasiada az dojrzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

kombajnu nie myje sie woda to podstawa...jedynie na sucho i powietrzem, do tego konserwuje sie wszystkie elementy ruchome, zalewa sie ropą, do tego ottwieram wszystkie klapy chodzi mi o te okienka po bokach kombajnu, nad gardziela, pod gardziela, nom i na koniec lewarek i podnosze kombajn i stawiam go na klockach drewnianych


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
a ja to go nieżałuje myje go wodą a potem pistolet do kompresora , stary olej i jazda :)

Myjesz kombajn wodą? potem wszystko rośnie i rdzewieje. Ja zawsze tylko czyszczę kombajn sprężarką i tak jest najlepiej pod wysokim ciśnieniem wszystko wyczyści rafki, zbiornik, silnik a potem do stodoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Z doświadczenia serwisanta moich bizonów ( naprawdę nie znam nikogo kto by się znał lepiej na tych maszynach) nie należy myć kombajnu wodą a jeśli już ktoś bardzo chce to zrobić na na nie dłużej niż dwa dni przed pracą w polu i podstawa to jest aby za każdym razem maszyna zjechała z pola wprost pod dach, w takim egzemplażu który posiadam to nawet tego Pana zaskakuje czasem kondycja niektórych elementów (pozytywnie oczywiscie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
a ja myje i stoi zawsze pod dachem i wygląda lepiej niż te co są niemyte wodą

Ja nie używam wody na kombajn potem wszystko rośnie a mój stoi w stodole :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raf19    0

U mnie jest z wierzchu myty przed sezonem żeby zaraz się wytarł w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

ja bym wjechał do stawu i włączył wszystko i max obroty i się umyje a silnik się nie zaleje bo jest u góry hee :):) :rolleyes: :):)

Edytowano przez andrzej2110
błędy

Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raf19    0
ja bym wiechał do stawu i wzłoczył wszystko i max obroty i sie umyje a silnik sie nie zaleje bo jest u góry hee :) :rolleyes: :) :) :)

 

To byś szybko nie wyjechał , bo napęd tylko paskiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez mccormickc90max
      Witam Kolegów,

      Jaki sensowny kombajn do 400 tysięcy zł mógłbym wybrać? Myślałem nad JD W330 ale nie znalazłem na jego temat zbyt wielu opinii. Kombajn miałby też kosić w sezonie około 20ha koniczyny na ziarno. Nie kosiłbym nim kukurydzy. Coś możecie podpowiedzieć?
    • Przez magdziarz
      Witam serdecznie. Koledzy chciałabym kupić kombajn. Doradzcie co będzie lepsze. Mam na oku jd 1450wts i cws oraz megę 204 i mediona 340. Jestem skłonny ku jd. Tylko różne opinie się o nim słyszy. Co myślicie, pozdrawiam. 
    • Przez Kolossiwy
      Tak jak w temacie a moje pytanie jak to się sprawdza i konkretnie czy pod koła prowadzące nie dostają się kamienie a jak tak to czy zatrzymuje się taśma bo w hakowy to był problem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj