Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulec tarczowy w zetorze

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 19:58

Hamulec tarczowy w zetorze Nie było łatwo, bo trzeba było parę rzeczy dorobić u tokarza.Na przykład trójniki na korektorze hamowania jak również mocowanie zacisku na obudowie mostu. http://www.agrofoto....m/index.php?aut

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulec tarczowy w zetorze Dzisiaj, 18:31
  •  

#2 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 20:24

Hamulec tarczowy w zetorze Spoko przeróbka, jak teraz hamuje?

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 20:51

Hamulec tarczowy w zetorze tylko że jak zahamujesz przodem to nie ma już sterowania (przy zablokowanych kołach)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 20:58

Hamulec tarczowy w zetorze Ja tam się nie znam, ale link nie działa (przekierowuje do strony głównej forum).

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 21:05

Hamulec tarczowy w zetorze mnie przekierowało do filmów.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 29 sierpień 2007 - 22:58

Hamulec tarczowy w zetorze

Nie było łatwo, bo trzeba było parę rzeczy dorobić u tokarza.Na przykład trójniki na korektorze hamowania jak również mocowanie zacisku na obudowie mostu. http://www.agrofoto....m/index.php?aut

Fajny pomysł, tylko popraw linka do zdjeć, bo musiałem dochodzić do nich poprzez użytkownika.
I jakie reminiscencje z używania tego rozwiązania?
Nie boisz się o przedni moszt czy to wytrzyma?
Ja bym się troszeczkę martwił o brak osłony i hamulca i samego przegubu - ja w swoim 7245 musiałem dorobić jeszcze dodatkową osłonę wału bo jak zwoziłem siano to stało się, że naowijało siano na wał i w efekcie sie urwał.
Co do linku to chyba miał być: http://www.agrofoto....t...i&img=27108

Do Andzreja2110 - w zetorach z przednim napędęm (4x4) nie używa sie hamulców do skręcania - no chyba że chcesz sobie coś rozwalić w napędzie - ja w swoim 7245 od nowości (1989 roku) ani razu nie rozłączyłem hamulców!!!!.
Zresztą taki hamulec można spotkać w wielu zachodnich ciągnikach 4x4 (widziałem to w JD i Fendtach).

Apropos hamulców w przednich kołach to spotkałem się z przeróbkami U-C360 (do warunków górskich) które miały w przednich kołach hamulce bębnowe i były to nie tylko przeróbki prywatne ale jakiś POM się tym zajmował.
No to się narobiło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 21:11

Hamulec tarczowy w zetorze Jak niektórzy wiedzą mieszkam na roztoczu gdzie trudno o równy kawałek pola a miedze są wysokie więc hamulce muszą być 'brzytew' .Te orginalne co są w moście już się przytarły na tyle że nie były zbyt pewne. Sam pomysł zaczerpnąłem z najnowszych zetorów na targach rolniczych.Tylko że tam wał napędowy wychodzi z boku skrzyni biegów i jest więcej miejsca na tarczę. tu niestety ogranicza nas misa olejowa silnika.Zacisk hamulca można zamocować na dwa sposoby.1dotoczyć nową obudowę wałka atakującego przedniego mostu i do niej przyspawać uchwyt zacisku.2.dorobić opaskę z grubej blachy i do niej przyspawać uchwyt. Sam zacisk jest od wartburga a to dlatego że ma dwa obwody i jest czterotłoczkowy! Do jednego obwodu podłączamy lewy, a do drugiego prawy hamulec ciągnika tuż nad korektorem rozkładu siły hamowania. Wymaga to dorobienie trójników aby móc się podłączyć! Gwint na korektorze to-12x1mm skok gwintu.Przewody hamulcowe zamówiłem w zakładzie ham. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z tej przeróbki i nie muszę już wyrywać kierownicy przy hamowaniu. O przekładnię bym się nie martwił bo podczas pracy nie tylko takie obciążenia wytrzymuj e.Jesli są jeszcze pytania to chętnie odpowiem. A to chyba własciwy link do strony :) http://www.agrofoto....t...i&img=27108

#8 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 31 sierpień 2007 - 23:53

Hamulec tarczowy w zetorze A dużo kosztował Cię ten pomysł :)?

#9 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 13:14

Hamulec tarczowy w zetorze Nie tak dużo,zacisk 100,przewody 100,trójniki 40+ moja praca :)

#10 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 01 wrzesień 2007 - 23:57

Hamulec tarczowy w zetorze Może uda mi się takie coś zrobić w U. 4514, chociaż hamulce nie sa najgorsze w tym ciągniku :). Teraz możesz powiedzieć "moja praca i zadowolenie z sukcesu- bezcenne!" :), jak w reklamie kart kredytowych hehe :).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 12:40

Hamulec tarczowy w zetorze Do coolman111-czy ty w 4514 masz hamulce hydrauliczne,bo o ile mi wiadomo w 4512 są mechaniczne!