Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 kwiecień 2011 - 18:05

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda Witam,mój dziadek ma problem otóż zawsze zimą jest problem z pojeniem bydła,niema poideł bo to jest stara obora poniemiecka i jest tam 10-15 byków i jest problem z pojeniem .Byki są uwiązane i każdy ma bańke po 40l ale nanosić to też jest problem i oczywiście ciężko.Więc macie może jakieś rozwiązania jak napoić zimą bydło i miało stały dostęp do niej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda Dzisiaj, 22:01
  •  

#2 Share snorli3

snorli3

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 18:08

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda u mnie sąsiad ma 10 krów w oborze bez poideł i w zime i latem nalewa bezposrednio przed poieniem wode do starej wanny i wyprowadza bydło i tam je poi !

ale nalepiej zró poidełka to ułatwia sprawe !

ja swoim bykom opasom zrobiłem !

#3 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 18:18

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda ale,jest problem żeby nie zamarzło

#4 Share snorli3

snorli3

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 18:22

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda nie zamarzinie bo jeśli wlejesz przed poieniem nie zamarzinie odrazu!
w polsce niema mrozów -30 :D:D

#5 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 18:25

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda ależ są i nawet czasem większe jak te -30

#6 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 18:38

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda weź sobie wąź, odkręć wodę i przystaw wiaderko bykowi, on będzie w między czasie pił a ty bezpośrednio nalewał do wiadra wode. Stosuję tą metodę gdy mi się poidło zepsuje xD
jeśli chodzi a zamarżanie wody zimą to na bank zamarżnie ci zimą na dworze
u mnie jak idą rury z ziemi do dojarki i potem do obory, zawsze mi w dojarce zamarżałą więc w tym roko zasłoniłem całe okno styropianem i ociepliłem rury te co były na wierzchku
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#7 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 25 kwiecień 2011 - 18:54

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda Skoro poniemiecka obora,to nie powinno zamarznąć.Zwykle są to pomieszczenia dosyć niskie i o grubych ścianach,więc zwierzęta ogrzewają je własnym ciałem i raczej temperatura nie powinna spaść poniżej zera,a nawet jeżeli-to opalarka w dłoń.

#8 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 18:59

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda Zamarza jak temp. na dwoże spada poniżej -20C i jest strach zamontować poidła ,żeby rur nie porosadzało i woda nie leciała na darmo :(

#9 Share buhaj1975

buhaj1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 19:26

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda U wujka są koryta i wodę nalewa z węża normalnie rano i wieczorem bykom a krowom tylko rano :)

#10 Share marcin902

marcin902

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:KPK kumurun team ;))

Napisany 25 kwiecień 2011 - 20:16

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda U mnie to pojenie wygląda w taki sposób że krowy wypuszcza się do jeziora bo jest około 50 - 60 m od obory w tej samej odległości jest i rzeczka tam może było było by i lepiej bo nie trzeba by było przerębli wybijać ale trzeba by było je puszczać przez ogród sąsiada wiec wole już wybić ta przeręblę i puszczać przez swoją łąkę. Natomiast byki i cielaki mają koryta i poi je się wężem , tylko trzeba pamiętać o szpuszczaniu wody z niego.
moje filmy na youtube http://pl.youtube.co...r/marcinorolnik zapraszam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 17:51

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda No musze powiedzieć, że tegoroczna zima to było wręcz apogeum mimo, że u nas wszystkie sztuki oprócz małych cieląt mają poidła to czesto zdarzało się ze poidła blisko drzwi zamarzały i trzeba było albo nagrzewnice włączać albo palnik. Teraz w drzwi bedziemy dawać steropian to myśle że nie bedzie takich problemów.

#12 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 02 maj 2011 - 13:59

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda najlepiej poić rano i wieczorem po tyle żeby nic nie zostało...miałam całą zimę pod wiatką 6 sztuk i tak robiliśmy a pasze to im 3 razy dziennie nosiłam żeby nie zamarzło... ale za hartowane są że hej :D

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 maj 2011 - 18:36

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda ja w nowej oborze mam poidła a w starej mam kotły po 30 litrów i wąż z zaworem kulowym na końcu nalewam rano i wieczorem i jest gites ;)

#14 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1932 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 01 lipiec 2013 - 22:33

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda Odświeżę troche temat.
W przyszłości planuję chów bydła mięsnego w systemie pastwiskowym z wolnym wyjściem przez cały rok. Czy ktoś ma doświadczenia z taką hodowlą i mógłby podpowiedzieć jak radzić sobie z pojeniem zimą (zależałoby mi na pojeniu "samodzielnym")?

#15 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 10:41

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda Drogo wychodzi takie założenie poideł i podciągniecie rurek z woda ???

#16 Share mens

mens

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 luty 2017 - 13:10

nie posiadam w swojej oborze poideł tylko mam koryta i daje im wode raz na dzien czy to dobrze czy lepiej przerobic na poidła ?? 

#17 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2137 postów

Napisany 19 luty 2017 - 13:18

a Ty jak byś raz dziennie pił to dobrze by Ci było?

ZETOR TEAM

#18 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 707 postów

Napisany 19 luty 2017 - 13:20

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda Raz na dzień to raczej mało sam daję tak paru sztuką ale latem to nie przejdzie...
Koszt założenia jednego poidla to musisz liczyć ze 120 zl sztuka założysz wszystko sam o ile posidasz narzędzia w które polecam się zaopatrzyć bo zdarza się że coś gdzieś się zepsuje/urwie/cieknie zazwyczaj w niedzielę i trzeba to naprawiać;)

#19 Share paninawłościach

paninawłościach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja

Napisany 19 luty 2017 - 14:58

Pojenie bydla zimą,jak to uwas wygląda Jeżeli bydło stoi powiązane, to poidla będą idealną sprawą. Wystarczy jedno na dwie sztuki. Przy czym proponuję -tam mam w starej oborze i się sprawdza -zrobić poidlo "opancerzone , tzn. tę miskę zabezpieczyć dodatkowo paskiem solidnej blachy. Gdyby nie to, byki rozniosly by poidla po całej oborze. One tylko wyglądają solidnie. ..Ale możliwe, że tylko moje bydło takie niegrzeczne. ..
Bo jeśli są luzem, to proponuję wannę. Tak mam w innym pomieszczeniu i dolewam wodę wężem w miarę potrzeby :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 19 luty 2017 - 15:03

Przy krowach mlecznych poidło lepsze, czym więcej wypije tym da więcej mleka. Przy opasach to jak Ci jest wygodniej.  Co prawda czym więcej wypije to również więcej zje, ale to nie jest już tak rażąca różnica jak przy mleku. Ile Ci wypija sztuka wody średnio dziennie?