Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kalipso156    2

noszę sie z zamiarem kupna takiego ciągnika znalazłem nawet używany w rozsądnej cenie http://otomoto.pl/belarus-920-belarus-920-A50279.html ciągnik ten będzie wykorzystywany na ok 15h ma służyć do ciężkiej pracy (orka uprawa pożniwna...)do lekkich prac mam dwa wladimirce główny kierunek upraw to owoce miękkie a dodatkowo opasy. proszę o sugestje na co zwrócić szczegulną uwagę przy jego zakupie i jakie są wasze opinie czy to nie za dużo km na te hektary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian23199    1

po 1 on byl malowany a po 2 moze i dobrze tylko zeby go uszczelnili przed malowaniem to sie nacieszysz cena tez nie jest glupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a nie warto by było dołożyć pare tysięcy i kupić belarusa 820 nowego?? bo powiem ci że warto kupić nowego, a jeśli juz tak to zwróc uwagę na silnik, podnośnik czy wszystko działa, skrzynię biegów, i czy nie kopci i jak chodzi. Ile ma mtg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

za te pieniadze z tych lat innej marki nie znajdziesz. Ciekawe ile ma mtg przepracowane, trzeba sprawdzic czy pnematyka chodzi, jaki jest wydatek pompy, bo moze byc juz zjechana czy sprzęło jest bardzo podciągniete. Był malowany co moze swiadczyc o pracyw cięzkich warunkach moze był przechowywany na powietrzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

somsiad ma 952 z 2003r i jeszcze tak bardzo nie wyblakł ze trzeba było go malować

Osobiscie mam 820 z 2008 i jest jak nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

jutro zadzwonię i się dowiem ile ma mtg a tak nawiasem jak sprawdzić wydatek pompy? a wracają do nowego to może i lepiej ale chcę odrazu zakupić jakiś uprawowy do niego grubera i pługi także na nowy i sprzęt do niego nie wystarczy mi a ganiać tyle kucy w pługu 2*35 lub kultywatorze 2.1 nie ma sensu. zwróciłem uwagę jeszcze na zaczep ma tylko ten co powinien być na górze a dolnego nie widać na zdjęciach przynajmniej tak mi się wydaje jeżeli się mylę to niech ktoś mnie z błędu wyprowadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

Do wydatku pompy jest urzadzenie które podpina sie pod gniazdo hydrauliki i tłoczy sie olej cos mniej wiecej wtyczka kawałek węża lub rurki i zegar manometr na końcu i pokazuje cisnienie w układzie

Spokojnie pociągnie pług 4x40 Agregat uprawowy 3.6m grubera 2.1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

920 nie ma całych 90 koni i nie byłbym pewny czy na ciężkich ziemiach na zimę pociągnie ci te 4x40. Po co wam urządzenia do spr. wydatku pompy. podpinasz pod przyczepę z ładunkiem lub coś na hydraulikę jak działa to znaczy że dobre. Hydraulika jest boscha także dobra. http://allegro.pl/mtz-belarus-820-3-dostepne-koniec-kwietnia-i1548094243.html za do 80 tys można mieć nowego na moście carraro ( na krzyżakach)i jak byś miał nowego to wiesz co masz i jak dbasz to masz. ALBO pomyśl o modelu 592

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

ziemie mam raczej w większości lekkie także 4*40 spokojnie pójdzie a jeśli chodzi o urządzenie to przydatna rzecz ponieważ pustą nawet na kiepskiej pompie wywrócisz ale za to z pełną może już być różnie a tak podpinasz zegar i widzisz...

 

jeszcze jedno pytanie kto się orientuje jak się nazywa to urządzonko to testu hydrauliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

dokładnie niewiem jak to sie nazywa ale latwo samemu idzie to zrobic ja wyrobiłem sie w 200zl wtyczka kawałek węza na 400 atmosfer i manometr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7953

po 1: ten belarus na 100% byl malowany

po 2: on nie ma hydrauliki boscha

po 3: swoje dostal po garach i napewno ma duzo MTG skoro byl malowany

po 4: wydaje mi sie a wrecz jestem pewien ze jedzie juz na X komplecie opon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

masz rację malowany był facet przyznał się odrazu na zegarze ma ok 2000 mtg z tyłu opony ok60% a przód ok 80% zarzekają się że nic przy nim nie grzebali tylko pomalowalli zaczep jest jeden tzw pływający (facet mi wciskał że do niemiec takie szły) żadnych dokumentów "serwisowych" nie posiada aaaaa.. i twierdzi że ten ciągnik pracował w lekkich pracach... a jak zapytałem czemu malowali to stwierdził że był wyblaknięty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

920 nie ma całych 90 koni[...]

 

No jasne że niema 90KM, 920 ma dokładnie taką samą moc jak 820 :P

 

[...]można mieć nowego moście carraro[...]

 

To nie jest napewno Carraro :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ten gosc co sprowadza te ciagniki z nborewgi mieszka niedaleko mnie sprowadza pozadne sprzety i drogo je ceni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

kolego nie gadaj mi bo belarusy bynajmniej mój 1025 ma most typu carraro i hydraulikę bosch a 920 nie ma tyle samo mocy co 820. za dużo on sobie ceni za te 2000 mtg i tyle lat. Według mnie warto poczekać parę lat dozbierać i kupić nowego lub nowszego np z 2008 roku. A że wyblakają to ich wada bo była rysa na moim i chcialem zatrzeć specjalną pastą to farba zaczęła się wycierać, bo są słabo malowane nie jak JD które mają 30 lat i dalej błyszczą niemalże

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7953

a co sądzicie o tym? http://allegro.pl/mtz-952-belarus-zegareczek-i1581939160.html tylko że do niego chyba trzeba będzie pługi 5 jak myślicie

jak na 97 rok to cena bardzo wysoka bo za te pieniadze mozna cos młodszego kupic, na 1 rzut oka wyglada przyzwoicie i nie widac zeby byl malowany ( moze felgi ) a co do tamtego to on mial 2000 mtg ale w 2005 roku :lol: a wiadomo sa teraz "spece" co taki licznik w belarusie to cofna w kilka chwil a i propo handlazy oni zawsze uwazaja ze ciagnik pracowal w lekkich pracach a jak to jest to kazdy wie ze na zachodzie to 99% to nie stygnie nawet <_<

a co do plugow 5 to tego 90 konnego to zalezy jekie gleby i odkladnie mysle ze 4x40 by bylo do niego optymalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

chłopie do pługów 5 skibowych trzeba 120-150 koni. Ja mam belarusa 1025 i mam 4x40 i jak orzę głębiej na zimę to też ma co ciągnąć powiem ci, i na dodatek ten belarus ma wąski przedni most ( wąskie laczki) także niewiem czy on by te 4 x40 spokojnie ciągnął powiem ci

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7953

no to musisz miec ciezkie ziemie a z oponami to masz racje waskie ma ale mysle ze na lzejszych glebach dal by rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

kolego nie gadaj mi bo belarusy bynajmniej mój 1025 ma most typu carraro i hydraulikę bosch a 920 nie ma tyle samo mocy co 820.

 

Masz zwykły, białoruski most krzyżakowy, który niema nic wspólnego z Włoską firmą Carraro, a że sprzedawcy wciskają ludziom ściemę to już nie moja wina :D

 

920.2 ma tyle samo KM co 820/82.1 czyli 81 dopiero 920.3 ma Turbo i Intercooler dzięki czemu mają 84KM :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ciągnik najlepsze lata ma już chyba za sobą. Składanka różnych części z tego co widzę, kabina jakaś dziwna. Według mnie to rujna.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj