wojtek8045

zakup kosiarki bijakowej (jaka ??)

Polecane posty

wojtek8045    0

chce kupić kosiarkę bijakową głównie na usługi (nieużytki, pobocza) oczywiście nową ale nie wiem z jakiej firmy bardzo dużo jest dostępnych na polskim rynku

1,6 m szeroka, tylko nie wiem która lepsza czy zwykła boczna czy wysuwana tylno-boczna miała by pracować przy zetorze 8045

 

Proszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRTVP    0

A ile chcesz na to przeznaczyc zł? Bo cena w większości zależy od naklejki ;]


I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8045    0

no oglądam na allegro to ceny wahaja sie od 12, 15, do 22 tyś nie wiem czy ta za 12 będzie gorsza od tej za 22 czy to tylko naklejka właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRTVP    0

Przejrzałem tę stronę i napewno ja bym coś wybrał gdybym tylko szukam. A ty jak kupiłeś?


I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8045    0

zakupiłem dziś kosiarkę bijakową z polmarolu 1,6m zobaczymy jak będzie sprawować sie z zetorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budremex    0

Tak się składa że też muszę koniecznie kupić kosiarkę bijakową i dowiedziałem się że najlepsze są z firmy KORNIK Vario 1,6m, która kosztuje razem z wałem około 22 000 zł brutto.Podobno pracuje bez zastrzeżeń, może ktoś takiej używa, bardzo proszę o opinie bo to duży wydatek i nie wiem czy warto inwestować ?

Edytowano przez Budremex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Odświeżam temat. Proszę o opinię użytkowników kosiarek bijakowych, jakie macie doświadczenia. Sam używam od czterech lat na 30ha Pomarola 1.8m i planuję zakup szerszej maszyny, około 2,3-2,5m.
Moje doświadczenia z Pomarolem są nieciekawe. Kilka rozwiązań jest karygodnych, na przykład trudny dostęp do kalamitek łożysk lub zupełny brak możliwości smarowania. Dwukrotnie urwany wałek pośredni, wielokrotnie zrywane paski napędowe i niedostępna kontrola napięcia pasków a także ograniczona regulacja ich napięcia. Zaczynają też pękać spawy a śruby na połączeniach są za krótkie i same się odkręcają.
Używałem kosiarki w ciężkim terenie, atakowałem krzaki i samosiejki do 5cm średnicy. Czasami kamienie wielkości dwóch pięści wpadały pod obudowę, więc osłona jest już miescami przetarta na wylot i są dziury. No ale to już chyba kwestia eksploatacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narodowy    0

Ja polecam Ci kosiarke z MCMS Warki wykonanie na wysokim poziomie a w szczególnosci w stosunkowo niskiej cenie dostajesz produkt sprawdzonego producenta :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy kosiarke polecacie do ciągnika 30km do 5tys? do koszenia (nowych pól zakrzaczonych nieużytków głównie usługowo)? i jakiej szerokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Dla ciągnika 30km? Usługowo? To zupełnie bez sensu. Założyłsz kosiarkę o szerokości 1,2 - 1,4m i będziesz komuś kosił 1ha przez 5 godzin na maksymalnych obrotach silnika. Poza tym małe kosiarki występują głównie w lekkiej formie i nie nadają się do nieużytków o jakich piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może wytłumaczę dokładnie kosiarka do domowego użytku wykoszenie 2-3 razy w roku dróg polnych i miedz oraz około metra kawałku sąsiada i miedzy są tam krzaki i tarnina a po prostu mam dość co chwile usuwania tego ręcznie jak odrośnie bo wchodzi mi to dziadostwo na pole... co do usług to do 1ha i więcej są więksi którzy mają kokretne ciągniki i sprzęt i koszą dużą ilość mi bardziej chodzi o takie popierdułki typu działki budowlane 10-20 arów czy właśnie badyle w ziemniakach przed kopaniem pokosić drogi sąsiadom, większe kawałki wiem żę nie ma sensu sie łapać bo szkoda ciągnika...więc szerokość nie musi być jakaś mega tak aby ciągnik miał w miere lekko myślałem nad 1.2m (szerokość ciągnika z oponami 1.5) ciągnik to t25 głównie chodzi mi o to że nie lubie chodzić i prosić a do kawałeczka drogi czy 15arów ziemniaka na jesieni więcej wyniesie koszt dojazdu kogoś jak tej pracy i tu zapinam i kosze a takto nie zawsze ktoś ma czas przyjechać a z pogodą jest różnie z moim czasem też (praca) , inna sprawa że takim dużym np w ziemniakach więcej ugniecie jak skosi nie  zmieści sie w rządkach..od czasu do czasu używałbym jej też do koszenia nieużytków przed orką tam bywa różny stan jakby sie udało coś złapać w dzierżawę oczywiście mam świadomość że to nie jest maszyna jak te duże co da radę krzakom grubości ręki ale takie drobne i tarnina myślę że by szło.. na olx czy allegro jest dużo tanich kosiarek firm GEO EFG tylko nie wiem czy by wytrzymały takie warunki

    Edytowano przez Sebastian123339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Ja polecam Ci kosiarke z MCMS Warki wykonanie na wysokim poziomie a w szczególnosci w stosunkowo niskiej cenie dostajesz produkt sprawdzonego producenta :) .

Masz taką kosiarkę ?? W jakich warunkach jej używasz, tzn kosisz nieużywane tereny czy raczej pielęgnacja międzyrzędzi w jakimś sadzie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Ta z Warki chyba będzie ciut za mocna do C-330 z tego co oglądałem specyfikacje w dodatku mam pagorkowate pola. Bardziej jestem zdecydowany na Dragone LP lub MTL. Kolego AutoAgro wiesz coś więcej o tych maszynach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj