Skocz do zawartości

Zdjęcie

technik rolnik

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 12:15

technik rolnik

200 zł to nie jest dużo ale za cały okres nauki?
a jakbym uczył się w 2 szkołach jednocześnie to nic nie będe płacił?
I ten tryb ekstrenistyczy jest do zdania? jak sie nic nie umie?
I ile trwa ten tryb?
I czy po nim bede miał wykształcenie rolniczei i bede mógł przejąć lub załorzyć gospodarsto z możliwością 50000 i dopłat?

tryb eksternistyczny polega na tym, iż uczyć trzeba się we własnym zakresie a z kosztem wiążą się tylko egzaminy jest ich 7 (z każdego przedmiotu jeden) i są to egzaminy na podbudowie szkoły policealnej (trzeba mieć wykształcenie co najmniej średnie bez matury) są też egzaminy na podbudowie techinkum z tym, że przedmiotów jest więcej

egzaminy eksternistyczne odbywały się w dwóch sesjach wiosennej i jesiennej (teoretycznie te egzaminy już się nie odbywają gdyż są niezgodne z jakimś rozporządzeniem)

egzamin eksternistyczny na technika rolnika (zdany oczywiście) skutkuje zdobyciem tytułu "technik rolnik", ktory jest uznawany przez ARiMR jako wykształcenie rolnicze i pozwala na uzyskanie grantu w ramach programu "Ułatwianie startu młodym rolnikom"

na stronie http://www.zspzag.re...rnistyczne.html znajduje się szczegółowy zakres egzaminów eksternistycznych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
technik rolnik Dzisiaj, 03:13
  •  

#22 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 09 luty 2008 - 21:31

technik rolnik pozwolę sobie na odświeżenie tematu w związku ze zbliżającym się egzaminem zawodowym, który muszę zdać aby zdobyć tytuł kwalifikacyjny technik rolnik i tutaj pojawia się moja prośba do osób, które zdawały taki egzamin w nowej formie lub będą go zdawały w tym roku, otóż rozchodzi się o zdawalność oraz o materiały, które pozwolą się dobrze przygotować do tego egzaminu (najlepiej w formie elektronicznej ale obawiam się, iż takie są niedostępne a z podręcznikami też jest krucho) także jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc to bardzo proszę

#23 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 09 luty 2008 - 22:25

technik rolnik Mam takie pytanie czy do szkoły policealnej trzeba mieć zdaną maturę czy wystarczy tylko wykształcenie średnie.

#24 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 09 luty 2008 - 22:29

technik rolnik

Mam takie pytanie czy do szkoły policealnej trzeba mieć zdaną maturę czy wystarczy tylko wykształcenie średnie.

wystarczy tylko wyksztalcenie srednie !!!!!!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Wiatru

Wiatru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 22 luty 2008 - 22:43

technik rolnik Mam male pytanko czy nadal jeszce moge zrobic sobie tego technika eksternistycznie albo jest moze jest jakies studium roczne ??
pytam z tego wzgledu gdyz studiuje ekonomie a chcialbym stratowac na mlodego rolnika i potrzebne jest mi wykształcenie rolnicze

#26 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 22 maj 2009 - 12:37

technik rolnik ostatni rzut egzaminów eksternistycznych odbył się w zeszłej sesji letniej, a można było do nich przystąpić tylko i wyłącznie nie zdając wcześniejszej sesji (o ile mnie pamięć nie myli), także obecnie eksternistyczne egzaminy są niedostępne (już od końca 2007 roku), pozostają szkoły policealne, wyższe i podyplomowe oraz co najważniejsze szkoły średnie zawodowe jak również technika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 22 maj 2009 - 19:56

technik rolnik w naszych okolicach jest szkola w Miedzyswieciu i tam robia technika rolnika policealnie 1 semestr ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!