Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jeden ciągnik a kilka marek

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 16:39

Jeden ciągnik a kilka marek Witam wszystkich i mam nadzieje że pomozecie rozwiązać problem.
Czy ciągniki DFa Lamborghini i Same to faktycznie jeden ciagnik w różnych barwach? Dlaczego w takim razie same jest jednak minimalnie tańszy a DF droższy.
Podobnie sprawa wyglada z NH Stayerem i Casem, czytałem pare razy ze NH jest gorzej wykonany a Stayr najlepiej i faktycznie jesli chodzi o ceny to by sie zgadzało. Ojciec ostatnio pytał jak to jest u sprzedawcy w Niemczech i odp że Case i Stayrer to to samo (NH nie miał). Prasy z tego co wiem również takie same.
AGCO też ma bliżniaczą serie 4400 w MFie i A w Valtrze, natomiast kombajny chyba wszystkie są bliźniacze.
Moze ktoś wie jak to jest...czekam na odp.

Pozdrawiam Kamil41:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jeden ciągnik a kilka marek Dzisiaj, 06:12
  •  

#2 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 17:31

Jeden ciągnik a kilka marek Same Lambodrghini i DF to sa te same ciagniki tylko w innych barwach,a DF jest z nich najdrozszy poniewaz sie najlepiej sprzedaje,według mnie DF jest tez najładniejszy z wszystkich trzech braci,i jest rówzniez najpopularniejszy. :D Dlatego uwazam ze,DF jest troche drozszy.Nie wiem jak to wyglada w AGCO i NH Stayerem i Case

#3 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 17:58

Jeden ciągnik a kilka marek ładniejszy to kwestia gustu xD ja również wolałbym Agroplusa zamiast Lampo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 18:23

Jeden ciągnik a kilka marek Jesli chodzi o CNH to moge powiedziec ze roznica moze byc miedzy modelmi produkowanymi w przedziale 100-250 KM ( maxxum100-NHt6010 do case puma cvx225-NHT7.270) NH sa produkowane w Angli a Case-steyr w Austri .Modele wyzsze magnum ,T8 ,steiger,T9 sa natomiast produkowane w USA ale nie wiem czy w jednej fabryce :mellow: .Modele mniejsze sadownicze w wloszech a TD ,T5000 T4 w turcji jak case jx,jxu .Silniki i skrzynie sa te same tylko moze byc jakosc poskladanej maszyny,a jesli sa z tej samej fabryki jakosc jest ta sama,wiec nie wazne co kupisz wazne jest to czy trafil do ciebie ciagnik ktory zostal dokladnie zlozony i zeby nic nie cieklo i nie bylo awari
Dodany obrazek

#5 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 18:34

Jeden ciągnik a kilka marek to ze roznia sie jakoscia skladania to nie byl bym taki pewien bo tak jak sinik czy skrzynia sa skladane pewnie w jednych fabrykach i potem ida do innych i tam dopiero robia z tego lambo czy sama placi sie rowniez za plastki (maska blotniki itp.) a przede wszystkim za marke sie placi

#6 Share Brunor

Brunor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 18:37

Jeden ciągnik a kilka marek CNH - to jedna grupa, która należy grupy Fiat.

Roziązania takie jak silnik, skrzynie biegów itp są takie same, ale w niektórych modelach są duże różnice konstrukcyjne.

Edytowany przez Brunor, 24 kwiecień 2011 - 18:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 19:11

Jeden ciągnik a kilka marek Różnice widoczne są nie na poziomie żelastwa, ale na poziomie elektroniki. Każdy z producentów, nawet należących do tej samej grupy, koncernu, stosuje indywidualne oprogramowanie, co skutkuje różnicami w cenie i osiągach.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 19:52

Jeden ciągnik a kilka marek Kiedyś w NH powiedzieli mi że NH i Cese to te same ciągniki które razem schodzą z taśmy, ale później zakładają inne maski i osprzęt.

o do DF,i Same to jest to samo.

#9 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 24 kwiecień 2011 - 21:31

Jeden ciągnik a kilka marek W fabryce w Austri CNH z tej samej taśmy schodzą NH Case i Stayer.
Na początku taśmy pracownik nawet nie wie jaki ciągnik składa tak przynajmniej mówili i nie było widać różnic bo puki nie założyli kabiny i maski

#10 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 05 październik 2011 - 19:43

Jeden ciągnik a kilka marek Temat stary ale pozwolę sobie coś napisać. Same, Lambo i Dezutz to faktycznie identyczne ciągniki produkowane na tej samej linii co nie oznacza, że płaci się jedynie za napis. Na końcu linii montażowej jest takie stanowisko jak kontrola jakości i tu sie pojawiają różnice. Mimo, że to te same ciągniki to dla każdej marki jest inny stopień kryteriów oceny. Kryteria dla deutz-farh są najbardziej restrykcyjne i dlatego kosztuje parę tysięcy więcej niż same. Oczywiście nie chodzi tu o jakieś poważne wady a np. lekko odstającą tapicerkę, w same może to przejść a w deutz musi być poprawione. Podobnie jest styer, nh, case. Nie zgodzę się też z Duzy1, że pracownik nie wie co składa. Jeszcze na studiach byłem na wycieczce w polskiej fabryce same-lamborghini-deutz w Jackowie koło Lublina gdzie są produkowane najmniejsze ciągniki koncernu. Montaż zaczynał się od wjazdu na taśmę tylnego mostu z listą specyfikacji na której było wyszczególnione jaka to marka, konkretne wyposażenie, a nawet nazwa odbiorcy.

#11 Share romek911

romek911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 październik 2011 - 18:55

Jeden ciągnik a kilka marek tak jak wyżej napisane... tylko dla mnie dziwne że deutz droższy jak same-lamborghini go wykupiło. Różnice niewielkie są w nowych ciągnikach ale w tych "starych są" bo to praktycznie inne maszyny...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 12 październik 2011 - 21:37

Jeden ciągnik a kilka marek koledzy to są konstrukcyjne te same ciągniki dlaczego np. df jest droższy od same lambo niemam pojecia
myśle żę tu chodzi bardziej o marketing np. ciagniki df lepiej są znane niż same i lambo chodzi mi o samą marke

Dodaj odpowiedź