Skocz do zawartości

Zdjęcie

talerzowy czy lapkowy

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuku

kuku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 09:48

talerzowy czy lapkowy witam wszystkich chciałbym sie poradzic jaki kupić agregat siewny talerzowy czy lapkowy prosze o pomoc z gory dziekuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
talerzowy czy lapkowy Dzisiaj, 08:19
  •  

#2 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 24 kwiecień 2011 - 10:09

talerzowy czy lapkowy to wszystko zalezy na jakie ziemie bo na kamienie lepiej łapkowy. talerzowy mozna za to wykorzystac na wiecej sposobów np. jako gruber.

#3 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 24 kwiecień 2011 - 10:16

talerzowy czy lapkowy Łapkowy lepiej zruszy ziemie i będzie lżejszy od talerzowego.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#4 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 10:16

talerzowy czy lapkowy Moim zdaniem pod każdym względem i na każdy teren tylko agregat talerzowy, nie ma takiej opcji aby się coś zapchało czy zaczepiło.
Po prostu opuszczasz i jedziesz.

Edytowany przez pawel6485, 24 kwiecień 2011 - 10:19.

#5 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 24 kwiecień 2011 - 10:28

talerzowy czy lapkowy Talerzowy dobry jest np na wiosnę po obormiku bo nie trzeba orać. Ale z drugiej strony agregat talerzowy i siewnik talerzowy to dużo większy ciężar ;)

#6 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 10:33

talerzowy czy lapkowy To zależy czym chcesz to ciągać. Ja mam talerzowy 2.7 i siewnik poznaniak(ten starszy) to 100 koni minimalnie do pracy, w ściernisku 80 daje radę., ale bez nie wiadomo jakich prędkości. Ogólnie bardzo zadowolony jestem, uprawia jak aktywny, pole wygląda jak stół, i z tyłu mam packera. Ogólnie musisz jeszcze wyposażyć się w dużo obciążników, ja Mfem (6 cyl) i majac 450 kg na przodzie, jadac drogą z agreagatet(siewnik pusty) to na dziurach trzeba nagę z gazu bo go buja, i musze zrobić skrzynię około 700 kg żeby7 spokojnie pracować. Ale jeśli chodzi o to który lepszy to zdecydowanie talerzowy, na orkę jedziesz i idzie idealnie, sciernisko przewraca również bardzo dobrze:)

#7 Share Zetek5340 Zetek5340

Zetek5340
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2011 - 10:56

talerzowy czy lapkowy Sąsiad kupił talerzowy i mówił że mu kiepsko bryły tłucze a wuj ma łapkowy i w porównaniu z talerzowym to łapkowy lepiej rozbije bryły B)

#8 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 11:37

talerzowy czy lapkowy To mógł wziąć packera, wtedy by nie miał problemu albo po prostu ma źle ustawiony. u nas łapkowymi wszyscy na 2 razy sieją a my w orkę wjeżdżamy.

#9 Share stajniaomega

stajniaomega

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 13:32

talerzowy czy lapkowy Mam ten sam problem, chcę talerzowy 3,0m do forterry 9641. Mam do zasiania 40 ha. Nie wiem czy da rade.

#10 Share kuku

kuku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 17:46

talerzowy czy lapkowy z uciagiem nie ma problemu mam renault 123km i z 3m da rade. ok a teraz jaka firma agro tom,agromasz ,staltech bo tez jeszcze nie wybralem a moze jakas inna firma ? a co do agromaszu czy hydropak nie bedzie sie rwał bo mi wyglada na malo solidny prosze o rade

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 18:49

talerzowy czy lapkowy Ja mam z agro-maszu i jest bardzo solidny 3 m ciągnik steyr8150 z siewnik fiona3m

Edytowany przez milanreal1, 24 kwiecień 2011 - 19:37.
cytowanie poprzedniego posta

#12 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 24 kwiecień 2011 - 19:00

talerzowy czy lapkowy Mam Staltech T30S http://www.agrofoto....-staltech-t30s/ używam go pierwszy rok, jesienią talerzowałem lucerniak, w tym trochę po orce na zaschniętej glinie i efekt jest porażający w porównaniu do takiego zębowego. Na zdjęciu jest uprawiane randapowane jesienią ściernisko, Forterra 10641 jest bez obciążników, po założeniu 700kg z przodu i siewnika Famarol 2,7m(dwa talerze będą do góry jak do transportu) żadnych problemów z zawracaniem się nie spodziewam. Gdybym miał siewnik talerzowy śmiało mógłbym zrobić robotę za jednym przejazdem bezpośrednio na ściernisko :rolleyes:
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#13 Share kuku

kuku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 08:28

talerzowy czy lapkowy ok dziekuje za pomoc jak kupie to napisze co i jak pozdrawiam

#14 Share kuku

kuku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 14:21

talerzowy czy lapkowy witam jeszcze zapomnialem zapytac czym ktore talerze sa lepsze i dlaczego czy te zwykle jak w talerzowce czy te z mniejszym zębem? prosze o szybka odp

#15 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 19:31

talerzowy czy lapkowy ja mam z granosystem i ma dwa rodzaje talerzy, jedne w pierwszym rzędzie są z mniejsza ilośćią zębów a drugie z większą. I naprawdę ten agregat polecam. ale do 2.7 to min. 100 KM.

#16 Share kuku

kuku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 15:33

talerzowy czy lapkowy moze wiecie gdzie znajde dystrybutora maszyn rolniczych z firmy granosystem w woj. lubelskim? prosze o szybka odp

#17 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 260 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:45

talerzowy czy lapkowy panowie powiedzcie mi czy ciagnik bedzie miał lżej z hydropakiem który jest zamontownay tak http://allegro.pl/ag...2892534621.html czy jak przy agromaszu http://otomoto.pl/ag...al-A231398.html nie chodzi mi o to czy bedzie lżej podnosić ani czy uciagnie tylko że przy tym 1 jest hydropak montowany odrazu przy wierzyczce i cieżar w większości z hydropaka będzie bliżej ciągnika zaś w agromaszu hudropak jest zampntowany dalej i ciężar bedzie dalej ciagnika cy to da jakąś róznice odnośnie podnoszenia przodu ciagnika

#18 Share michalszm

michalszm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:01

talerzowy czy lapkowy zdecydowanie talerzowy. pracuje i na łapkowym i na talerzowym (zależy od ziemi) i praca talerzowym to całkiem inna bajka. opuszczasz i jedziesz:)

#19 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 17:17

talerzowy czy lapkowy Witam
Myślicie że agregat talerzowy sprawdzi się przy uprawie warzyw?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 17:51

talerzowy czy lapkowy Koledzy mam ten sam problem. Stoję właśnie przed dylematem kupna agregatu. Jeżeli chodzi o talerzowy wybrał bym chyba maszyne z POM BRODNICA. Ale z drugiej strony agregat łapkowy prawdopodobnie tez zdał by u mnie egzamin. Do uprawy np rzepaku po pszenicy czy odwrotnie to łapkowy by mi wystarczył. Jednak sieję również kukurydzę na ziarno. I nie wiem czy jeżeli siał bym pszenice po kukurydzy to te resztki pożniwne nie będą mi się wyciągały w agregacie łapkowym. Może jeszcze była by to kwestia dobrania łapek prostych czy tych zagiętych i od ilości rzędów w tym agregacie 2 bądź 3. A w talerzowym chyba nic by się nie wyciągało. I co będzie lepiej mieszać ziemie talerzowy czy łapkowy po którym pole wygląda ładniej??