Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile koni moze miec Jumz 6AM.

67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 kwiecień 2011 - 21:39

Ile koni moze miec Jumz 6AM. lok133 prosiłbym o skan tej strony instrukcji co pisze o mocy jumza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile koni moze miec Jumz 6AM. Dzisiaj, 01:37
  •  

#22 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 25 kwiecień 2011 - 21:42

Ile koni moze miec Jumz 6AM. Jeszcze raz napisze ze JUMZ 6AM ma 65KM(mamy takiego od nowosci i książke obsługi z danymi tez mamy) i jesli ktos twierdzi ze ma inną moc niz te 65KM to nie ma bladego pojecia o tym ciągniku.

#23 Share lok133

lok133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 21:47

Ile koni moze miec Jumz 6AM. Czlowieku a wiesz co to jest moc znamionowa a maksymalna ???????Masz w ksiazce napisane moc znamionowa obliczana wg SAE, a wiesz co to wogole jest SAE ???????

I pochwalcie jakie maszyny ciagacie to sie przekonamy czy on da rade takimi robic.

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 kwiecień 2011 - 21:47

Ile koni moze miec Jumz 6AM. Znalazłem instrukcje obłsugi do jumza po rusku i tam pisze ze ma 45,6kW przy 1750 i nie wiem jak z tych liczb można wyciągnąć 82km

Jeśli możesz to zrób skan tej strony instrukcji.

Zalezy to tez od normy, np dla c330 wg DIN ma 30.5KM, a wg. SAE 35KM

Edytowany przez zenekc330, 25 kwiecień 2011 - 21:55.

#25 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 21:56

Ile koni moze miec Jumz 6AM. Znalazłem instrukcję od MTZ JUMZ i tam są dane tych ciągników, kto umie niech rozczytuje bo to po rosyjsku jest :P [w załączniku wycinek tabeli]

PS: @lok133 a ty jaką moc podajesz, znamionową czy maksymalną?

PS2 [na dobranoc :P ]: @lok133, jeżeli uważasz że w JUMZ'ie 6AM moc jest mierzona wg. SAE [czyli gołego silnika bez osprzętu], a my mamy "tajne papiery"-istrukcję obsługi [:P] w której jest napisane że ten ciągnik ma 45,6kW [ok. 62KM] wg. SAE [bo sam pisałeś że w instrukcji JUMZ'a stosuje się taką normę].
A w bardziej miarodajnych normach mierzenia mocy [np. hamownia na WOM pokazująca najbardziej efektywne przekazywanie mocy na koła- z uwzględnieniem całego osprzętu silnika i oporu skrzyni] ten ciągnik będzie miał jeszcze mniej kW/KM.

I wogóle co jest bardziej wiarygodne, gdybanie znajomych nie popartych żadną dokumentacją techniczną czy instrukcja obsługi?

Załączone pliki

Edytowany przez kris14, 25 kwiecień 2011 - 22:20.

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 kwiecień 2011 - 22:12

Ile koni moze miec Jumz 6AM. No to jak podałem, moc podana jest w кВт czyli KW, obroty nominalne 1750, a moc 45.6кВт

#27 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 25 kwiecień 2011 - 22:37

Ile koni moze miec Jumz 6AM. @lok133, pogodzić się z prawdą musisz niestety;] i naucz sie liczyć, druga sprawa-nie ma człowieka który wszystko wie, no może oprócz Ciebie;] jak będę w domu jutro to zrobie zdjęcie dowodu rejestracyjnego, bo tam moc jest akurat podana, tabele mam też chyba w książce.
@kris14-każdego normalnego użytkownika to powinno zadowolić;)

Edytowany przez yahooo777, 26 kwiecień 2011 - 07:54.

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#28 Share lok133

lok133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 17:46

Ile koni moze miec Jumz 6AM. U mnie też pisze że ma 65 KM ale przy mocy znamionowej wg SAE, a tam nie były brane pod uwagę poboczne agregaty i w tym przypadku agregaty poboczne to :
w silniku rozruchowym moc nominalna 10KM
w rozruszniku :
silnika wysokoprężnego o mocy 4.5 KM
silnika rozruchowego o mocy 0.6 KM
i jeszcze gdzieś są dwa konie ale dokładnie nie wiem, wystarczy to do siebie dodac i jest 80 KM

#29 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 18:14

Ile koni moze miec Jumz 6AM. Nie, agregaty poboczne to są sprężarki, wentylatory, klima, alternator itd.
Silnik JUMZ'a- 62KM
Silnik rozruchowy- 10KM [62+10=72KM]
Rozrusznik silnika wysokoprężnęgo- 4,5KM [72+4,5=76,5KM]
Rozrusznik silnika rozruchowego- 0,6KM [76,5+0,6=77,1KM]
I te 2,9KM to pewnie z pedałów pod podłogą i z silnika wycieraczek się uzbiera :lol:

Chłopie, w średniowieczu za takie herezje to by na stosie Cię spalili :lol:

po pierwsze: Silnik rozruchowy nie może jednocześnie występować z rozrusznikiem gdyż są to elementy zamienne, albo jest jedno albo drugie a nie oba naraz
po drugie: Kiedy te 62KM mech. dla Ciebie to za mało mam rozumieć że włączasz silnik rozruchowy, rozrusznik, rozrusznik silnika rozruchowego, silnik wycieraczek i dodatkowo pedałujesz i wtedy masz te 80KM? :lol:
po trzecie: Moc ciągników dotyczy pomiaru mocy silnika głównego [spalinowego, wysokoprężnego- jak by ktoś nie wiedział] a nie silnika z wszystkimi pierdołkami które dysponują jakąś "magiczną" dodatkową mocą.
po czwarte: Idź w świat z swoimi teoriami, może gdzieś po chałupach posłuchają Ciebie zamiast niedzielnego kabaretu :lol:

Edytowany przez kris14, 26 kwiecień 2011 - 18:16.

#30 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 26 kwiecień 2011 - 18:18

Ile koni moze miec Jumz 6AM. lok133 ile Ty masz lat? Zastanów sie co piszesz na forum publicznym bo to faktycznie nic innego jak herezje.. Skończ ten temat już

Edytowany przez yahooo777, 26 kwiecień 2011 - 18:21.

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 18:40

Ile koni moze miec Jumz 6AM. He he he. Są pedały , jak by loki zaczął pedałować to jeden zgubiony koń by był. Do tego alternator ma 700 wat i już prawie są dwa zaginione konie. Faktycznie biorąc pod uwagę teorie co po niektórych to nie temat jest do zamknięcia tylko jeden z piszących he he.
KPK Kumurun Team

#32 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 19:03

Ile koni moze miec Jumz 6AM. Ja wiem już gdzie te dwa zagubione koniec, w tej potężnej nagrzewnicy która w JUMZach siedzi!!! I wszystko jasne;)

#33 Share lok133

lok133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 19:16

Ile koni moze miec Jumz 6AM. Jakie wy kozaki mocne w gębie ale prosze o fotki.

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 kwiecień 2011 - 19:17

Ile koni moze miec Jumz 6AM. Czego te fotki?

#35 Share lok133

lok133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 19:21

Ile koni moze miec Jumz 6AM. No na maszynie że pisze tam że Jumz ma 60 KM

#36 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 19:29

Ile koni moze miec Jumz 6AM. To jak ty taki mocny jestes w pisaniu to Ty daj fotki że na Jumzie pisze że ma 82km. Bo tylko ośmieszasz się tym swoim pisaniem, i dalej piszesz te brednie, a nie umiesz ich udowodnić

#37 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 19:31

Ile koni moze miec Jumz 6AM. Jedna osoba przeciw wszystkim sie sprzecza, to może Ty udowodnij że ten ciągnik ma 82 KM a nie wqrzasz ludzi tylko swoim pisaniem, bo jak na razie robisz z siebie kretyna tym wszystkim, i faktycznie temat do zamknięcia sie kwalifikuje, bo jesteś w ogóle niekompetentną osobą która nie nadaje się do nawiązania jakiegokolwiek dialogu z użytkownikami!!!

Edytowany przez yahooo777, 26 kwiecień 2011 - 19:34.

#38 Share lok133

lok133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 19:41

@lok133, pogodzić się z prawdą musisz niestety;] i naucz sie liczyć, druga sprawa-nie ma człowieka który wszystko wie, no może oprócz Ciebie;] jak będę w domu jutro to zrobie zdjęcie dowodu rejestracyjnego, bo tam moc jest akurat podana, tabele mam też chyba w książce.
@kris14-każdego normalnego użytkownika to powinno zadowolić;)

No chyba ty to miales pierwszy zrobic

#39 Share lok133

lok133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:14

Ile koni moze miec Jumz 6AM. http://archiwumalleg...-159260554.html
http://archiwumalleg...-466491381.html
http://archiwumalleg...-552354137.html
Macie jumza 80 KM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:15

Jakie wy kozaki mocne w gębie ale prosze o fotki.

Z gębami to możesz u siebie na wiochach mieć do czynienia, trochę ogłady bo za niewyparzony język nie jeden stracił tu głowę...

Dodaj odpowiedź