lok133

Ile koni moze miec Jumz 6AM.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lok133    2

Pozwole sobie założyc taką małą debatę rolniczą a mianowicie : Waszym zdaniem czy Jumz ma 65,70,80 czy 82 konie ????? Proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jumz 6AL, 6AM, 6KL i 6KM ma 45,6kW a Jumz 8070 i 8280 59kW. 1kW x 1,36 = 1KM.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    256

Jumz 6AL, 6AM, 6KL i 6KM ma 45,6kW a Jumz 8070 i 8280 59kW. 1kW x 1,36 = 1KM.

 

po czym odróżnić tego mocniejszego jumza? w jakich latach był lepiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nooo..... nie wiem. Zerżnąłem to z jakiejś instrukcji pobranej z neta.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    256

widziałem na aledrogo takiego jumza 82 KM nawet za 7,5 tys w całkiem przyzwoitym stanie:) rok chyba 79 jak dobrze pamietam, więc nie wiem czy to składak czy co... najpowszechniejsze z tego co widzę są wersje 65 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

lok133, Twój JUMZ ma 65 KM i skończ sie sprzeczać, bo tylko sie pogrążasz;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lok133    2

OK jak chcecie ludzie.Ci co maja jumza i pisze u nich w ksiazce ze JUMZ ma 60+5 KM to jest pomyłka bo tam powinno byc napisane KW,no i teraz jak ktos nie wierzy to niech sobie obliczy te 60 razy KW czyli 1.36 KM to wyjdzie 81.6 KM.I co ma 82 KM ?????Ma, ludzie nie sprzeczajcie się oto że on ma 65KM,bo nie ma .

 

lok133, Twój JUMZ ma 65 KM i skończ sie sprzeczać, bo tylko sie pogrążasz;]

Ty chyba jesteś najmądrzejszy,wszystko wiesz,jak wszytsko wiesz to pewnie uwzasz ze moj JD ma 75 KM a nie 80 co ?????

 

No i macie przykład że JUMZ ma 80KM http://archiwumallegro.pl/ciagnik_80km-1009249514.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

NIgdy nie miałem JD więc sie nie wypowiadam o nim a JUMZa mamy od niepamiętnych czasów więc akurat o nim mam coś do powiedzenia więc nie rób ze mnie kretyna i nie dopowiadaj sobie niestworzonych rzeczy;] na allegro możesz napisać wszystko, to że ktoś wystawił dane ogłoszenie i napisał sobie w nim, że ciągnik ma 80 KM o niczym nie świadczy i to nie jest dowód na to, że nie masz pojęcia o tym co piszesz, czyli w dalszym ciągu się kompromitujesz;]

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lok133    2

NIgdy nie miałem JD więc sie nie wypowiadam o nim a JUMZa mamy od niepamiętnych czasów więc akurat o nim mam coś do powiedzenia więc nie rób ze mnie kretyna i nie dopowiadaj sobie niestworzonych rzeczy;] na allegro możesz napisać wszystko, to że ktoś wystawił dane ogłoszenie i napisał sobie w nim, że ciągnik ma 80 KM o niczym nie świadczy i to nie jest dowód na to, że nie masz pojęcia o tym co piszesz, czyli w dalszym ciągu się kompromitujesz;]

To ty nieczytasz co ja pisze oblicz sobie te 60 KM razy 1.36.Damci przykład jak się oblicza Kw na KM http://www.jd-hein.pl/Produkt/35/John-Deere-Ciagniki-o-duzej-mocy-4320-4520-4720.html tu masz JD 43,7 – 48,2 kW (58,6 – 64,6 KM) i oblicz Kw razy 1.36> bo widze że nie dociera dociebie to co ja pisze i ty się kkompromitujesz nie czytając anie nie obliczając i masz tu DOWÓD !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

1KW to 1,36KM a co Ty tu liczysz 60KM x 1,36KM koń mechaniczny razy koń mechaniczny? :lol:

Nie łudź się chłopie że masz te 82KM najlepiej zrób zdjęcie tabliczki znamionowej tego swojego 82 konnego jumza. Kiedyś szukałem jumza i trochę ich obejrzałem. I zawsze się trafiały albo 60KM albo 65KM, w zależności czy ciągnik pierwotnie był koparką czy oryginalnym ciągnikiem rolniczym. No chyba że ktoś wepchnął do tego jumza silnik od mtz :D

Edytowano przez gelo707

c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Coś ci się strasznie pomyliło. Nie ma nawet mtz-ta który ma 60kW. Jumz ma 45,kW, silnik typu D-65 a one więcej mocy nie miały, mocniejszy silnik to D-240 ale one nie są w jumzach tylko mtz-cie. Mocniejszy silnik jumza ma symbol PM 80-03 i 8045.25.850 i ma 59kW. Osiemdziesiąt dwa konie też niemożliwe bo jumz i mtz tyle nie ma więc to też bzdura z twojej strony. Sugerując się literaturą to piszesz bzdury.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:o koledzy pamiętajcie że w ciągnikach rolniczych koń jest nie równy koniowi. Prosty przykład John Deere, który "niby" to pali trochę więcej. Ale w polu jego konie są o wiele więcej warte niż konie niby to marek "wiarygodnych" :D

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

koń zawsze jest równy koniowi (zależy tylko wg. jakiej normy jest mierzony, najbardziej wiarygodny jest test na hamowni). a wykonana robota w polu zależy od uciągu ciągnika, warunków glebowych. a spalanie jest wynikiem tych wszystkich warunków.

A jumz ma w zależności od wersji 60,5 - 65 kM. nie należy mylić silnika D65 z silnikami serii D240

Edytowano przez pawlon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

@zenas ale pierdoły opowiadasz, koń koniowi nie równy :lol:

Koń mechaniczny jest to jednostka miary i zawsze będzie miał taką samą wartość.

To tak samo jak by mówić że są metry dłuższe i krótsze :P

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lok133    2

Dajcie jakies dowody na to ze ma 60 lub 65 KM np. fotki jakies, jak za przeproszeniem jestescie tacy cwani w gebie ????/

 

Kazdy kto ma ksiazke od jumza to wie ze pisze u niego ze moc oblicza sie wedlug SAE,a ludzie wiecie co to jest SAE ???? Macie link http://www.agroma.bialystok.pl/index.php/pl/poradnik/moc-mocy-nierowna/menu-id-4.html, a czy wogole wiecie co to jest moc znamionowa a moc maksymalna ???? Tam tez to pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

To ja nie wiem po co pytasz ile KM ma ten ciągnik, skoro sam uważasz że ma te 82KM i jak ktoś da inną odpowiedź to próbujesz go obrzucić błotem, że nie ma racji, więc po co się pytasz skoro uparcie przystajesz przy swoim?

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lok133    2

No bo chce dac ludziom do zrozumienia że jest ciągnik o tej mocy.U mnie we wsi trzech kolegow ma ten ciagnik i kazdy uwaza ze ma 82 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

lok133 prosiłbym o skan tej strony instrukcji co pisze o mocy jumza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Jeszcze raz napisze ze JUMZ 6AM ma 65KM(mamy takiego od nowosci i książke obsługi z danymi tez mamy) i jesli ktos twierdzi ze ma inną moc niz te 65KM to nie ma bladego pojecia o tym ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lok133    2

Czlowieku a wiesz co to jest moc znamionowa a maksymalna ???????Masz w ksiazce napisane moc znamionowa obliczana wg SAE, a wiesz co to wogole jest SAE ???????

 

I pochwalcie jakie maszyny ciagacie to sie przekonamy czy on da rade takimi robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znalazłem instrukcje obłsugi do jumza po rusku i tam pisze ze ma 45,6kW przy 1750 i nie wiem jak z tych liczb można wyciągnąć 82km

 

Jeśli możesz to zrób skan tej strony instrukcji.

 

Zalezy to tez od normy, np dla c330 wg DIN ma 30.5KM, a wg. SAE 35KM

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Znalazłem instrukcję od MTZ JUMZ i tam są dane tych ciągników, kto umie niech rozczytuje bo to po rosyjsku jest :P [w załączniku wycinek tabeli]

 

PS: @lok133 a ty jaką moc podajesz, znamionową czy maksymalną?

 

PS2 [na dobranoc :P ]: @lok133, jeżeli uważasz że w JUMZ'ie 6AM moc jest mierzona wg. SAE [czyli gołego silnika bez osprzętu], a my mamy "tajne papiery"-istrukcję obsługi [:P] w której jest napisane że ten ciągnik ma 45,6kW [ok. 62KM] wg. SAE [bo sam pisałeś że w instrukcji JUMZ'a stosuje się taką normę].

A w bardziej miarodajnych normach mierzenia mocy [np. hamownia na WOM pokazująca najbardziej efektywne przekazywanie mocy na koła- z uwzględnieniem całego osprzętu silnika i oporu skrzyni] ten ciągnik będzie miał jeszcze mniej kW/KM.

 

I wogóle co jest bardziej wiarygodne, gdybanie znajomych nie popartych żadną dokumentacją techniczną czy instrukcja obsługi?

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kordzio14
      Cześć. Mam problem z Wladimircem. 
      Wyskakuje pierwszy i drugi bieg. Po wrzuceniu biegu i puszczaniu sprzęgła od razu wyskakuje. Nie zdążę nawet puścić pedału sprzęgła. Nie da sie ruszyć ciągnikiem. Ruszę z miejsca tylko wtedy, gdy przytrzymam dźwignie biegów, żeby nie odskoczyła. 
      Gdzie można szukać rozwiązania problemu? 
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez molwiak
      Witam.
      Posiadam MTZ 82 87rok  z silnikiem D 240
      Niestety MTZ jest już dojechany przez życie o chciałbym go poprawić
      Pierwsze pytanie to czy regenerować aktualny silnik(wtedy zakładam turbo)
      Zakupić silnik D 243 i z nim działać, również turbo 
      Czy zakupić poprostu D 260
      Ewentualnie dołożyć tur 
       
    • Przez Karolek132
      Witam mam problem z belarusem wtryski nowe pompa po zrobieniu a na zimnym ciężko odpalić. Czy pampę przestawić o ząbek 
    • Przez ZeTuR_7011
      Witam może ma ktoś na zbyciu taki katalog???

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj