Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share radmzes

radmzes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 21:30

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice Witam ma takie pytanie. Czy w MTZ 82TS można zmienić olej w hydraulice? aktualnie jest superol, a chciałbym zmienić na LUX.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice Dzisiaj, 18:26
  •  

#2 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 23 kwiecień 2011 - 22:29

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice Przede wszystkim to pisze się hydraulika, a po drugie po co zmieniać na inny skoro producent nalał tam superol?
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#3 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 22:30

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice lepiej zmienić na superol bo gdyby poszedł Ci olej do silnika to masz jeden typ a tak to musisz dość że ten co Ci wejdzie do silnika czyli jak ty chcesz lux to zmiesza się z silnikowym superolem i trzeba już wszystko wywalić bo są różne lepkości i właściwości olejów i dlatego w Belarusach do HYDRAULIKI jest stosowany superol

#4 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 23:07

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice Wiesz tylko kto teraz ten syf leje do silnika? :o Nie wiem jak w nowych ale w MTZ który ma chociaż sama kolumne od serwo no to hydraulika i układ kierowniczy i w nim powinien być olej jak w silniku bo pompa wspomagania jest przy silniku i ona moze puścić.
Mój Wladimirec podbija świat

#5 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 24 kwiecień 2011 - 08:52

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice No tak było do 2005 r. Pronar mój był też na superolu, ale później pronar zalewał już ciagniki HL32, a ja z konieczności zalałem HLP 68. Wszystko zależy jak bardzo "stresujesz" hydraulikę.

#6 Share radmzes

radmzes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 12:26

Przede wszystkim to pisze się hydraulika, a po drugie po co zmieniać na inny skoro producent nalał tam superol?

Chłopczyku daruj sobie takie wypowiedzi, każdy może zrobić literówkę, a poza tym twoja wypowiedz mi w niczym nie pomogła.
Więc tylko zaśmieca ten temat.

lepiej zmienić na superol bo gdyby poszedł Ci olej do silnika to masz jeden typ a tak to musisz dość że ten co Ci wejdzie do silnika czyli jak ty chcesz lux to zmiesza się z silnikowym superolem i trzeba już wszystko wywalić bo są różne lepkości i właściwości olejów i dlatego w Belarusach do HYDRAULIKI jest stosowany superol

Głównym problemem u mnie jest to, że mam kilka ciągników i nie mogę każdym wywracać przyczep, albo podłączać do innej hydrauliki. Stąd to moje zapytanie.
A czy w zetorze 7211 mógłbym zmienić olej z Luxu na superol?

Edytowany przez radmzes, 24 kwiecień 2011 - 12:22.

#7 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 24 kwiecień 2011 - 15:52

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice A od kiedy do hydrauliki stosuje sie olej lux? Z tego co wiem to lux jest najsłabszym olejem silnikowym na rynku, stosuje sie go w silnikach nie wymagajacych duzego smarowania np w silnikach dwusuwowych, zalej hydraulike luxem a moment ją hu... strzeli, jak juz chcesz wymienic to na hydrauliczny to nawet gdy podlaczysz zetora do mtz i odwrotnie to jak sie pomnieszja to nic sie nie stanie, ja tak mam.

#8 Share radmzes

radmzes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 16:54

A od kiedy do hydrauliki stosuje sie olej lux? Z tego co wiem to lux jest najsłabszym olejem silnikowym na rynku, stosuje sie go w silnikach nie wymagajacych duzego smarowania np w silnikach dwusuwowych, zalej hydraulike luxem a moment ją hu... strzeli, jak juz chcesz wymienic to na hydrauliczny to nawet gdy podlaczysz zetora do mtz i odwrotnie to jak sie pomnieszja to nic sie nie stanie, ja tak mam.

No wiadomo LUX jest kiepski olejem, ale do starego ciągnika nie opłaca się wlewać czegoś lepszego.

#9 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 19:44

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice co wy z tym superolem jak pompa puści no to trudno :( , ale to mało prawdopodobne zresztą nie tylko mtz ma pompę od wspomagania przy silniku bo już hydrauliczną oddzielnie ;) . A superol leli bo innych olejów nie mają ;) :lol: a u nas po prostu hydrauliczny

Możesz śmiało lać inny olej tylko może gorzej będzie z chłodzeniem (niewiem jak tak wypada hl w porównaniu do innych)
Tylko że lux to nie polecają do hydrauliki :huh:

Sam w 7211 ma hipol a z lux pierwsze słyszę

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 20:33

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice Ja mam zalany HL 32 [chyba] a teraz zaleje oryginalnym z Cese , tylko go najpierw z Cese spuszczę, bo jest bardzo ładny ale nie wiem ile ma Case ma MTH na tym oleju więc do Case nowy a do MTZ stary, jeszcze myślę o zmianie w MF 255?

Najgorzej jest z wymianą oleju w maszynach i przyczepach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 07:40

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice mam mtz 952 z 2010 roku i czeka mnie wymiana oleju w hydraulice nie wiem jaki tam jest ale słyszałem ze w mtz jest tak ze olej z hydrauliki może dostać się do silnika? którędy i w jaki sposób? bo jak tak to trzeba będze go zalać superolem a jak nie moze się dostać to chyba trza zalać hydraulicznym HL

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 kwiecień 2011 - 11:55

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice w 952 nie ma możliwości aby olej z hydrauliki poszedł Ci do silnika to nie stary MTZ.
Poczytaj podręcznik/instrukcję - tam napisano czym zalać i nie jest to superol.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7622 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 12:49

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice W starym mtz-cie olej z hydrauliki podnośnika też nie pójdzie do silnika. Z kolumny kierowniczej tak.

Poza tym ktoś już napisał... większość ciągników ma pompę wspomagania napędzaną rozrządem i w przypadku wycieku pójdzie do silnika, jakoś się tym nie przejmują producenci i zalewają hydraulicznym. Nawet jeśli wszystko ucieknie to i tak nic się nie stanie. Zorientujesz się jeśli kontrolujesz stan płynów i w porę usuniesz usterkę. Niektórzy mają w misce olej pół na pół z ropą i długo się tak bujają zanim się zorientują i nic się nie dzieje to z olejem hydraulicznym myślę że zagrożenia nie ma żadnego.

KPK Kumurun Team

#14 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 14:12

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice Niektóre oleje pienią się po wymieszaniu i mogą robić sie krupki, ale z tego co wiem po wymieszaniu hydraulicznego i silnikowego to nic się nie dzieje
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#15 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 31 październik 2012 - 23:16

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice pisałem wcześniej w tym temacie o wymianie oleju w moim belarusie 952 wlałem wtedy LH-46 ale jest to kompletny nie wypał olej ten jest zadki jak woda i się troche grzeje i przez to hydraulika nie działa zbyt wydajnie chce go wylać i zostawie sobie do bizona i zalać belarusa innym olejem i właśnie nie wiem jakim w gre wchodzi superol, LH-100 albo hipol 6 nie wiem który z tych oleji będzie najlepszy wydaje się ze chyba hipol 6 jest to olej przekładniowo hydrauliczny stosowany w traktorach w których hydraulika jest połączona ze skrzynią biegów i jest najgęstrzy z nich

który z tych oleji byście polecili?

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7622 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 07:52

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice Mam zalane hl-em i problemów nie ma. Jak hydraulikę tak wspomaganie. Większość koparek na tym goni tylko gęstość zmieniają w zależności od pory roku. Każdy olej w mniejszym czy większym stopniu zrobi się rzadki. Może wina tkwi w czym innym? To typowy objaw straty oleju na wyrąbanej pompie czy nieszczelnym tłoku.
KPK Kumurun Team

#17 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 01 listopad 2012 - 09:44

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice Ja od ładnych kilku lat jeżdzę na LH68. NIe ma z nim żadnych problemów.

Edytowany przez Alio, 01 listopad 2012 - 09:45.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#18 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 01 listopad 2012 - 10:03

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice Mam zalany HL100 i zero wycieków i jet OK.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#19 Share bbolas

bbolas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 21:15

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice witam

mało się udzielam ale teraz sie sam wypowiem.

jezeli ktos ma kilka ciagników i przyczepa z wywrotem jest uzytkowana w wszystkich ciagnikach to jest problem taki jak ja.
U mnie c-360 i t-25 jest zalewane olejem hipol-6 (olej przekładniowo-hydraulicznym) lecz jego specyfikacja jest z przewaga na przekładniowy.
MTZ 82 był zalany HL koło 50-60 i wszystko pieknie pracowało ale stwierdziłem ze wszystko mam na hipolu 6 to zmieniłem mtz na hipol.

Wszystko jest ok.Działa hydraulika ale tak zeby wywalic przyczepe itp.Gorzej jak chodzi po placu z tur-em.Olej zaczyna tracic swoja leppkość wraz z temperatura.
MTZ ma z tym plus ze ma odzielny zbiornik na hydraulike i jak najbardziej mozna zalewac HL numer zależny od stosowania temp.(HL32 moze byc na zime HL 100 na lato i dodatkowa zalezność kto ile pracuje hydraulika jaka pora roku i ile masz wycieków.złoty srodek to okolo HL 60).
Jak wywrot przyczepy chodzi z ciagnikami na oleju typu hipol 6 a mtz na HL to nalezy wybrac lepsze zło.Przyczepe przystosowac do jednego ciagnika i nikomu nie porzyczac by nie mieszac oleji.
Nie wiem jak zachowuje sie Agrol przy ciagłe pracy np.tur w lesie lup agregat siewny.moze ktoś sie wypowie na temat agrolu.
Zastanawiam sie na agrolem ale 3 ciagniki i kilka maszyn to jest okolo 100 litrów oleju a to troche boli po kieszeni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 listopad 2012 - 08:54

MTZ 82TS Zmiana oleju w hydraulice ja jestem w podobnej sytuacji.
MTZ952.3 i HL32, przecieków nie ma, hydraulika potrzebna do opryskiwacza, rozsiewacza nawozów i siewnika pneumatycznego do zboża.
ZETOR 10145 i URUSUS C-330M mają hipol i praktycznie hydraulika nie jest używana (w tym roku prasa znajomego, 2-3 lata temu RCW). Marzy mi się wsadzić na tego zetorka TURa.
Wywrotek nie mam ale zaczynam myśleć o jednoosiówce do zwózki zboża bo i tak sypię na klepisko i bronach rozkładanych hydraulicznie i tutaj może być problem.Jedyne sensowne rozwiązanie jakie widzę to stosować tylko zetorka do tych prac bo nie da się raczej dobrać oleju który będzie dobrym olejem hydraulicznym dla MTZ (pryskanie i siew nawozów przy niższych temperaturach się zdarza a i sianie zboża w upał) a także olejem przekładniowym do zetorka i ciapka (sporadycznie używana hydraulika obecnie a może w przyszłości częściej).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Dodaj odpowiedź