Skocz do zawartości

Zdjęcie

karmniki dla tuczników

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 15 maj 2009 - 23:14

karmniki dla tuczników Ja też nie twierdzę że mam racje, ale kiedyś u siebie tak miałem a karmiki miałem swojskiej roboty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
karmniki dla tuczników Dzisiaj, 12:56
  •  

#42 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 16 maj 2009 - 09:05

karmniki dla tuczników Dziękuje za odpowiedź ;) .

Na razie kupie jeden karmnik 2-stanowiskowy i jedno poidło do pomieszczenia w którym aktualnie robimy wylewkę, "wejdzie" tam około 20 sztuk, ale na dzień dzisiejszy puścimy tam 12, ze względu na brak prosiąt w jednym wieku.

Następnie przez wakacje będę chciał dać poidła i karmniki w chlewni, zrobimy kojce na około 12 sztuk (żeby prosięta od jednej maciory się tam zmieściły) i dam tam karmnik 1-stanowiskowy i jedno poidło.

#43 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 16 maj 2009 - 12:00

karmniki dla tuczników Marcin, jeśli już chcesz robić kojce, to zrób przynajmniej takie, żeby do jednego mieściło się te 15 tuczników w wadze ~110kg.
Jeśli miałbym teraz jakikolwiek remont robić, to zrobiłbym przynajmniej dwa sektory, jeden dla prosiaków i warchlaków a drugi dla tuczników. Zdecydowanie lepsze wykorzystanie powierzchni chlewni. Problem polega tylko na tym, że jeżeli przerabia się budynki istniejące to nie zawsze są techniczne możliwości aby to zrobic, a nie ma sensu rozwalać pół budynku bo wtedy za takie pieniądze to postawiłby nowy w stanie surowym.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#44 Share NPK

NPK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 maj 2009 - 20:22

karmniki dla tuczników Ja używam automatów paszowych Durofarm, 100l zbiornik z tworzywa, rurki uchwyty itp. z kwasówki, koryta z polimerbetonu, zraszacze są dwa lub trzy zależnie od obsady. Nie sprawiają mi problemów i mogę je polecić.
Do rolnictwa podchodź z głową

#45 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 maj 2009 - 23:12

karmniki dla tuczników Do tubomatów nie ma określonej ilości minimalnej sztuk.
Niestety z tym się nie zgodzę według producenta jest wstanie obsłużyć 50 sztuk, w praktyce połowę z tego jeśli chcemy mieć wyrównany rzut, nie wspomnę o pojemności tubomatu, albo kilka razy dziennie dosypywać, albo jak to jest dla tubomatów przewidziane paszociąg.

#46 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 17 maj 2009 - 11:24

karmniki dla tuczników Kolega umie czytać ze zrozumieniem, napisałem ?ilości minimalnej sztuk? a nie maksymalnej. Co do ilości maksymalnej to może obsłużyć około 50sztuk.

#47 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 maj 2009 - 20:38

karmniki dla tuczników Sory albo muszę wybrać się po jakieś bryle, albo wcześniej chodzić spać, kolega ma rację zwracam honor ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 17 maj 2009 - 20:53

karmniki dla tuczników Spoko nic się nie stało, przecież nie ma ludzi nieomylnych. ;) :) :D

#49 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 19:12

karmniki dla tuczników Odświeżę troszkę temat.
Stoję przed decyzją o zakupie automatów paszowych, w związku z tym chciałbym prosić o opinie, jaki system i karmiki są lepsze, chodzi mi o zalety i wady karmików "na sucho" oraz " na mokro"

#50 Share tjun

tjun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 10:36

karmniki dla tuczników Kolego wszystko zależy, ile tego masz... Ogólnie wg mnie Paśniki , które mają również w sobie smoczki lepiej się sprawdzają z racji tego, że świnka jak sobie poje to i od razu popije. Chodzi też o to, że gdy w paśniku nie ma dostępu do wody to pukają w niego i pasza się wysypuje bez ustanku, a tak koryta są zawsze czyste i wszystko wyjedzą. Wadą jest to, że te smoczki no niby są wporządku ale wcześniej wspomniane "srężynki" to normalnie porażka. pękają, łamią sie i trzeba dość często zaglądać. Mówię tutaj akurat o karmnikach tubowych, ale na rynku jest tego naprawde dużo, pooglądaj, rozejrzyj się popytaj, kupić nie sztuka, byle by służyło :)

#51 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 17:25

karmniki dla tuczników Tubomatów nie biorę w ogóle pod uwagę, ponieważ mam małe kojce ( po około 15szt.) dlatego zależy mi na opinii dotyczących zwykłych paśników skrzynkowych. Dla własnego przekonania zakupię i jeden i drugi, będę miał okazję osobiście się przekonać które lepiej się sprawują

#52 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 17:31

karmniki dla tuczników Jak się już przekonasz, to się podziel opinią. :)
Ja mam tubomaty na 15 sztuk :) Ale jak je zasypie, to starcza na długo :D

#53 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 08:00

karmniki dla tuczników http://allegro.pl/au...3457918483.html co powiecie na temat tego automatu chce go wstawić do kojca na 15 szt? nie bedzie problemu tylko na zdjęciu jest na 2 stanowiska ja chce kupić na 1 bo mi szkoda kasy bo to aby na 15 szt od czasu do czasu , ma on byc od prosiaka do końca tuczu ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 11:14

karmniki dla tuczników

Co sądzicie o tych tubomatach http://olx.pl/oferta...html#929a918b5e
lepiej takie czy skrzynkowe ? Jak taki tubomat bedzie stał w srodku kojca to jak będzie mała ilość paszy to tuczniki go nie przewrócą ? Jakie automaty paszowe polecacie chodzi mi o konstrukcje dolnej cześci aby pasza sie nie wysypwała i nie marnowała ?