Skocz do zawartości

Zdjęcie

karmniki dla tuczników

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 15 maj 2009 - 23:14

karmniki dla tuczników Ja też nie twierdzę że mam racje, ale kiedyś u siebie tak miałem a karmiki miałem swojskiej roboty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
karmniki dla tuczników Dzisiaj, 03:29
  •  

#42 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2963 postów

Napisany 16 maj 2009 - 09:05

karmniki dla tuczników Dziękuje za odpowiedź ;) .

Na razie kupie jeden karmnik 2-stanowiskowy i jedno poidło do pomieszczenia w którym aktualnie robimy wylewkę, "wejdzie" tam około 20 sztuk, ale na dzień dzisiejszy puścimy tam 12, ze względu na brak prosiąt w jednym wieku.

Następnie przez wakacje będę chciał dać poidła i karmniki w chlewni, zrobimy kojce na około 12 sztuk (żeby prosięta od jednej maciory się tam zmieściły) i dam tam karmnik 1-stanowiskowy i jedno poidło.

#43 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 16 maj 2009 - 12:00

karmniki dla tuczników Marcin, jeśli już chcesz robić kojce, to zrób przynajmniej takie, żeby do jednego mieściło się te 15 tuczników w wadze ~110kg.
Jeśli miałbym teraz jakikolwiek remont robić, to zrobiłbym przynajmniej dwa sektory, jeden dla prosiaków i warchlaków a drugi dla tuczników. Zdecydowanie lepsze wykorzystanie powierzchni chlewni. Problem polega tylko na tym, że jeżeli przerabia się budynki istniejące to nie zawsze są techniczne możliwości aby to zrobic, a nie ma sensu rozwalać pół budynku bo wtedy za takie pieniądze to postawiłby nowy w stanie surowym.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#44 Share NPK

NPK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 maj 2009 - 20:22

karmniki dla tuczników Ja używam automatów paszowych Durofarm, 100l zbiornik z tworzywa, rurki uchwyty itp. z kwasówki, koryta z polimerbetonu, zraszacze są dwa lub trzy zależnie od obsady. Nie sprawiają mi problemów i mogę je polecić.
Do rolnictwa podchodź z głową

#45 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 maj 2009 - 23:12

karmniki dla tuczników Do tubomatów nie ma określonej ilości minimalnej sztuk.
Niestety z tym się nie zgodzę według producenta jest wstanie obsłużyć 50 sztuk, w praktyce połowę z tego jeśli chcemy mieć wyrównany rzut, nie wspomnę o pojemności tubomatu, albo kilka razy dziennie dosypywać, albo jak to jest dla tubomatów przewidziane paszociąg.

#46 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 17 maj 2009 - 11:24

karmniki dla tuczników Kolega umie czytać ze zrozumieniem, napisałem ?ilości minimalnej sztuk? a nie maksymalnej. Co do ilości maksymalnej to może obsłużyć około 50sztuk.

#47 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 maj 2009 - 20:38

karmniki dla tuczników Sory albo muszę wybrać się po jakieś bryle, albo wcześniej chodzić spać, kolega ma rację zwracam honor ;)

#48 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 17 maj 2009 - 20:53

karmniki dla tuczników Spoko nic się nie stało, przecież nie ma ludzi nieomylnych. ;) :) :D

#49 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 19:12

karmniki dla tuczników Odświeżę troszkę temat.
Stoję przed decyzją o zakupie automatów paszowych, w związku z tym chciałbym prosić o opinie, jaki system i karmiki są lepsze, chodzi mi o zalety i wady karmików "na sucho" oraz " na mokro"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share tjun

tjun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 10:36

karmniki dla tuczników Kolego wszystko zależy, ile tego masz... Ogólnie wg mnie Paśniki , które mają również w sobie smoczki lepiej się sprawdzają z racji tego, że świnka jak sobie poje to i od razu popije. Chodzi też o to, że gdy w paśniku nie ma dostępu do wody to pukają w niego i pasza się wysypuje bez ustanku, a tak koryta są zawsze czyste i wszystko wyjedzą. Wadą jest to, że te smoczki no niby są wporządku ale wcześniej wspomniane "srężynki" to normalnie porażka. pękają, łamią sie i trzeba dość często zaglądać. Mówię tutaj akurat o karmnikach tubowych, ale na rynku jest tego naprawde dużo, pooglądaj, rozejrzyj się popytaj, kupić nie sztuka, byle by służyło :)

#51 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 17:25

karmniki dla tuczników Tubomatów nie biorę w ogóle pod uwagę, ponieważ mam małe kojce ( po około 15szt.) dlatego zależy mi na opinii dotyczących zwykłych paśników skrzynkowych. Dla własnego przekonania zakupię i jeden i drugi, będę miał okazję osobiście się przekonać które lepiej się sprawują

#52 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 17:31

karmniki dla tuczników Jak się już przekonasz, to się podziel opinią. :)
Ja mam tubomaty na 15 sztuk :) Ale jak je zasypie, to starcza na długo :D

#53 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 08:00

karmniki dla tuczników http://allegro.pl/au...3457918483.html co powiecie na temat tego automatu chce go wstawić do kojca na 15 szt? nie bedzie problemu tylko na zdjęciu jest na 2 stanowiska ja chce kupić na 1 bo mi szkoda kasy bo to aby na 15 szt od czasu do czasu , ma on byc od prosiaka do końca tuczu ??

#54 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 11:14

karmniki dla tuczników

Co sądzicie o tych tubomatach http://olx.pl/oferta...html#929a918b5e
lepiej takie czy skrzynkowe ? Jak taki tubomat bedzie stał w srodku kojca to jak będzie mała ilość paszy to tuczniki go nie przewrócą ? Jakie automaty paszowe polecacie chodzi mi o konstrukcje dolnej cześci aby pasza sie nie wysypwała i nie marnowała ?

#55 Share snickers

snickers

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 15:18

karmniki dla tuczników

Jakiej firmy automaty paszowe skrzynkowe na mokro byście polecili. Chodzi mi o 3 lub 4 stanowiskowe,najlepiej dwustronne z rurkami z kwasówki. Może ktoś użytkuje coś takiego i podzieli się opinią. Tubomatów nie biorę pod uwagę ze względu na małą pojemność zasypu, co przy braku paszociągu będzie uciążliwe.

Edytowany przez snickers, 03 styczeń 2017 - 15:19.

#56 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 15:31

karmniki dla tuczników Jeżeli krucho z kasą to popatrz na używane z zagranicy lub z Polski. Ja swego czasu podczas swinskiego kryzysu kupiłem od znajomego rolnika biznesmena prawie nowe karmniki po 150 zł sztuka a sprzedałem po 400☺

#57 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2033 postów

Napisany 05 styczeń 2017 - 19:33

karmniki dla tuczników

Jakiej firmy automaty paszowe skrzynkowe na mokro byście polecili. Chodzi mi o 3 lub 4 stanowiskowe,najlepiej dwustronne z rurkami z kwasówki. Może ktoś użytkuje coś takiego i podzieli się opinią. Tubomatów nie biorę pod uwagę ze względu na małą pojemność zasypu, co przy braku paszociągu będzie uciążliwe.

Polecam tej firmy mam je kilka lat są bezawaryjne odchowałem na każdym ok 700 tuczników http://www.grallarewald.com.pl/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share krasnaldyzio

krasnaldyzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 luty 2017 - 10:28

karmniki dla tuczników

FORPIG – używane wyposażenie chlewni w dobrej cenie

Firma Forpig oferuje szeroką gamę automatów paszowych. W naszym asortymencie można znaleźć automaty od prosiaka po tucznika na sucho i na mokro. Sprowadzamy używane wyposażenie chlewni. W naszej ofercie znajdą Państwo automaty paszowe, porodówki, ruszta. 
Hodowco za niewielką cenę zyskujesz trwały i mocny automat paszowy.

BARDZO DOBRA CENA I JAKOŚĆ! Paśniki używane dla prosiaków, warchlaków, macior, tuczników.

Sprawdź naszą ofertę, posiadamy duży wybór używanych automatów paszowych.

Wysyłka kurierem 24h
Tel. 503 822 882 Śrem – używane automaty paszowe

Proszę o komentarz do moich fotek.