ZetorPower

wilgotnościomierze do zboza

Polecane posty

ZetorPower    0

witam mam zamiar kupic sobie wilgotnościomierz do zboza do około 1500zł - 2000zł jeżeli beda to nawet tansze. ale nic niewiem na ich temat. jezeli macie takie sprzety i orientujecie sie który jest dobry to doradźcie mi ..dzieki pozdro na allegro znalazłem 2

 

http://www.allegro.pl/item227843719_dramin...oza_ziarna.html

http://www.allegro.pl/item227843714_dramin...oza_ziarna.html

 

i niewiem czy one dobre czy niee. może macie jakies inne propozycje?


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Tego pierwszego dramińskiego raczej nie polecam. Przy pomiarze np.wilgotności kukurydzy są straszne rozbieżności. Dużo bardziej dokładne są wilgotnościomierze z młynkiem.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

chodzi ci o ten drugi z rozdrabniaczem? a ta firma Dramiński sprawdzona jest czy moze masz jakies innego sprawdzonego producenta??? kukurydzy ja niemam i nie planuje wiec bede mieżył sobie tylko pszenice, rzepak i jęczmien


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Dramiński jest firmą sprawdzoną na polskim rynku i bardzo popularną. Sam miałem taki wilgotnościomierz jak ten pierwszy, ale niestety jestem zmuszony teraz kupić nowy (tamten się zepsuł). Tym razem będzie na pewno z młynkiem, tylko nie wiem jeszcze jakiej firmy i jaki model.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Też mam zamiar kupić taki wilgotnościomierz. Ma bardzo dobrą cenę w stosunku do dramińskiego.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Polecam go właśnie ze względu na cenę- jego dodatkowe atuty (poza tymi które wymieniłem wcześniej) to metalowa obudowa, wskaźnik naładowania baterii, wskażnik temperatury. Dla mnie minusem jest brak podświetlenia wyświetlacza- w nocy trzeba podbiegać do ciągnika lub kombajnu i przyświecać sobie światłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

wilgotnosciomierz??

tylko z mlynkiem - masz pewną informacje.

bawilem sie tym pierwszym draminskiego a pozniej takim z "mlynkiem" i ten z mlynkiem zawsze mial wskazania jak na skupach/elewatorach a ten pierwszy draminskiego zawsze mial 1-3% rożnicy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

ja mam wilgotnościomierz draminskiego dałem około 2000zł taki troche profesjonalny jest i zawsze podaje mi takie wyniki jak w elewatorach ma duży wyświetlacz i bardzo mało energi zużywa ogulnie jest git juz ze 200 zł na nim zarobiłem bo przyjeżdzają do mnie z okolicy żebym im zmierzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
ja mam wilgotnościomierz draminskiego dałem około 2000zł taki troche profesjonalny jest i zawsze podaje mi takie wyniki jak w elewatorach ma duży wyświetlacz i bardzo mało energi zużywa ogulnie jest git juz ze 200 zł na nim zarobiłem bo przyjeżdzają do mnie z okolicy żebym im zmierzył

 

To ile bierzesz za pomiar? U mnie jedek koleś z sąsiedniej wsi kasuje 5zł. Do mnie jak ktoś przyjedzie to robie to za darmo, podobnie jeden mój sąsiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

u mnie gośc w elewatorze robi zawsze pomiary jak komus trzeba to kasuje 10zł ale to jes 15 km odemnie i wole miec swoj na miejscu . apropoooo on ma wilgotnościomież jakis całkiem innej firmy i mowił ze dał za niego 3400zł


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
u mnie gośc w elewatorze robi zawsze pomiary jak komus trzeba to kasuje 10zł ale to jes 15 km odemnie i wole miec swoj na miejscu . apropoooo on ma wilgotnościomież jakis całkiem innej firmy i mowił ze dał za niego 3400zł

 

Za tą cenę ten sprzęt może robi jeszcze inne pomiary niż wilgotność. Czytałem jakieś ogłoszenie w top agrar z wilgotnościomierzami co jeszcze robią próbę glutenu. Cena nie była podana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

no tak płacimy za pomiar jednorazowy,a co okaże się jak bedzie trzeba robić pomiary co 1 dzień??? jesli ktos ma duzo zboza chyba zakup jest wart inwestycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

nie rozumiem rolników ktorzy za pomiar wilgotnosci biora kaske!!!!!!!!!!!!!ludzie szanujmy sie troszke,jestesmy z jednej gliny ulepieni inni nas wykorzystuja nie robmy tego sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalu    0

Panowie przymierzam sie do kupna miernika z tej firmy i taki model: DRAMIŃSKI Grain Master - miernik wilgotności ziarna z rozdrabnianiem próbki:) co prawda nie nalezy do tanich bo wychodzi 1800zł aczkolwiek chyba nie myli sie jak te zasypowe...pozdrawiam i licze na szeczera odpowiedź;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekdd998    0

może ktoś mi doradzi w jaki sprzet zainwestować?

chciałbym żeby był dość dokładny i najlepiej tani :P

Ma ktoś lepszą propozycje od tego z linku:

http://www.agri.draminski.pl/grain-master-miernik-wilgotnosci-ziarna-z-rozdrabnianiem-probki/

 

Witam z miernikami nie jest to taka prosta sprawa jak się komuś wydaje. Sam Posiadam kila takich samych i od znajomego nieraz biorę z młynkiem z tym że najpierw trzeba je skalować a to musisz robić na precyzyjnym. takim jakiego w skupach używają i ty niestety(firma ASONIK Super CHTM 2 ) takich używam i nawet na nich są nieznaczne odchyłki przykładowo 0,05 gdzie je się zeruje( kalibruje przed pomiarem). A jeśli chodzi o kręcioły to gdzie je będziesz kalibrował a niestety czasami trzeba. Podczas suszenia kukurydzy to po kilka razy więc tu z czystym sumieniem polecam ASonika choć koszt zakupu jest ok 800zł ale jak chcesz inwestować to polecam. Pozdro

Edytowano przez darekdd998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

@darekdd998 jak długo używasz asonika i czy nie ma z nim problemów? Sąsiad posiada z tej firmy, porównywał go z trzema innymi to wyniki są prawidłowe nawet w kukurydzy bo właśnie do kuku potrzebuję wilgotnościomierza i zamierzam kupić asonika. Proszę o opinie jaki będzie najlepszy do kuku i czy polecacie asonika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tez używam ASONICA i nie mam zastrzeżeń. Stwierdzam, że badanie robione metodą wagową jest dokładniejsze i że nie ma takiego ziarna jak gryka - w wykazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Co do Super CHTM to nie mam o nim najlepszego zdania. Według mnie do kukurydzy (mokrej) nie nadaje sie kompletnie. Wskazania mokrej kukurydzy potrafią być przekłamane o kilka procent a w skrajnych przypadkach nawet ponad 10% różnicy sucha w miarę ale wskazanie pobliskiego elewatora i super CHTM to 2% różnicy (to znaczy ten wilgotnościomierz zanirza). Jeśli ktoś chce mierzyć mokrą kukurydze to tylko i wyłącznie ze zgniataczem ziarna lepiej dołożyć parę setek i mieć dobry towar niż trochę przyoszczędzić i potem się bujać z lichym towarem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mam do Was prośbę, otóż potrzebuję wilgotnościomierza, dzięki któremu będę mógł dokonywać szybkiego pomiaru wilgotności ziarna kukurydzy przesypującego się z suszarni oraz dokładnego pomiaru wilgotności suchego i mokrego ziarna kukurydzy poza suszarnią, jak mniemam żadne urządzenie nie będzie tak uniwersalne, ale interesuje mnie, które urządzenia będą nadawały się danego zastosowania, oczywiście mam młynkowy miernik, ale przy mokrym ziarnie są spore odchylenia (każdy kolejny pomiar to większa wilgotność tutaj lepiej sprawdza się przesypowy dramiński) przy gorącym ziarnie z suszarni jest już lepiej (ale od kręcenia bolą ręce i zajmuje to sporo czasu, przesypowy dramiński tutaj zupełnie szaleje ze względu na temperaturę ziarna), co polecacie?

 

i jeszcze jedno zagadnienie, otóż jakie parametry mogę weryfikować w procesie suszenia celem oceny stopnia wysuszenia ziarna kukurydzy? czy skupić się wyłącznie na temperaturze ziarna, czy też mogę również monitorować wilgotność i temperaturę powietrza wylatującego z suszarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Agencior
      Witam dzisiaj odpaliłem Aresa no i pochodził chwilę po czym sam zgasł a później nie chciał zapalić dodam że przeczyścilem odstojnik przed odpaleniem.
    • Przez Mrhot16
      Witam mam problem z renault temis 650x otóż podczas ruszania ciągnik gwałtownie rusza szarpie do tyłu jak i do przodu przy załączaniu wałka też jest problem gdy się da więcej gazu to wejdzie zmiana kierunku jazdy też po dodaniu gazu lepiej zmienia czy jest to wina jakiejś pompy czy kalibracja jakąś w tym ciągniku jest wykonalna?
      Z góry Dzięki za odpowiedzi🙃
       
    • Przez Nismo
      Witam mam do was pytanie odnośnie odnowy plastików we wnętrzu traktora. Są jakieś sposoby by przywrócić im dawny blask?
    • Przez agromichu
      Witam. Potrzebuję halogenów led 2szt na przód i 2szt albo 4 na tył , które nie będą zakłócać radia i będą w przystępnej cenie. Oświetlenie potrzebne do pryskania na 12 ha.
    • Przez kuba121426
      Witam mam problem z wycinakiem  fella su110 nie mogę ustawić na linkach cięcia winda i wysokość szczęki działa.Czy ma może zdjęcie jak powinno wyglądać ustawienie na cięcie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj