Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 16245 - problem z rozłączaniem biegów

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 maj 2011 - 15:05

Właśnie tak się dzieje jak piszesz a mówisz o tej śrubie od taśmy wzmacniacza co jest na boku skrzyni biegów że należy ją wkręcić o pół obrotu ale nie wiem w czym mogło by to pomóc żółw działa prawidłowo w sumie to prawie go nie używam przód ciągnie dobrze i WOM też więc mikro pompka też chyba ok chociaż ciśnienia nie sprawdzałem sprzęgło robione w zimę i hamulec skrzyni wyregulowany ja mam wersję z szybką skrzynią może to ma jeszcze jakiś wpływ i powiedz jeszcze czy możliwa jest wersja ciągnika bez mikropompki

Nie kolego, mi chodzi o śrubę od żółwia a nie od hamulca skrzyni biegów, a jesli chcesz mogę Ci napisać jak się reguluję hamulec skrzynii biegów. Hamulec skrzyni biegów to nie jest tylko ta jedna sruba z boku skrzynii. Masz jeszcze trzy mniejsze śruby do regulacji. Jedna znajduję się zaraz obok tej dużej, następna pod podłogą kabiny a następna po drugiej stronie-ale u mnie to nie pomogło.

Śruba od żołwia znajduję się tam gdzie masz te dwa filtry od hydrauliki do góry po lewej stronie jak patrzysz- spróbuj to zmienić tylko zaznacz sobie tak abyś mógł wrócić do poprzedniego ustawienia.

Ciągnik bez mikropompki- oczywiście że może być przykładem jest U-360.
Ale Twój musi mięć mikropomkę. Jak chcesz sprawdzić cisnienie wynosi około 10 bar ja zawszę sprawdzam na przewodzie od WOM.

Sprzegło masz OK.
Hamulec masz OK.
Zostały Ci jeszcze kulki do sprawdzenia pod pokrywką skrzyni i jeszcze ta śruba od żółwia do sprawdzenia(od tego bym zaczął mniej roboty).
Ja to nie pomoże nie, to remont skrzyni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 16245 - problem z rozłączaniem biegów Dzisiaj, 17:27
  •  

#22 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 22 maj 2011 - 11:38

Zetor 16245 - problem z rozłączaniem biegów Śruba od regulacji hamulca skrzyni znajduje się na wałku pedału sprzęgła przecież a śruba regulacji taśmy wzmacniacza czyli ta od żółwia jak piszesz znajduje się za filtrami hydrauliki ale nie wiem w czym by to mogło pomóc jeżeli wzmacniacz działa prawidłowo. A o tych trzech śrubach od regulacji hamulca to nic nie wiem.

#23 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 20:39

Zetor 16245 - problem z rozłączaniem biegów a jak sprawdzić czy ślizga się sprzęgło głowne, czy coś jest nie tak na tarczkach lub taśmie. jest to zts 16245 skrzynia 3 biegowa. Podczas pracy np ze scierniskowcem na za wysokim biegu ciągnik zbiera obroty i zwalnia. jak to skontrolować?

#24 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 20:50

Zetor 16245 - problem z rozłączaniem biegów I co zrobiłeś to skrzynie? Bo ja robiłem w ZTS 12245 3 biegowa synchronizwana 2 i 3 Zgrzytały i wyskakiwała 3. Zgrzytanie padnięty synchronizator. Agroma sępólno zaspiewała prawie 2 tyś a wyskakiwanie luz na wałkach podkładki dorobione ciagnik chodzi jak nowy teraz odwala jazde bo zaczął szarpac w gruberze w prasie wałek zaczął stawać. Wymiana mikropompki i na godzine pomogło. Po raz następny rozpoławianie. Z zamkniętymi oczami ten ciagnik juz robie :D
Mój Wladimirec podbija świat

#25 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 13 sierpień 2011 - 21:50

Zetor 16245 - problem z rozłączaniem biegów Jeszcze nic nie dotknięte remonty przeniesione na okres zimowy pewnie bo teraz traktor potrzebny codziennie dzisiaj dopiero zaczęlimy orkę pod rzepak a 12 ha zboża jeszcze stoi w polu więc terminarz napięty a w ciągniku pewnie będziemy wymieniać kpl.sprzęgło razem z kołem zamachowym żeby to już było na 100% w porządku tylko ciekawe ile to wyniesie bo jeszcze w cenach się nie rozglądałem i mikropompke ale póki bo to paliwo do pełna i w pole

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 22:37

Zetor 16245 - problem z rozłączaniem biegów Lepiej najpierw zdejmij pokrywe zobacz czy na wałkach luzu nie ma czy synchronizator (jeżeli jest) nie szwankuje lub hamulec skrzyni biegów.Bo to sprzęgło to mogą być pieniądze w błoto wywalone
Mój Wladimirec podbija świat

#27 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 22:09

Zetor 16245 - problem z rozłączaniem biegów Jeżeli kogoś interesuje odgrzewany kotlet to napisze jak się zakończyły problemy z biegami u 12145 to na początek toczenie koła zamachowego i docisku w skrzyni biegów wszystkie nowe łożyska obie przesówki i widełki do tego mikropompka i hamulec skrzyni efekt taki że do góry biegi idą ładnie prawie bez zgrzytu a na dół spokojnie na podwójnym wysprzęgleniu myślę że jak się dotrą przesówki to będzie jeszcze ładniej tak jakby z fabryki wyszedł jednym słowem tak można świat doganiać

#28 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 09:19

Zetor 16245 - problem z rozłączaniem biegów Główna wina była w synchronizatorze. Teraz jest o niebo lepiej.

#29 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 09:00

Zetor 16245 - problem z rozłączaniem biegów Wyszły wadliwa partia synchronizatorów do zetorów, uważać i sprawdzać w sklepie, nie ma współosiowości. Kupować te oryginalne w opakowaniu Zetor

Edytowany przez tespis17, 17 marzec 2013 - 13:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Agro-Nom

Agro-Nom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 17:31

panowie pomóżcie mi u mnie biegi w górę wchodzą bez zgrzytu tylko w dół zgrzyta i to tak że biegu nie wrzucę, dopiero gdy ciągnik zwalnia to czuć że zgrzyta coraz mniej a jak się zatrzyma to zgrzytu już w ogóle niema. Tak się dzieje jak redukuje biegi ze sprzęgłem, jak redukuje bez sprzęgła to nie zgrzyta. Przykład; jadę po drodze pustym ciągnikiem na trójce wyjmuje bieg czekam aż trochę ciągnik zwolni i włączam 2 jeśli trafie w obroty to nic nie zgrzytnie a jak to samo chcę zrobić ze sprzęgłem to zgrzyt nie miłosierny. i muszę czekać aż ciągnik się zatrzyma.