Skocz do zawartości

Zdjęcie

Roundup w ziemniaki

91 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 24 kwiecień 2011 - 08:31

Roundup w ziemniaki latek--------- TITUS :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Roundup w ziemniaki Dzisiaj, 12:19
  •  

#22 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 09:36

Roundup w ziemniaki Ja zawsze pryskałem afalonem 4l na ha ale nie były całkowicie czyste w tym roku dam 4l glifosatu i potem 4l afalonu, zobaczymy może będzie lepiej. (przeważnie sadzę po trawie z koniczyną pryskanej jesienią glifosatem.)

#23 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 09:43

Roundup w ziemniaki po bronowaniu to afalonem(lub innymi-linureks-to to samo)-glifosat najlepiej na bujne chwasty.jak nie ma perzu i innych jednoliściennych to również dobrze może być chwastoks,aminopielik.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 24 kwiecień 2011 - 11:27

Roundup w ziemniaki Dziś u mnie deszczyk , fajnie by było by jeszcze ciupał sobie a po świętach obsypuje i atakuje Afalonem w dawce 2-3 litry na hektar a po wschodach Sencor lub odpowiednik Sencoru + Titus i Trend.

Edytowany przez zonk28, 24 kwiecień 2011 - 11:31.

#25 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 24 kwiecień 2011 - 11:57

Roundup w ziemniaki My już bardzo dlugo sadzimy ziemiaki jadalne i doświadczenie mamy zawsze stosujemy po posadzeniu kiedy wyjdą pierwsze chwasty około tygodnia 2l/ha Randapu a później Command i Mistral i ziemiaki mamy czyste od lat tak robimy i nie ma problemu w burakach też powschodowo Randap 2l/ha .Policzcie sobie ile kosztuje Randap albo coś podobnego np.Klinik(glifosat 360g/l)http://allegro.pl/ro...1566460938.html Randapu kosztuje 17,5zł/l nie ma tak taniego oprysku 2lha czyli wychodzi 35zł/ha.A np. na buraki cukrowe BETANAL ELITE 274 EC kosztuje 114zł/l .Ludzi zacznijcie liczyć i experymentować nie sztuka się narobić i wywalić kupa kasy ;)

Edytowany przez kamil900830, 24 kwiecień 2011 - 12:01.

#26 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 24 kwiecień 2011 - 15:21

Roundup w ziemniaki A formatujesz jeszcze raz redliny? U nas nigdy nie było pryskane przed formatowaniem redlin i sypaniem nawozu ( II formatowaniu jakby ktoś pytał ) chwasty niszczymy mechanicznie, sypiemy saletrzak i redliniarką dopiero potem oprysk. Swojego czasu był to Afalone ale teraz Ojciec czymś innym pryska ale nazwy nie pamiętam.
Co do stosowania glifosatu to unikamy go jak ognia, dyby nasi odbiorcy dowiedzieli się o nim to trzeba by było o połowę zmniejszyć uprawę :( Jakby nie patrzeć jest on rakotwórczy i nikt mi nie wmówi że jego stosowanie nie wpływa na bulwy ziemniaka, może przy stosowaniu w momencie gdy ponad glebę wystaje pęd na kilka cm to ok stężenie jakie wchłonie roślina jest minimalne ale przy niszczeniu naci w momencie zbioru kiedy jest ona zielona to dla mnie głupota. Głupi UG Kornik zaczyna się od 8 tyś My za swojego daliśmy 14 tyś i robimy na raz 2 redliny można 3 ale kombajn jest na 2 i dlatego tak praktykujemy a przy okazji można i jakieś nieużytki z mulczować (rowy, łąki, miedze)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#27 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 17:58

Roundup w ziemniaki ja mam mulczer z TELEXu-leopard-2m-to idealnie trzy redliny-dałem 9,800 w zeszłym roku-bardzo dobry wyrób.

glifosat do desykacji nie służy(niektórzy używają)-bałbym się uszkodzić bulwy,urzywam tego przed wschodami-ale też nie zawsze-przeważnie mechanicznie staram się niszczyć zielsko.

#28 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 24 kwiecień 2011 - 18:49

Roundup w ziemniaki Panowie kupiłem Stomp'a na zielsko i jak go się stosuje?
Czy jeśli zrobię tak;
-zasadzę
-zabronuje pole zaraz po posadzeniu
-dam saletrzak przed obsypnikiem
-obsypie obsypnikiem z pazurkami, jak już kiełki będą prawie na wierzchu
-opryskam Stopm'em
Będzie dobrze?

#29 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 19:20

Roundup w ziemniaki U nas Kornik z powodu pastwisk :) jakoś je trzeba pielęgnować jak bydło zejdzie na obory.
Po co bronować zaraz po sadzeniu? niszczysz redlinę i przesuszasz glebę.
A jak przebronujesz przed redlinowaniem to tylko niepotrzebnie się narobisz, bo redliniarka niszczy chwasty które wzeszły przecież jak pracuje to przewraca glebę niszcząc chwast lub go zasypując dzięki czemu zgnije, a co przetrwa oprysk po redlinowaniu zniszczy.
Chyba że masz obsypnik typu koło kopiujące, elementy robocze ( gęsiostópka 60mm i 160mm czy coś ) radło wtedy tak brona jest potrzebna bo nim nie zniszczysz większości chwastów, przy typowej redliniarce pracującej na całej redlinie bym nie bronował ( czyli tak jak robię u Ojca)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#30 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 20:04

Roundup w ziemniaki Dzięki Łukasz,
czyli zamiast bronowania po zasadzeniu, bronuje przed ostatnim obredleniem, tylko kilka h przed obredleniem, czy może kilka dni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 20:52

Roundup w ziemniaki Głównie chodzi o to aby jak najlepiej gospodarować wodę, jak przebronujesz i będziesz wiedział, że za kilka dni opad deszczu to poczekaj, skiełkuje nowy i wtedy nawóz i radła uformują redliny od nowa dzięki czemu zniszczy cały chwast. Jak bez opadu to u nas było jak najszybciej

#32 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 21:14

Roundup w ziemniaki Aha, dzięki, rozumiem, spoko.
Pozdrawiam ;)

#33 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 24 kwiecień 2011 - 21:22

Roundup w ziemniaki Lukasz1987
Pryskam i nic już nie rozbronowuje .Nie znam takich ludzi co pryskają Randapem jak nacie są zielone to jest czysty idiotyzm :D .Czasami jak nacie są mocno zielone a już są do zbioru to pryskamy Reglone ale to jest drogi środek <_< Dlaczego nie sypiesz całej dawki nawozu bezpośrednio pod uprawe :blink: my zawsze sypiemy w tym roku poszło 300kg Polifoski 8 i 160kg Soli potasowej i 200kg Mocznika .A pózniej tylko dolistnie ,na grzyba ,robaka,przechowanie o chwastach nie wspomne jest tego troche w tamtym roku ro 4razy na samego grzyba <_< A kto Ci powiedział że Randap jest rakotwórczy :blink: masz na to jakieś dowody czy tą informacje wysunołeś sobie z palca?Moim zdaniem jak by był rakotórczy to by go dawno wycofali.Dziwna sprawa u nas dużo osób z niego korzysta :)

Edytowany przez kamil900830, 24 kwiecień 2011 - 21:24.

#34 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 21:45

Roundup w ziemniaki 4 x od zarazy to duzo?
12-15 to jest duzo zabiegów :)
ja ostatnio 7-9 zabiegów.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#35 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 22:38

Roundup w ziemniaki

Lukasz1987
Pryskam i nic już nie rozbronowuje .Nie znam takich ludzi co pryskają Randapem jak nacie są zielone to jest czysty idiotyzm :D .Czasami jak nacie są mocno zielone a już są do zbioru to pryskamy Reglone ale to jest drogi środek <_< Dlaczego nie sypiesz całej dawki nawozu bezpośrednio pod uprawe :blink: my zawsze sypiemy w tym roku poszło 300kg Polifoski 8 i 160kg Soli potasowej i 200kg Mocznika .A pózniej tylko dolistnie ,na grzyba ,robaka,przechowanie o chwastach nie wspomne jest tego troche w tamtym roku ro 4razy na samego grzyba <_< A kto Ci powiedział że Randap jest rakotwórczy :blink: masz na to jakieś dowody czy tą informacje wysunołeś sobie z palca?Moim zdaniem jak by był rakotórczy to by go dawno wycofali.Dziwna sprawa u nas dużo osób z niego korzysta :)

Kolego,jeśli się nie mylę i dobrze pamiętam, wpisz w przeglądarce :soja gotowa na Roundup .

Edytowany przez wiesio, 24 kwiecień 2011 - 22:44.

#36 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 22:45

Roundup w ziemniaki Kamil, konserwanty są rakotwórcze a puki co nawet nikt nie myśli by je wycofac.

#37 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 25 kwiecień 2011 - 06:40

Roundup w ziemniaki

Ja zawsze pryskałem afalonem 4l na ha ale nie były całkowicie czyste w tym roku dam 4l glifosatu i potem 4l afalonu, zobaczymy może będzie lepiej. (przeważnie sadzę po trawie z koniczyną pryskanej jesienią glifosatem.)

a po co 4 l afalonu skoro 2 wystarczą? Można dać i 10 i dalej będą chwasty ale takie na które afalon nie działa. Lepiej kupić taki środek jakie chwasty są na polu. U mnie jest komosa i rdest kolankowy i tylko plateen zwalcza obydwa na raz w zadowalającym stopniu.

Edytowany przez saszeta, 25 kwiecień 2011 - 06:43.

#38 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 06:47

Roundup w ziemniaki @pawelec-4 razy od grzyba to jest dużo,mnie wystarczają zawsze 3 opryski-układowy-systemiczny,wgłębny,kontaktowy.do wszystkich dodaje olej+ekosol.oprysk robię zawsze wieczorem jak liść się otwiera.

#39 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 25 kwiecień 2011 - 08:39

Roundup w ziemniaki dużo zależy od pogody. Ale na systemicznych czy wgłębnych można trochę przyoszczędzić na jeżdżeniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 11:35

Roundup w ziemniaki Ilość zabiegów nie świadczy o dobrym zabezpieczeniu plantacji. To nie Holandia żeby pryskać 15 razy. Ale nieraz 4 to też za mało. Obserwować temperaturę, wilgotność oraz słuchać komunikatów dla alergików i graniczyć liczbę zabiegów do niezbędnych.