Skocz do zawartości

Zdjęcie

Roundup w ziemniaki

91 odpowiedzi na ten temat

#1 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 08:56

Roundup w ziemniaki Posadziłem ziemniaki 2 kwietnia. Dopiero puszczaja kiełki. Teraz zacznają wychodzić chwasty. Czy moge jeszcze psikną raundapem a własciwie podrobą Klinik ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Roundup w ziemniaki Dzisiaj, 18:57
  •  

#2 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 09:47

Roundup w ziemniaki Witam :) jeśli chodzi o glifosat w ziemniakach to raczej nie bardzo powinno się go stosować a kiełki masz już na wierzchu ?
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#3 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 11:26

Roundup w ziemniaki Glifosat jak najbardziej, ale nie możesz mieć żadnych kiełków, które już wyszły z ziemi. Gdy je przypalisz, to już nie odrosną

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 11:38

Roundup w ziemniaki Kiełki dopiero puszczają i są pod ziemią. Ja nie rozbronywałem redlin wiec sa gleboko pod ziemia. Czyli spokojnie moge stosowac nawet w dawce 5l/ha ??

#5 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 14:18

Roundup w ziemniaki ja znam przypadki ze właśnie takie zabiegi doprowadziły do zatrzymania procesu kiełkowania.
raundap nawet na ściernie był pryskany i spowodował że ziemniaki nie wzeszły...
lepiej coś innego na te chwasty użyj np. sencor

#6 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 17:14

Roundup w ziemniaki Bez przesady ze zabieg 8 miesiecy wczesniej mial wplyw na wschody ziemniaka.
Jedynie mocna ulewa zaraz po zabiegu do 6h moze wplukac glifosat wglab redliny i przypalic, poza tym nie ma ryzyka.

#7 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 17:53

Roundup w ziemniaki Dawka 5l/ha to przesada wtedy ziemniak moze ucierpiec ,na kielkujace i mlode chwasty spokojnie wystarcza 2l/ha

#8 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 19:26

Roundup w ziemniaki Fakt ze taka dawka to spora przesada ale co ma ilosc srodka do tego czy ziemniaki ucierpia ?
Przeciez caly srodek czynny po kilku godzinach idzie w powietrze, czy go jest 2l/ha czy 10l/ha.
Roslina musi miec kontakt ze srodkiem to nie afalon ze rozklada sie powierzchniowo w glebie

#9 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 21:14

Roundup w ziemniaki

Bez przesady ze zabieg 8 miesiecy wczesniej mial wplyw na wschody ziemniaka.
Jedynie mocna ulewa zaraz po zabiegu do 6h moze wplukac glifosat wglab redliny i przypalic, poza tym nie ma ryzyka.

Skąd u Ciebie ta pewność że zabieg był wykonany 8 miesięcy wcześniej ? zabieg był wykonany około miesiąca przed posadzeniem

#10 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 21:39

Roundup w ziemniaki glifosat nie zdoła zniszczyć nawet wschodzącego chwastu,jeśli masa biała kiełka przewyższa masę liścieni.powierzchnia wchłonięcia musi być duża.

jeśli w ziemniaku są nawet nieliczne kły na wierzchu a jeszcze nie liście-w niskiej dawce spokojnie można.nie raz tak robiłem i ziemniak nawet tego nie odczuł(te co już wyłaziły)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 23 kwiecień 2011 - 21:57

Roundup w ziemniaki już kiedyś ten temat był poruszany z e rouandap jest rakotwórczy nawet w zastosowany przed wschodami kartofli

#12 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 22:40

Roundup w ziemniaki A tam rakotwórczy połowa plantatorów buraków stosuje glifosat na chwasty a my żremy cukier i narazie żyjemy :rolleyes: można w ziemniakach stosować glifosat tylko 2 litry w zupełności wystarczą i kiełków ma nie być na wierzchu a nawet bym napisał że przynajmniej z 2cm od powierzchni ,bałbym się że nie rozłożył by się zupełnie i deszcz by go spłukał do kiełków, a jeśli prognozy są pozytywne to czemu nie? ja daje choć jeszcze nie zasadziłem :rolleyes:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#13 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 23 kwiecień 2011 - 22:49

Roundup w ziemniaki 2 litry to za mało.5 litrów w tamtym roku stosowałem i było oki.Teraz czekam na deszcz by obsypać ziemniaki i skropić Afalonem , potem najwyżej jak coś ujże chwastu a nie powinno być to przelece Sencorem + Titusem i pole czyste jak pupcia u niemowlaka :lol:

#14 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 23:22

Roundup w ziemniaki @gremlin-pokaż który z dostępnych środków nie jest rakotwórczy.

rak-jest produktem ubocznym cywilizacji-związki zawarte w powietrzu też są rakotwórcze w mniejszym lub większym stopniu.

jedząc tylko produkty ekologiczne też można umrzeć na raka-przykre ale prawdziwe.

rouandap jest w miarę bezpieczny-jak go nie stosuje się do desykacji-a do tego szeroko stosowany jest nie tylko w ziemniaku.

#15 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 23:58

Roundup w ziemniaki choroba nowotworowa pwostawje na skutek mutacji naszego układu DNA.... takie aspekty jak żywnosć ma bardzo mały udział w tym... to tak na marginesie ;)

#16 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 04:40

Roundup w ziemniaki W ulotce pisze o stosowaniu przedwschodowym ziemniaka, więc jest to na pewno bezpieczne-inaczej by tego nie dopuścili do stosowania w tym terminie. Desykacja-nie można

#17 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 06:36

Roundup w ziemniaki @GSX-chyba się mylisz-"jesteśmy tym co jemy"

@marekpieg1234-no nie można-lecz ilu to robi,nawet rzepak zasuszają.powinno być reglone-ale drogo.

ja ziemniaka ścinam-też jest super.

#18 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 06:41

Roundup w ziemniaki Ja co roku stosuje Glifosat 1,5l/ha + linurex 2l/ha krótko przed wschodami i nigdy nic sie nie stało. Dawka Glifosatu 1,5l jak najbardziej wystarczy bo chwasty wschodzące mają bardzo małe jeszcze liście a więc spokojnie zginą.

#19 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 07:02

Roundup w ziemniaki Nie no w zupełności zgadzam się z @wyrebski1 i innymi co dają małą dawkę, przecież to pryska się kiełki chwastów tzw liścienie po co solić dawki po 4-5 litrów jak na ugór czy łąkę? ja zawsze dodaje tak do 2kg siarczanu mg i oprysk jak najbardziej się da drobnokroplisty czy to buraki ziemniaki i jest ładnie
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share latek

latek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Sport

Napisany 24 kwiecień 2011 - 08:01

Roundup w ziemniaki Jestem laikiem w tych sprawach, ale z tego co sie orientuje pryska sie po bronowaniu?Proszę o porade,perzu nie ma tylko lebioda i takie podobne:)

Jaki oprysk?

Edytowany przez milanreal1, 24 kwiecień 2011 - 19:33.
cytowanie poprzedniego posta