Maciek90

[Ursus C-360] Obrotomierz.

Polecane posty

michal1993    459

Jak na moje to wina licznika bo tam przy pokrywie to przekładnia prosta jest i raczej nie może się zdarzyć żeby oszukiwała. A co do licznika to polecam oryginał Mera z www.farmexpert.pl za 83zł chyba bo to co kupiłeś to raczej wyrób licznikopodobny.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plomien23    0

Zwykła Chińska podróbka. Nie ma się co dziwić za taką cene nie kupisz dobrego. Polecam cos orginalnego lub zbliżonego do orginału. U nas jak kupuje część pytaja dobrą średnią czy orginał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropik250    0

W sumie to nie wiem ile on tak dokładnie kosztował, bo to tato kupował, ale raczej nie sądze żeby ojciec kupował tanie części, bo zawsze woli zapłacić więcej i mieć lepsze chyba, że innych nie było. A czy może być to spowodowane tym, że ten koniec linki ten co przykręcony jest do ślimaka nie jest do końca dokręcony? Normalnie jest luźna ta linka można powiedzieć, bo zrobione jest to w takim miejscu, żę nie szło tego bardziej dokręcić ręką, a na narzędzie nie ma miejsca, bo pasek po środku, a nie chce się prądnicy odkręcać. I było to przykręcone tak, i normalnie liczyło bez żadnych problemów dopiero ostatnio tak się zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Idzie linkę tam dokręcić, tylko śrubokręt taki w który można uderzyć młotkiem, tylko delikatnie za te frezy od linki.

Ale ten licznik z linku który pokazałeś, to najprawdopodobniej jego wina, bo to faktycznie jakiś "made in stodoła".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja ostatnio kupiłem licznik za 30zł i mi obrotów nie zawyża anie mth nie jest więcej niż na starym , mi się te oryginalne liczniki co około 1500mth rozwalają ;[ więc tym razem postanowiłem nie przepłacać jak się i tak ma rozwalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropik250    0

Wolę nie udeżać w to bo jeszcze ślimak urwę :P trzeba będzie kiedy prądnice odkręcić i jakąś dobrą żabą dokręcić. jak nie pomoże to chyba będę musiał kupić nowy licznik.

 

A jeszcze jeden problem mam z podniśnikiem. Rozdzielacz był robiony i raz trzyma, a raz nie (głównie z cieżkim sprzętem). np sieję jeden pasek i podniose i trzyma elegancko, a potem przejadę następny pasek i puszcza jakby w ogóle nie trzymał. Słychać jakby się wałek cofał tak szybko opada jak tylko sprzęgło wcisnę. Czy to wina rozdzielacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

w sprawie podnośnika pisz w tematach które podała koleżanka @banan575 , ja jak robiłem raz koło podnośnika to zmieniłem zawór i teraz mi podnośnik trzyma ale to już tak z innej beczki w sprawie podnośnika pisz gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

ja u kumpla mam ten sam problem bo u niego tez wskazówka stale lata jak nie 2 tys obrotów to 1 tys no ludu czy moze linka sie poluzniła czy jak ? bo ja w 3p mam 16lat licznik i nic się nie dzieje nawet sprezynka nie pękła aby linke naciągałem i to wszystko

Edytowano przez Marcin91
ortografia, literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Są 3 elementy: Zegar, linka, napęd linki i je trzeba sprawdzić podmienić.

Linka może być pęknięta.

Gniazda w liczniku bądź w napędzie mogą być wytarte i linka przeskakuje.

A najbardziej prawdopodobne jest, że pękła sprężynka w samym liczniku od wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

jaki jest stosunek obrotow linki obrotomierza do obrotow silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Cytat z książki napraw: "przełożenie pomiędzy wałem korbowym a linką licznika 2,2:1 "

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

OK wielkie dzieki :) czyli jak silnik ma 2200 to linka 1000. Nie spodziewalem sie ze az tyle ma :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jak silnik ma 2200 to rozrząd kręci się o połowę wolniej.A napęd masz z rozrządu czyli już sam wiesz. :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jaki obrotomierz kupić do 3p? Obecny taki http://allegro.pl/licznik-mtg-ursus-c-330-c330-c-360-c360-polski-i3245770551.html nawalił ale jak patrze to do 3p sprzedawca proponuje coś takiego http://allegro.pl/licznik-mtg-motogodzin-mf3-c360-3p-nowy-i3245806718.html Który w końcu będzie wskazywać poprawnie? Mnożnik w jednym jest x100 obr/min w drugim x1500 obr/min. Nie wiem czy będzie pasować rozmiarem ten podpisany jako do 3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Wszystko się zgadza. Mam 3p i mam taki obrotomierz ;) Tylko nigdy on nie działał. Dawno temu oryginalny padł i ojciec wmontował własnie taki jak na zdjęciu (widocznie od zwykłego c360) i nigdy on nie zadziałał ale już tak został stąd i ja nie wiedziałem jaki powinien byc oryginalny. Teraz już wiem. Tak oglądam te zamienniki po ~40zł ale rozmiarowo chyba są mniejsze i nie będą pasowały w deskę. Dobrze widzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Są takie same bo do C-360 zakładałem tablicę od 3p i obrotomierz pasował idealnie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

licznik dostałem, zamontowałem - nie kręci. Wymieniłem ślimaka - to samo. Wykręciłem ślimaka, odpaliłem i wsadziłem palca w miejsce gdzie wchodzi to śmigiełko (pomiędzy ślimakiem a blokiem). Okazało się że obracający się tam element mogę zatrzymać palcem więc pod oporem ślimaka się zatrzymuje. Można to spokojnie wymienić? Widziałem że część ta do bloku przyklejona jest na czerwony silikon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

Mam problem z obrotomierzem w 3p, wczoraj działał bez zarzutów, a dzisiaj odpalam traktor a wskazówka leży na 0. Odkręcałem linke, kręci sie ale ten wystający koniec sie jakoś telepie na boki, gdy nacisnę na ten koniec palcem lub to sie zatrzymuje. Gdy przykręciłem linke z powrotem do obrotomierza to zauważyłem że na większych obrotach wskazówka drga tak jakby próbowała sie podnosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Pęknięta linka.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Celownik07
      Jak osiagnac taka wysokosc siedzenia jak na zalaczonym obrazku- to jest "fabryczna" wysokosc? Aktualnie u mnie lezy na plecaku a nie widze mozliwosci jakiejkolwiek regulacji. Dzis troche tam podlubalem : sworznie( te grube)  troche zpracowane ale nie jakos drastycznie- fabrycznie poblokowane, tulejki kompletne, sprezyny nie wyciagniete. Szukam jakiegos punktu zaczepienia od czego zaczac remont by osiagnac to co na zdjeciu. 

    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam
    • Przez krzys924
      Witam.. ostatnio miałem mały wypadek polegający na tym ze cofną sie wałek od pośredniego koła rozrzadu i zahaczył o przeciwwagę... rozebrałem silnik i okazało sie ze przeciwwaga jest strasznie luźna i zaczepia o blok silnika a wałek od tego koła pośredniego jest zgięty i mam w związku z tym parę pytań.. czy mogłem uszkodzić wał korbowy to znaczy czy mógł pęknąć lub zgiąć sie . czy dokupię oddzielnie jedna przeciwwagę i czemu ona sie poluzowała ???
    • Przez Marionos
      Witam
      Do pacjenta C360 z kabiną Sokółka przypasowałem Tura z prlu i o dziwo wieżyczki kolidują z kabiną.
      Po maksymalnym przespawaniu mocowań na sankach będzie oki, czy odpuścić?
      Sanki i kabina jak na zdjęciach:


    • Przez AroniowyLiść
      Witam
      Jak w temacie. Biorę się za doprowadzenie do ładu sześćdziesiątki, która nie była zbytnio szanowana przez jej użytkownika i jednym z elementów, o którym wiem jest to, że przednie podpory kabiny się notorycznie odkręcały. Wrzuciłem fotkę takiej podpory i mam pytanie czy ktoś się z czymś takim spotkał u siebie. Od zewnętrznej strony są nakrętki więc wygląda na to, że śruby miałyby łby od wewnątrz korpusu, czy są to zwykłe śruby bez łbów, a od środka też jest nakrętka, ewentualnie gwint w korpusie. Chciałbym to dokręcić raz a porządnie, bo teraz to jest poluzowane, strzałkami zaznaczyłem jak widać jak odstaje od korpusu, kabina na dołkach podskakuje i jest ogólnie lipa, a ja nie lubię dziadostwa i dla siebie mam mieć ciągnik zrobiony perfect  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj