Skocz do zawartości

Zdjęcie

modernizacja obory

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariuszek21

mariuszek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 kwiecień 2011 - 16:10

modernizacja obory niedługo zaczynam hodowlę bydła mlecznego. Mam starą oborę , wygląda to tak , jest wąskie podwórko ,wjeżdża się i zaczyna się obora , przez jej środek się przejeżdża a po obydwu stronach są te chlewy.Dalej jest kilkanaście metrów wolnego miejsca a potem jest stodoła a za stodołą jest kilkadziesiąt metrów wolnego miejsca,jak byście proponowali zmodernizować te budynki na oborę dla bydła mlecznego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
modernizacja obory Dzisiaj, 20:18
  •  

#2 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 21 kwiecień 2011 - 16:55

modernizacja obory Daj na forum jakiś szkic twojej obory to będzie można coś poradzić!!!
antyfan AF

#3 Share mariuszek21

mariuszek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 17:11

modernizacja obory to jest podwórko (mniej więcej)Załączony plik  podwórko.bmp   421,93KB   391 pobrań

i co wy na to ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Dejv2004

Dejv2004

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 17:21

modernizacja obory Przebuduj stodołe na bydło i połącz razem z oborą.. na słomę, siano postaw wiate w prawym rogu wolnego miejsca między stodołą a oborą

#5 Share mariuszek21

mariuszek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 17:29

modernizacja obory my z ojcem to planowaliśmy prawą część stodoły i prawą część tego chlewa co się przez niego przejeżdża , połączyć w taki sposób żeby pomiędzy stodołą a tym chlewem postawić kawałek nowej obory

#6 Share Dejv2004

Dejv2004

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 18:48

modernizacja obory no tak też byś mógł, a miejsce po lewej stronie między stodołą a oborą co z nim ? tam by można postawić wiate :D zawsze blisko do noszenia :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mariuszek21

mariuszek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 14:01

modernizacja obory tam po lewej stronie to może postawić garaże na maszyny typu, ciągnik ,prasa,itp.siano będę mógł trzymać na sklepieniu tam jest dużo miejsca a słomę to tam za stodołą.Mam jeszcze pytanie , mam 30ha swojego+ 10ha dzierżawy jak myślicie , jaki ciągnik wybrać , mam na niego do 70000tys.i jeszcze czy mam kupować kombajn i prasę czy może lepiej wynajmować.Jakie pasze dawać krowom czy sadzić kukurydze jak na razie to mam dwa ciągniki ursusy c-360 . ziemie są ciężkie jak przychodzi sezon pracy to aż boję się wyjeżdżać z domu na pole, chodzi mi o to czy te ciągniki wystarczyły by na początek bo jak tak to te 70tys to mógł bym włożyć w wyłożenie kostką brukową podwórka i w budowę garaży.

#8 Share Dejv2004

Dejv2004

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 październik 2011 - 15:11

modernizacja obory

tam po lewej stronie to może postawić garaże na maszyny typu, ciągnik ,prasa,itp.siano będę mógł trzymać na sklepieniu tam jest dużo miejsca a słomę to tam za stodołą.Mam jeszcze pytanie , mam 30ha swojego+ 10ha dzierżawy jak myślicie , jaki ciągnik wybrać , mam na niego do 70000tys.i jeszcze czy mam kupować kombajn i prasę czy może lepiej wynajmować.Jakie pasze dawać krowom czy sadzić kukurydze jak na razie to mam dwa ciągniki ursusy c-360 . ziemie są ciężkie jak przychodzi sezon pracy to aż boję się wyjeżdżać z domu na pole, chodzi mi o to czy te ciągniki wystarczyły by na początek bo jak tak to te 70tys to mógł bym włożyć w wyłożenie kostką brukową podwórka i w budowę garaży.

jak masz w sumie 40 ha to kupuj kombajn !!!!
a co do ciągnika, to pomyśl może nad jakimś starszym JD do 150 KM
JD 7800 ma chyba 160 KM ale za 65 000 można już kupić :)
a jeśli nie to szukaj Ursusa 1224 :P

#9 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 16 październik 2011 - 15:44

modernizacja obory A ile z tego to łąki/pastwiska?
Osobiście jak bym miała kupować sprzęt z tych co podałeś to ciągnik z ładowaczem i prasa- to najważniejsze. Zależy też ile możesz przeznaczyć na poszczególny sprzęt jeśli kupisz starszy ciągnik i prasę to zostanie ci też na "kombajnik"

#10 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 17 październik 2011 - 08:42

modernizacja obory kolego a ile krów chcesz hodować? Bo jak większe stado to nie wiem czy się opłaca robić sianokiszonkę w bale a lepiej w pryzmę tylko musi być porządnie pocięte

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 27 październik 2011 - 13:29

modernizacja obory Nie no bale jak najbardziej się opłaca,co do tego nie mam wątpliwości. Ale to ważne pytanie: jak dużą będzie twoja hodowla? Podaj ten szczegół i napewno coś doradzimy.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.