mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
elektrotech    6

co do pompy oleju nadaje sie od C-330 -nawet do mojego C-325A -gumowe polaczenie oraz to że mam osobną misę oleju podnosnika pod pokrywą... co do tłoczka -wymiana tulei robiona - pomogło to jednak nie na długo sam rozdzielacz to wydatek -ja jednak nie kombinowałem z regeneracją na własna reke -oddałem stary i z duzym upustem zakupilem nowy - teraz podnosnik ani grama nie przepuszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

@elektrotech Jak już coś to pompa hydrauliczna, bo olejowa do silnika nie pasuje. Niby to i to pompuje olej, ale ta nazwa, którą napisałem jest przypisywana właśnie do tej pompy. ;)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguar1994    0

Witam mam taki problem z moim c-330 kupiłem mu niedawno nową pompę hydrauliczną aluminiową na początku wszystko było ok podnosił bez zarzutów ale dzisiaj na początku podniosła normalnie gdy wyjechałem z obory i chciałem podnieść tura na pusto do góry to on opadał takk ja by nie miała na niego siły to samo z tylnym TUZ. Co mam z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Najprędzej mogła pójść pompa, ponieważ nie może ponieść też TUZ-u. No chyba że jest jakaś inna przyczyna w środku (np.przewód podawania oleju do rozdzielacza).


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

głupie...ale sprawdź może wyłączyłeś przypadkowo pompę hydrauliczną. Bo tak się robi jak pompa jest wyłączona. Jeśli nie to... masz nieszczelność pomiędzy pompą hydr a rozdzielaczem, może pękła rurka, może przy składaniu nie zabezpieczyłeś należycie trybu na pompie i się odkręcił

 

głupie...ale sprawdź może wyłączyłeś przypadkowo pompę hydrauliczną. Bo tak się robi jak pompa jest wyłączona. Jeśli nie to... masz nieszczelność pomiędzy pompą hydr a rozdzielaczem, może pękła rurka, może przy składaniu nie zabezpieczyłeś należycie trybu na pompie i się odkręcił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

chodzilo mi o pompe hydrauliczna,kupilem ladowacz do bel i cos mi slabo podnosi oleju jest ponad stan,ladowacz jest na tyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

zapewne trzeba będzie zainwestować w nową, mocniejszą


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotttrek    94

Masz może możliwość zmierzenia ciśnienia na wyjściu hydraulicznym? Jeśli tak to zmierz i podziel się z nami informacjami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

raczej niebede mial jak zmiezyc cisnienia,a moze jest mozliwosc podkrecenia zeby leprze cisnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Na poczatek wymień uszczelnienie w pompie,moze cos pomoże.żeby zwiększyć ciśnienie wkłada sie podkładke pod sprężyne w zaworze[to zapląbowane przy rozdzielaczu pod siedzeniem] tylko ostrożnie 1 albo 2 podkładki


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Może kolo masz niedokręcone chodzi o te 6 śrub przy feldze i bedzie tez taki dzwięk

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

może kosz się rozkrecił w moście , a masz c 330 czy moze c 330 M


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

U mnie po roku sie rozsypała, powstał spory luz promieniowy na osi w miejscu osadzenia trybu i zaczeła strasznie hałasować i słabo podnosić, a nie mam nawet tura... wiec z własnego doświadczenia nie polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wafik    0

witam. mam problem z pompą oleju w 330. zrobiłem kapitał razem z nowym rozrządem. pompa jest nowa ale tak jak by nie pasowała bo nie zazębia się z kołem napędu pompy na całej szerokości zębów... czy ktoś spotkał się z tym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

a czasem stopki od wału nie masz odwróconej tam gdzie przykręcasz pompe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Od pewnego czasu zauważyłem, że moja c330m slabo podnosi. Olej jest.
      Nigdy nie byly robione rozdzielacze. Pytanie, który rozdzielacz odpowiada za podnoszenie Ten na dole pod siedzeniem z prawej strony czy ten co na blotniku ?  
      Proszę o jakies sugestie, czy moze przed naprawą jakies inne rzeczy sprawdzic ? 
      Prosze też o ewentualne polecenie firmy do regeneracji bo nowy to za duze koszty.  
       
       
    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj