mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pompa 3 letnia normalna z tucholi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

To może być wina tej uszczelki z foli aluminiowej,wiele już pomp rozbierałem i w żadnej nie było uszczelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zobaczę jak nie dam uszczelki co będzie, ale to dużo chyba nie da, bo ta folia jest tak cienka ze nic od niej nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

Jak zdejmiesz dekielek to są tam 2 podkładki stalowe do których przylegają te oryngi,możesz założyć pod nie podkładki z foli aluminiowej tak żeby pompa kręciła się w miare ciasno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

proponuję zmierzyć ciśnienie na szybko-złączach i wtedy wykluczysz ten przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

narazie nie będe zdejmował bo zakładałem nowe oringi 4 miechy wcześniej to jeszcze pochodzą do lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bodajże 100atm, a jak zmierzyć to ciśnienie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

albo zegar zakupiony np. na allegro + kawałek przewodu i złącza, albo prasa rolująca z hydrauliczną komorą. Podpinasz pod hydraulikę zewnętrzną i odczytujesz wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kupie ten zegar moze sprzyda sie do czegos jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki zegar kosztuje ok 40 zł i za pomocą odpowiednich złączek podpinasz sie pod hydraulikę zewn ciągnika. A przy jakich obrotach silnika te 100atm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

http://www.hydrotor.com.pl/shop/karty_kat/pompy/pz18.gif

tutaj macie charakterystykę takiej zwykłej pompy PZ18at produkcji HYDROTOR Tuchola.

W tabliczce znamionowej dołączonej w linku macie podane ciśnienie nie powinno przekraczać 16MPa. Moim zdaniem 10 MPa to trochę za mało. Ja u siebie na wiosnę ustawiłem na 14,5 MPa i po całym sezonie (a pracuje dużo z hydrauliką i podnośnikiem, m.in. owijarka bel) nie zauważyłem żadnego spadku wydajności ani siły podnoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

jak zwiększałeś ciśnienie, rozumiem że tym zaworem przeciążeniowym w rozdzielaczu co masz koło lewej nogi jak siedzisz w ciągniku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

przy oryginalnej pompie PZ18 żeliwnej czerwonej z Hydrotoru Tuchola proponuje ustawić 14mPa=140bar=~140atm=~140kg/cm2, do tego przedziału NIC SIĘ NIE DZIEJE, dopiero przechodząc na wyższe ciśnienie można się spodziewać anomalii typu rozrywanie oringów, pękanie tłoka, cylindra, pierścieni etc.

jako dosyć doświadczony użytkownik C-330 jestem w stanie powiedzieć, że żadna z innych oferowanych pomp nie jest tak wytrzymała jakościowo jak czerwona żeliwna pompa z Hydrotoru Tuchola montowana na 4 śruby. ta aluminiowa jest lepsza pod względem wydajnośći, ale jako wytrzymałość przy intensywnej pracy można na nią liczyć przez około rok - dwa lata.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer21    1

Ja mam problem w moim c 330 z pompą hydrauliczną,po prostu opada,ale nie zawsze.Najpierw wymieniliśmy kompletny cylinder i była mała poprawa,potem wymieniliśmy rozdzielacz to już dużo pomogło,ciągnik podnosi wszystko bardzo dobrze,próbowaliśmy na rotacyjnej 165cm. to podniósł na wolnych obrotach.Ale jedyne co mnie zadziwia to to że czasami nawet jak jest gorący to nie puszcza a nieraz to i gdy jest zimny to puszcza.Czyżby to wina pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Pompa nie trzyma ciśnienia tylko je wytwarza :rolleyes: Ja sprawdziłbym rozdzielacz może coś się minimalnie przycina i stąd to opuszczanie.


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj