mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

Roki212    1817

mozliwe było kilka wersji ich, ten za dwa browaty od kolesia ze szrotu dostałem bo był pęknięty z boku, dałem włukno szklane i ok jest :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ty Roki jak sądzisz czy po regeneracji rozdzielacza i podłozeniu tych podkładek pod sprezyne podnośnik bedzie lepiej podnosił (stara pompa) ale zabardzo nie dostawala w du"e??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

wiesz podnoszenie, jak jest dobra pompa to bedzie dobrze podnosił, a jak nawet zregenerujesz rozdzielacz a pompa jest juz podrobiona to nic to nie da, regeneracja rozdzielacza moze ograniczyć opadanie ramion podnośnika, zacinanie się tej dzwigni regulacji podnoszenie-opuszczanie, a podkładki dadzą to że zwiększysz udzwig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

koledzy ja mam tura od jakiś 4 miesięcy może nawet więcej pompa zwykła i podnośi super pompa ma ok 3lat wymieniałem razem z nią pierścienie na tłoku, i uszczelniacze, filtr i nowy olej. W tym roku kupiłem nowy rozdzielacz pod siedzeniem cena 460zł narazie sprawuje się dobrze. Tur podpięty pod rozdzielacz na błotniku. A jeśli np zapnę rotacyjną mam dość duża lub siewnik do zboża zasypany na ful to w drodze i to potrafi opuszczać, ale podejrzewam że to wina cylindra oraz wszystkiego po trochu typu rozdzielacz, po za tym wszystko smiga dobrze. Ale jeśli ta pompa padnie następna będzie wzmocniona żeliwna , a dodam jeszcze że na nowym rodzielaczu podkladek nie mam podłożonych i ma ciśnienie 134 bar i wszystko mi podnosi bez przegazuwek czy to tur czy tuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boxer1990    9

też kiedyś dokładałem podkładki do rozdzielacza pod siedzeniem ale niewiele to pomogło.

 

co może być przyczyną rozrywania gumek w pompie hydraulicznej w ursusie c330? trochę popracuje z turem i rozrywa gumki podobnie po pracy w polu np. po zaoraniu 2 hektarów, gdzie jest przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

przyczyna leży właśnie w tych podkładkach, pewnie nie mierzyłeś ciśnienia przed i po podłożeniu podkładek i teraz masz zbyt duże ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompe 19 letnią i jest do wymiany ale podłozyłem 3 podkładki bedzie gdzies ze 4mm. A twoje podkładki moze własnie cisnienie rozwalac. Ja jak kupię nową pompe wo zostawie tylko 1 podkładke :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

tak jak koledzy właśnie piszą masz ciśnienie za duże i zawór przeciążeniowy nie puszcza tylko oringi wywala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja własnie mam podobny problem ze mi oringi wywala tylko ze nic nie podkładałem pod zawór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak co roku musze je wymieniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

a jaki wydląd ich jest, rozerwane, poszarpane czy przecięte może i jeden czy dwa się uszkadzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

poszarpane, rozerwane i w połówkach są, oby dwie sie uszkadzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

to wiesz może być jakać wada mechaniczna pompy, bo żeby ciśnienie to wg mnie by tak ich nie pokiereszowało mocno, może przerwało by...ale moge się mylić, bo jak nic nie podkładałeś to ciśnienie powinno być w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

możliwe, w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

a jak wymieniasz te oringi to dajesz uszczelke między ten dekielek a pompe jakąś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak, orginalnie była taka folia aluminiowa, to ja też daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

rozumiem że za każdym razem nową tą folie dajesz? może pokombinuj jeszcze z oringami daj lekko grubszy może wtedy bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak za każdym razem, jak dałem grubsze to jeszcze szybciej musiałem wymieniać, to chyba bedzie tak jak mówisz wada fabryczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

właśnie może być wada jakaś, ja u siebie nigdy jeszcze nie wymieniałem tych oringów, mówisz dawałeś drubsze, a żeby lekko ciensze tak dać dla weryfikacji co bedzie sie działo, nie powinno chyba się rozszczelnic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no trudno trzeba jakoś wytrzymać, nowej pompy sie nie opłaca kupować, bo ta jeszcze troche pochodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


    • Przez rami
      witam   zaciął mi się EHR   i nie chce opuścić ramion  lampa pomarańczowa miga ale żadne pokrętło i przyciski na błotnikach nie działają może ktoś wie jak usprawnić  żeby działał jak należy 
    • Przez rafmax
      Witam, czy ktoś się orientuje czemu w c335 po zgaszeniu ciągnika i po ponownym uruchomieniu bardzo często zapowietrza się hydraulika, tzn nie podnosi ani podnośnika ani tura. Natomiast jak zgasze ciągnik tak że będzie pochylony do przodu ( z górki) nigdy po odpaleniu się nie zapowietrza, działa od razu bez problemu. Olej w normie a nawet ponad stan...
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj