Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

402 odpowiedzi na ten temat

#101 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 20 lipiec 2009 - 16:31

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Albo nierówno przykręcona felga do piasty
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Dzisiaj, 09:13
  •  

#102 Share MateuszC330

MateuszC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 17:44

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna jesli chodzi o pompe olejową o której pisałem na początku tematu to problem z głowy... odkręciłem pompe było pod nią podłożone po 2 podkładki z każdej strony czyli razem 4. Dokupiłem jeszcze drugie 4 podkładki i załozyłem w sumie 8 podkładek. Skręciłem i ciągnik teraz chodzi jak oryginał...:rolleyes: jeśli chodzi o koło to problem nastąpiłe jeszcze jak ostatnie opony się ścierały... tata mi opowiadał jak jechał gdzieś z przyczepą i ciągnik zaczął powoli sie huśtać. To było przed założeniem tych opon co teraz są czyli 10 lat temu. Mnie się wydaje że problem może być albo w ołożyskowaniu albo tak jak kolega podpowiedział że może ugięta czy coś... Pasowałoby przełożyc najlepiej od kogoś całą felgę z oponą i wyjechać na droge i sprawdzić czy dalej huśta... Jesli by dalej tak było to nie ma co szukać w feldze tylko tak jak mówie na łożyskach

#103 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 21 lipiec 2009 - 18:33

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna weż podnieś lewarkiem jedna strone ciągnika tak aby jedno koło tylne było w gorze podłóż cos pod przednie i tylne koło odpal ciągnik i wbij 5 lub 6 daj jakieś 1000obr i idziesz i patrzysz co sie tam dzieje. Sam tak robiłem kiedyś i u mnie wadą była opona jajowata...

#104 Share MateuszC330

MateuszC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 18:39

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna można i tak zrobić ale u mnie napewno nie będzie winą opona. Ponieważ problem jak pisałem zaczął sie jeszcze na starych oponach 10 lat temu. Tata kupił nowe bo myslał że to pomoże a tu to samo było.

#105 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 21 lipiec 2009 - 19:04

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna to przyczyna musi tkwić w feldze bo w łozyskach to mało prawdopodobne zeby tam coś wadliwe było chyba ze mają juz spory luz, jak kołyszesz za koła tylne to nic nie słychać zeby stykało nie ma luzu...

#106 Share MateuszC330

MateuszC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 19:11

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna spróbuje to jutro zrobić tzn podnieść i poruszać czy luzu nie ma. tata mi podpowiada że trzeba bedzie koło ściągnąć całkiem wrzucić 6 bieg i patrzeć czy piasta nie ma bicia... mam jeszcze pytanie co do tej pompy olejowej. wszystko ok zadowolony jestem tylko z powodu pospiechu nie zrobiłem jednej rzeczy... mianowicie nie zabezpieczyłem śrub mocujących pompe przed samoodkręcaniem czyli tych blaszek nie zagiąłem.... Sruby dokręciłem dość mocno tzn klucz + 20cm przedłużka w postaci rurki. I teraz martwie sie tylko czy to nie będzie sie odkręcać...

#107 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 21 lipiec 2009 - 19:46

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna tak tata ma racje mozna zdjąc koło i piaste sprawdzić czy nie ma bicia, weź jakąś deseczke jak bedzie sie obracać piasta to połóż ja z góry i bedziesz wiedział czy deseczka podnosi się lekko i opada. A w sprawie pompy to wiesz lepiej odkręcić mise i zabezpieczyć te dwie sruby zeby miec pewność ze się nie odkręcą, bo wiesz nie ma tam podkładek spręzystych itp a drgania występują, jak by sie odkręciła to mozna sobie problemów narobić

#108 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 13:13

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna W moim ciapku tez opada podnosnik wymieniłem cylidel ( był porysowany ) tłok pierscienie wyczysciłem cało skrzynie biegów ze była czysta jak nowa bez zadnych opiłków wymieniłem tez filtr z obudowa oraz zalałem nowym olejem i jest tylko troche lepiej tak wiec pozostaje tylko rozdzielacz i jutro sie za iego biore :D a własnie do usłwania opiłków ze skrzyni najleprzy jest magnes na drucie :D

#109 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:38

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna teraz robią jakieś lipne części :D na wiosne wymieniłem cylinder, tłok, pierścienie, tą pokrywke cylindra, oringi, rozdzielacz, filtr... I dalej mi puszcza, ponownie rozebrałem bo myślałem ze może coś źle złożyłem i nic nie dało opuszcza do dziś :D

#110 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:45

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Co do lipnych części to masz rację :D ale jak w tamtym roku wymieniłem pierścienie, cylinder i tłok i jak na razie chodzi ale już widać różnicę w opadaniu :D Jak to mówią nic nie jest na wieki ale części do naszych ursusów to niekiedy lipa :D
:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:57

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna wiadomo większośc części to dziś rzemiosło, jak kupiłem wszystko nowe i od razu mi puszczała jak podczepiłem talerzówke :D i teraz pie***** nie robie już bo nie wiem co może tam być już wadliwe skoro nowe, co jakiś czas poderwe w jeździe i tyle. A jak kupowałeś u siebie cylinder tłok i pierścienie to jak on pasował do cylindra bez pierścieni?? bo ja jeździłem żeby mi wymienili cylinder z nowego na inny nowy :D bo tłok jak wsadziłem do cylindra to miał on dwukrotnie większy luz niż stary tłok w starym cylindrze :D z takim wykonaniem to tylko wko**** się można

#112 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:05

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Heh no to rzeczywiście możemy teraz ocenić jakość tych części, bo z tego co wiem to nie było starych i nowych typów tych cylindrów i tłoków. Ja akurat miałem wszystko OK tak jak trzeba. Niekiedy się myśli że się ma nowe a to nowe jeszcze gorsze od tego starego hehe :D Sorry za OT.
:D

#113 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:14

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna teraz taką lipe robią, że jak teraz jade coś kupować nowego to biore ze sobą starą część i suwmiarke i robie kilka pomiarów i widze czy nowa nie jest bardziej wychodzona niż stara :D

#114 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:29

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Najlepiej było kupic pare czesci w latach 70 80 jak jeszcze robili dobre i porzadne bo tak jak mówicie człowiek sie cieszy za załozy cos nowego a to jakis dziadoski dubel :D

#115 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 15 sierpień 2009 - 21:14

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna hehe wszystkiego nie kupi sie na zapas bo nie wiadomo co moze wysiąść :P trzeba było kiedyś brać dwa ciapki nowe z fabryki jednym śmigać a drugi niech stoi na części hehe :D

#116 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 12:24

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna jak dbasz tak masz u mnie w c 330 nie opuszcza
tłok trzyma
a najczęściej powodem takiego czegoś jest przesilenie podnośnika

Opus meum est

#117 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 18 sierpień 2009 - 14:24

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna jakie przesilenie masz na myśli? to chyba tam gdzie te buble robią to je przesilili i to sporo w czasie produkcji... Zakładasz wszystko nowe podpinasz rotacyjną podciagasz do góry a ona opada... I jak tu dbać o coś

#118 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 26 sierpień 2009 - 13:36

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Mam problem z podnosnikiem otoz chodzi ze trzeba kilka razy probowac aby podnosnik podniosl np kultywator co moze byc tym przyczyna?

#119 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 27 sierpień 2009 - 09:14

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Może za mało oleju w skrzyni i wtedy musisz kilka razy łapać za wajchę by pompa zassała? A jak nie to już coś grubszego typu uszczelniacze na tłoku czy też rozdzielacz lub pompa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 15:51

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Witam koledzy. Chce wymienic pompe w moim ciapku tylko nie wiem na jaka sie zdecydowac???
Podpowiedzcie cos na temat pomp i na co zwrucic uwage przy wymianie Dodany obrazek PoZdrAwIAm Dodany obrazek