Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

402 odpowiedzi na ten temat

#81 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 25 luty 2009 - 19:36

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Co jeden artysta to lepszy , w tamtym roku średnia wieku użytkowników tego forum wynosiła 15 lat , w tym roku po spędzeniu tu trzech dni dochodzę do wniosku że spadła do 12 lat :)

O kogo ci chodziło z tym wiekiem co?? Ja mam prawie 17 lat i dużo przeżyłem z podnośnikiem w c330 jak nie chciał nic podnosić i znam cała c330 na pamięć przeprowadzałem z ojcem remonty wszystkiego skrzyni biegów silnika przedniej osi podnośnika zwolnic itp i znam ten ciągnik na pamięć, a to że napisałeś że średnia wieku spada to chyba nie pomogło koledze chyba ze podnośnik sie naprawi wraz ze wzrostem średniej wieku co??

Filtr nie jest zapchany bo był wymieniany na wiosnę wraz z olejem nie wiem co jest przyczyną.

Do tematu : może jest przyczyną oring w pompie lub wymień cylinder tłok i pierścienie.
Ja gdy moja c 330 nie podnosiła to wymieniłem oringi w pompie nie podnosiła cylinder tłok pierścienie dalej nic sprawdziliśmy na innym rozdzielaczu nic a gdy kupiliśmy nowa pompę jak ręką odjął przyczyna musi gdzieś tam leżeć. Wydaje mi się chyba że jak jest cylinder to na końcu przychodzi tam taki dekiel to może tam jest oring nieszczelny??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Dzisiaj, 09:56
  •  

#82 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 25 luty 2009 - 19:40

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna A ja mam 37 lat i przeżyłem dwa razy tyle co Ty i jeszcze haczyk pozostał :)

#83 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 28 luty 2009 - 18:17

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Tak jak piszą koledzy jeżeli wymieniłes wszystko i podkładki też to jedyne co pozostaje to gdzies ucieka olej. Tak mi sie wydaje...

#84 Share lisu

lisu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:45

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna pompa hydrauliczna jest zepsuta a ona kosztuje 200zl

#85 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 21:22

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna tak jak napisał koleś wcześniej pompa nie trzyma podnośnika tylko go podnosi. a w miejscu utrzymuje go rozdzielacz.jeśli jesteś pewny że jest dobry i cylindra też jesteś pewny to wycieku musisz szukać gdzieś między jednym a drugim. nie ma tego wiele. jedna rura i zawór bezpieczeństwa. w starszych ciągnikach w których często przeciążało się podnośnik zawór może być wypłukany i przepuszcza olej. a mógł pod niego podejść jakiś śmieć jak rozbierałeś podnośnik. sprawdz sobie to. chodzi o zawór na siłowniku bo tylko ten ma wpływ na trzymanie.
KPK Kumurun Team

#86 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 00:06

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna @seweryn 20 pisałeś i wszystko ok tylko pod koniec chyba Ci się pomyliło, bo w siłowniku nie ma zaworu. Jeżeli chodzi o c330. wszystkie zawory.czyli 2 o ile się nie mylę, są w rozdzielaczu. Zresztą chyba siłowniki wógułe w sobie nie mają zaworów, jeszcze się z takim nie spotkałem. Masz rację, trzeba sprawdzić stan zaworów, bo jeżeli pompa uniosła, to to w żadnym wypadku nie jest wina pompy.

#87 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 16:57

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna A co ma pompa do tego ze podnośnik opada ???? pompa ma za zadanie podać olej a rozdzielacz ma go zaciąć i nie ma prawa opaść i nie jest to ważne czy ciągnik jest stary czy nowy ma trzymać i nie ma siły
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#88 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 17:18

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna nie pamietam jak to jest w 30 ale w 60 są dwa. pierwszy jest na pompie zabezpiecza przed przekroczeniem zbyt dużego ciśnienia w czasie korzystania z hydrauliki zewnętrznej a drugi jest przy siłowniku podnośnika. ciśnienie otwarcia pierwszego wynosi 120 do 160 kG/cm2 a cylindra 180. ma się on otworzyć w przypadku tąpnięcia maszyny na podnośniku. tak jesz w 60.
KPK Kumurun Team

#89 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 17:20

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna dzięki za poparcie <_< :)
KPK Kumurun Team

#90 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 18:00

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Używaj opcji Edit.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 19:00

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna ok. dzięki za radę.
KPK Kumurun Team

#92 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 20:39

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna W c330 tego nie ma, a dzięki za info. w sprawie c360. Pozdrawiam <_<

#93 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 20:45

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Ok.
KPK Kumurun Team

#94 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 18:01

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Cześć

No cóż i mam problem :) Otóż zabrałem się za lekkie podkręcenie rozdzielacza do tura. Odkręciłem tą śrubkę i w oryginale były 4 podkładki dołożyłem jeszcze jedna podkładkę i zabrałem się za skręcanie, po godzinie bojów ze sprężyna udało mi się to skręcić, odpalam ciągnik i tak tylny podnośnik, wywrot chodzą bez problemu, ale przestał mi działać TUR, nie mogę go podnieść :) Czy jest możliwość, że ta sprężyna gdzieś w tym rozdzielaczu źle trafiła i po skręceniu blokuje cały rozdzielacz?

Honda - The Power of Dreams :)

#95 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 10 marzec 2009 - 18:34

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna ja tez mam taki problem ze na rozgrzanym oleju podnosnik momentalnie opuszcza w mojej 330 a jak zimny to nawet centymetra nie pusci
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#96 Share MateuszC330

MateuszC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 10:49

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Witam wszystkich forumowiczów. Mam Ursusa C330. Ciągnik ma 30 lat. Przebieg około 5000 mtg. Przy 3500mtg robiony remont silnika. I tu właśnie jest problem. facet który robił remont coś żle złożył pompe olejową ( przynajmniej tak mi tłumaczył) chodzi o to że jakieś podkładki dał za dużo... nie wiem... Problem jest taki że ciągnik poprostu ,,wyje''. Na wolnych obrotach mało ale im wyższe obroty to coraz bardziej. Odgłos dochodzi własnie z przedniej częsci misy olejowej... Ciagnik zrobił juz 1500 mtg z tym problemem. W sumie to bardzo nie przeszkadza bo na moc to nie ma znaczenia ani na cisnienie oleju. Tylko postanowiłem to teraz zrobić czy ciągnik normalnie pracował jak każdy c330 a nie takie ,,wycie'' Może miał ktoś z was taki problem i mi pomoże jak to usunąć. W najbliżyszch dniach będe rozbierał silnik tzn nie remontował tylko uszczelnie go od nowa bo śliwi sie olej wszędzie no i zaglądne do tej pompy wtedy... Proszę o pomoc...

#97 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 17:01

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna jak się domyślam pewnie przy przykręcaniu pompy dal za dużo podkładek lub za mało nawet i może źle zazębia i przez to ten hałas zdejmiesz misę później pompę i będziesz wszystko widział

#98 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 19 lipiec 2009 - 18:44

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Miałem to samo.... przy zakladaniu pompy dalismy albo za duzo podkladek albo za malo juz niepamietam dokladnie. W efekcie pompa wyła, jeszcze raz trzeba było odkrecac i zalozyc na nowo i cacy <_< <_<
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#99 Share MateuszC330

MateuszC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 20:16

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna dzieki z odp a i mam jeszcze pytanie.... wprawdzie to nie związane z tym tematem ale chodzi mi o problem z tylnym prawym kołem... mianowicie jest taki problem że koło zatacza tak jakby takie delikatne ,,jajo''. Ze jak sie jedzie po równym asfalcie to ciągnik tak opada i podnosi... czyli tak skacze jakby. Problem nastapił jakieś 10 lat temu i ojciec założył nowe opony ale dalej to samo. Opony sie starły przez to szybko i w dodatku w jednym miejscu mocno a w drugim troche mniej. Podejrzewam że jest coś z łożyskiem chyba... Może wybite albo gniazdo na łożysko ma jajo i łożysko lata po tym i zatacza takie nierówne koło i wtedy to sie przenosi na bicie koła... trzeba będzie rozebrać i zobaczyć bo myśle nowe opony kupić bo te juz całkiem zdarte za 10 lat a nie chce żeby mi znowu stało sie to samo z nowymi oponami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 20:22

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna a może pogięta jest felga?