Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

402 odpowiedzi na ten temat

#61 Share deasel

deasel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 luty 2009 - 21:19

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Na pewno nie było dokręcane z całej siły tak żeby tylko nie zerwać gwintu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Dzisiaj, 00:02
  •  

#62 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 23 luty 2009 - 08:14

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna A na wszystkich śrubach były zakładane podkładni tzw miedziane ?

#63 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 24 luty 2009 - 20:05

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna jaki masz poziom oleju we skrzyni?? Ciągnik stoi na mrozie?? Bo moja c 330 nie chce dźwigać jak jest -15 to muszę ja puścić żeby trochę pochodziła z wałczonym womem i olej sie rozrzedzi. Może to jest przyczyną.

#64 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:08

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Jak masz wszystko wymienione to będziesz gdzieś miał nie szczelność nowe podkładki miedziane nagrzej je do czerwoności i zlej zimna wodą ona się zrobi miękka i wtedy skręcaj a to kolego ze przy -15 nie chce ci podnosić to tylko wina filtru oleju jest zabity i przy gęstym oleju nie może go przetłoczyć przez filtr
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#65 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 24 luty 2009 - 21:14

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna A jaki masz olej w skrzyni??? Nie ma on przypadkiem tyle lat co twoja C-330? Nie wiem czy to coś ma do rzeczy ale warto to sprawdzić i wymienić co jakiś czas ja w skrzyni olej co 4-5 lat (w silniku co sezon)
:D

#66 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:20

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Co jeden artysta to lepszy , w tamtym roku średnia wieku użytkowników tego forum wynosiła 15 lat , w tym roku po spędzeniu tu trzech dni dochodzę do wniosku że spadła do 12 lat :)

#67 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:20

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Ja ma c-330m i od nowości nie wymieniany olej w skrzyni tylko dolewany (to jest stary ursus on będzie chodził na oleju sto lat ale musi być pozim odpowiedni :) ). A co do podnośnika to ten model tak ma, ze podnośnik opada!

#68 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:31

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Szkoda słów :)

#69 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 24 luty 2009 - 21:37

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Sorki ,że pisze o MF, mój ferdek ma 21 lat, olej w skrzyni 19 lat i pompa bardzo powoli opada, wiek oleju tu niema znaczenia, tylko jego stan. To czy opada to zależy od stanu technicznego pompy i rozdzielacza.
Kolega @petes napisał; "jaki masz poziom oleju we skrzyni?? Ciągnik stoi na mrozie?? Bo moja c 330 nie chce dźwigać jak jest -15 to muszę ja puścić żeby trochę pochodziła z wałczonym womem i olej sie rozrzedzi. Może to jest przyczyną."
Ja 2 razy w tygodniu przywoże rolke kichy, ciągnik stoi na mrozie , nie czekam aż olej się rozrzedzi, pojeżdzam i unosze rolke, i podnosi bez najmniejszych problemów, a pompa opada bardzo powoli.
Jeżeli pompa bardzo szybko opada, to jest uszkodzona pompa lub rozdzielacz, a po za tym to normalne ,że pompa opada pod obciążeniem, jeżeli to nie dzieje się za szybko .
Wieczny kawaler ;)

#70 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:39

Szkoda słów :)

O co ci chodzi?

p.s. chodzi już ponad 20 lat i 4 lata temu przeszła remont silnika (to się dopiero porobiło szkoda gadać), a w skrzyni wymieniliśmy tylko pompe na "wzmacnianą" żeby bele z sianokiszonki podnosiła i sprężyne bo 6 biek wyskakiwał. Po drugie przyjedź do mnie i spytaj się czy ktoś wymienial olej w skrzyni w 30, 60 czy mf255 - to są ciągniki bez synchronizacji więc tam prawie nic się nie wyciera. Jak trzydziestke otworzyliśmy do wymiany pompy to ojciec się zdziwił że zębatki takie "zdrowe" (a zawsze włącza się i zgrzyt czsami jest). Dawne polskie ciągniki były widocznie z dobrych materiałów!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:47

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna O nic ! Tylko co znaczy że ten model tak ma i podnośnik opada ? Jak wszystko od a do z jest oki to nie opada , jak coś jest wyjechane to opada , proste i logiczne .

#72 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:51

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Nie ma szans żeby opadało!!! Musi być coś nie tak że opada.
3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

#73 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:57

O nic ! Tylko co znaczy że ten model tak ma i podnośnik opada ? Jak wszystko od a do z jest oki to nie opada , jak coś jest wyjechane to opada , proste i logiczne .

Ojciec jak mi mówił to w mojej to od nowości opada (oczywiście jak jest zgaszony)

#74 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 24 luty 2009 - 21:58

Co jeden artysta to lepszy , w tamtym roku średnia wieku użytkowników tego forum wynosiła 15 lat , w tym roku po spędzeniu tu trzech dni dochodzę do wniosku że spadła do 12 lat biggrin.gif

Dobra bez nerwów
1. Artysta to chyba ty jesteś bo nic nie wnosisz to tematu tylko krytykujesz.
2. I kto tu ma 12 lat bo napewno nie ja. W lato robiłem cały remont podnośnika więc staram się doradzić :)

Wielkie Sorry za OT najwyżej % dostane :)

O nic ! Tylko co znaczy że ten model tak ma i podnośnik opada ? Jak wszystko od a do z jest oki to nie opada , jak coś jest wyjechane to opada , proste i logiczne .

Że coś nie działa jak należy to my wiemy ale nie wiemy co :)
:D

#75 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 24 luty 2009 - 22:45

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna deasel opisz jeszcze raz dokładniej tzn np kultywator podnosisz i co ? szybko podniesie czy wolno ?

#76 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 24 luty 2009 - 22:55

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna piszecie że pompa jest słaba,do du....itd, jeśli chodzi o opadanie to to napewno nie wina pompy,pompa ma tylko dawać ciśnienie, a to ze podnośnik puszcza jak to się mówi to wina szczelności cylindra,rozdzielacza,zaworu przeciążeniowego,pęknięty jakiś przewód

#77 Share deasel

deasel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 luty 2009 - 08:48

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Podnosi bardzo szybko, tylko ze opuszcza też znacznie za szybko.
bolo12121 mówisz o tych podkładkach na rozdzielaczu ?? one są dobre bo nie ma żadnych przecieków.
O ringi tez sprawdzałem kilkakrotnie

#78 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 25 luty 2009 - 16:33

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Z tego co napisałeś, wywnioskowałem, że wymieniłeś tylko pierścienie na tłoku. Cylinder i tłok pozostały stare? Jeżeli tak, to tam szukaj przyczyny swoich kłopotów. Rozdzielacz wykluczasz, bo podmieniałeś na inny i to samo, czyli pozostaje tylko to ...... jeżeli mogę Ci doradzi, to warto zrobić podtoczenie na tłoku i wstawić dodatkowo oring, taki jak jest w podnośniku C-335, dużo lepiej trzyma . Ja włożyłem wszystko nowe w podnośnik: rozdzielacz, tłok, pierścienie, cylinder, wszystkie nowe oringi i podkładki i powiem Ci szczerze, że rewelki nie ma, bo z maszynami które ważą ponad 300 kilogramów ( rotacyjna, czy agregat uprawowy ) trzeba w transporcie uważać.

Edytowany przez MarcinPykuS, 25 luty 2009 - 16:50.
Cytowanie poprzedniego postu.

#79 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 25 luty 2009 - 18:10

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Co masz na mysli pisząc, że trzeba w transporcie uważać? Ja przy swoim 330 rok 1976 mam oryginalny podnośnik, wymieniłem tylko pierścienie na tłoku ( jak się później okazało niepotrzebnie), i jak zaczepię opryskiwacz RAU 500l, który pełny waży 750 kg, to podnośnik opada bardzo powoli. A kolega @dasel ma wszystko nowe i opada szybko nawet z zaczepionym kultywatorem. Według mnie gdzieś musi uciekać olej. Może na połączeniu cylindra z rozdzielaczem? Czy po naprawie podnośnik nie opadał? Bo piszesz, że remont robiłeś rok temu. Jeżeli wtedy było dobrze to po prostu mogły zużyć się pierścienie (były kiepskiej jakości).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 25 luty 2009 - 18:56

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna A mam na myśli to że popuszcza troszkę. Pilnuję bo nie mam ochoty zwinąc asfaltu , lub co gorsza urawac czegoś przy sprzęcie . Jak jadę z tym sprzętem to jednak masa robi swoje 370 kg na długim ramieniu http://www.agrofoto....image33179.html trzeba pilnowac. mój ciaper to C -328 i jest rzecz której nie jestem pewien do końca czyli rozdzielacz , udało mi się kupic za 200 zeta niby nówkę ale jednak....... chyba lata leżakowania zrobiły swoje...........