Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

402 odpowiedzi na ten temat

#41 Share sygala

sygala

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 16 luty 2009 - 17:48

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Motodoctor nie dał rady juz sprawdzałem. ale czytajac forum znalazlem temat gdzie koles mial za duze cisnienie na pompie i radzono mu aby skrucił sprezynke zaworu(14 na rys) na pompie. a gdybym ja zrobil odwrotnie np. zmienił ja na twardsza podłożył podkładke rozciągnoł ja troche, pomoże? zamieszczem schemat pompy do 30 niestety niewiem czy pokrywa sie ona z pompa od 328
http://wgrajfoto.pl/...ztytuluee64.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Dzisiaj, 03:23
  •  

#42 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 luty 2009 - 18:27

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Nie pomoże ponieważ to jest zawór upustowy który tylko ogranicza ciśnienie a jeżeli u ciebie spada ciśnienie na gorącym silniku to znaczy że masz wyjechane panewki, a co do pompy to te z nie pasuje poniewaz w 28 są 2 odrębne obiegi oleju, 1 na smarowanie silnika a 2 na napęd odśrodkowego filtra oleju i pompa ma 2 pary kół zębatych (jest podwójna).

#43 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 16 luty 2009 - 23:16

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna a my niedawno kupowaliśmy nowa pompę olejowa nie wiem skąd mechanik wymarał a co do podnośnika to nie pomogę bo nasz był nigdy nie ruszany :)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#44 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 17 luty 2009 - 09:34

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Lepiej dokładnie pomyslec i posprawdzać bo u nas z ojcem tez u 60 rozbieraliśmy podnośnik 3 razy, bo nie chciał opuszczac. I też najpierw myśleliśmy ze tłoczysko, pożniej ze olej do kitu itd a okazało sie z rozdzielacz do wymiany...

#45 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 18 luty 2009 - 16:14

a my niedawno kupowaliśmy nowa pompę olejowa nie wiem skąd mechanik wymarał a co do podnośnika to nie pomogę bo nasz był nigdy nie ruszany :)

Pompę oleju do silnika kupisz bez problemu , a podnośnik trzeba przegladnąc po kolei , rozdzielacz , cylinder , tłok , pierścienie bo może to wina sprężyny , oringu ............. itp. itd , na pewno gotowej recepty na sukces nikt ci przed kompem nie sprzeda , chyba że się jakiś prorok trafi :)

#46 Share sygala

sygala

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 luty 2009 - 17:33

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna A na czym polega regeneracja rozdzielacza? czy jak go rozkrece to nie wyszczela mi jakies kulki i czy jest opcja złozenia go w domu w garazu czy potrzebna jest jakas specjalna maszyna?

#47 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 18 luty 2009 - 20:45

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Jest opcja zdemontowania i poskładania tego w domowym garażu...... :) , imadło się może przydac :) , nic szczególnego Cię nie zabije :) , ale poza ewentualną wymianą sprężyn bądź skrótów nic więcej w domowych warunkach nie zdziałasz :) , rozdzielacz powinien byc regenerowanym w specjalistycznym warsztacie :angry:

Edytowany przez andrzej2110, 18 luty 2009 - 20:52.
cytowanie posta wyżej

#48 Share sygala

sygala

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 luty 2009 - 20:56

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna A czy taka "domowa regeneracja" może usprawnić taki rozdzielacz? czy raczej niewiele i niewarto sie za to zabierac

#49 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 18 luty 2009 - 22:06

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Witam kolegów, ja w zeszłym roku wymieniłem cylinder z tłokiem (oczywiście nowe pierścienie) nowy roździelacz podnośnika pompa również nowa wszystkie oringi olej do skrzyni a podnośnik jak opadał tak opada tyle że wolniej, to dopiero dziwne. Co do roździelacza podnośnika(kostka pod fotelem ) to w nim zadużo nie naprawisz gdyż jego szczelność polega na dobrym dopasowaniu wałka w korpusie (0,01 mm). Kulka ze sprężyną która w nim się znajduje to zawur ciśnienia .

#50 Share sygala

sygala

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 19 luty 2009 - 07:04

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna A o które kulki i sprężynki w szczególności chodzi bo na tym schemacie troche ich jest http://wgrajfoto.pl/...209/roz970d.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 19 luty 2009 - 07:36

Witam kolegów, ja w zeszłym roku wymieniłem cylinder z tłokiem (oczywiście nowe pierścienie) nowy roździelacz podnośnika pompa również nowa wszystkie oringi olej do skrzyni a podnośnik jak opadał tak opada tyle że wolniej, to dopiero dziwne. Co do roździelacza podnośnika(kostka pod fotelem ) to w nim zadużo nie naprawisz gdyż jego szczelność polega na dobrym dopasowaniu wałka w korpusie (0,01 mm). Kulka ze sprężyną która w nim się znajduje to zawur ciśnienia .

Niestety ale jakośc nowych częsci pozostawia wiele do życzenia i na to napewno już nic nie poradzimy , czasami bywa tak że nowa czesc jest gorsza od starej :angry:

#52 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 19 luty 2009 - 07:57

Witam kolegów, ja w zeszłym roku wymieniłem cylinder z tłokiem (oczywiście nowe pierścienie) nowy roździelacz podnośnika pompa również nowa wszystkie oringi olej do skrzyni a podnośnik jak opadał tak opada tyle że wolniej, to dopiero dziwne. Co do roździelacza podnośnika(kostka pod fotelem ) to w nim zadużo nie naprawisz gdyż jego szczelność polega na dobrym dopasowaniu wałka w korpusie (0,01 mm). Kulka ze sprężyną która w nim się znajduje to zawur ciśnienia .

Z tym opadaniem to nie mart się bo ja w C-360 mam tak samo, ze jak nic nie mam na podnośniku to sam nie opadnie tylko trzeba mu pomóc ale ojciec mi mówi ze tłoczysko dobrze trzyma i to przez to.

#53 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 luty 2009 - 11:26

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna martwić to się nie martwie tylko to trochę drażni w 360 bo sam podnosi do góry a w 330 trreba ciagle machać dźwignią

#54 Share bartek7cr

bartek7cr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 luty 2009 - 19:53

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna ...

#55 Share pablos23

pablos23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 luty 2009 - 20:58

witam
Mam pytanie czy pompa oleju w 328 jest taka sama jak w 330 ? i czy można by było zrobić coś żeby zwiększyc jej cisnienie bo w moim przypadku jak tylko olej nabierze temperatury cisnienie spada prawie do zera, a pompe chcialem wymienic dopiero przy kapitalce a to jeszcze z rok. nastepne moje pytanie dotyczy podnosnika, a konkretnie jego opadaniu wiem ze to prawdopodobnie wina tłoka i cylindra wkródce wymienie( mam nadzieje że pasuje od 330,?) lub tez rozdzielacza. a tak wogóle to co w rozdzielaczu jest regenerowane? są tam przecież ze dwa oringi z chyba jeden simmering i to wszystko czy po wymianie tego bede mógł powiedziec ze rozdzielacz mam zregenerowany? i ostatnie pytanie pompa hydrauliczna od 30 pasuje do 28 ?
dzieki wszystkim za zainteresowanie

#56 Share pablos23

pablos23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 luty 2009 - 21:04

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna U mnie w C-330 pompa olejowa w silnika się zatarła. Zatarł się zawór( tłoczek, sprężynka i regulator). Musiałem kupić nową pompę. Przedtem ciśnienie skakało jak chciało, a teraz na zimno na wolnych obrotach jest na 5.

#57 Share deasel

deasel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 luty 2009 - 17:08

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Witam !
Mam następujący problem. W zeszłym roku zrobiłem generalny remont c-330 i stało się cos z podnośnikiem.
Sprawdzałem cały układ kilkakrotnie, zostały wymienione wszystkie części związane z podnośnikiem
tzn. tłok,cylinder, rozdzielacz, pompa i wszystkie uszczelki.
I nadal po podniesieniu nawet kultywatora podnośnik opada w trybie błyskawicznym. Co może być tego przyczyną??

#58 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 22 luty 2009 - 18:30

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Możliwe że ten rozdzielacz jakiś felerny, lub pierścienie na tłoku ale raczej pierścienie <_< Musisz rozebrać i wymienić pierścienie na tłoku i oringi :lol:
:D

#59 Share deasel

deasel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 luty 2009 - 19:14

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Rozdzielacz raczej nie bo zarówno na 2 nowych i na starym tak samo szybko opadał. Oringi tez były wymieniane 2 razy. Pierścienie były nowe i dobrze ustawione ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 22 luty 2009 - 20:24

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna A czasami nie poluzowało sie któraś śruba która łaczy cylinder z rozdzielaczem ?