mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

daw1285    0
6 minut temu, jaco512 napisał:

"Tuleja jest niezbędna przy szeregowym podłączeniu dwóch rozdzielaczy.  Utrzymuje nominalne ciśnienie

 na drugim rozdzielaczu zamontowanym w szeregu oraz chroni pierwszy rozdzielacz przed ciśnieniem

 zwrotnym z drugiego rozdzielacza tzw. "cofką"."

A gdzie trzeba dać ta tuleje ? Bo myślałem żeby pod przewód który idzie pd pompy do rozdzielacza dać trojnik i pod niego podpiąć jeden z przewodów rozdzielacza tura a drugi pod swobodny spływ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    972

Tuleję wkręcasz w rozdzielacz zamiast korka oznaczonego literą N. Nie możesz dać trójnika bo olej będzie omijał rozdzielacz, wstawiałem wyżej schemat jak powinno się podłączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw1285    0
18 minut temu, jaco512 napisał:

"Tuleja jest niezbędna przy szeregowym podłączeniu dwóch rozdzielaczy.  Utrzymuje nominalne ciśnienie

 na drugim rozdzielaczu zamontowanym w szeregu oraz chroni pierwszy rozdzielacz przed ciśnieniem

 zwrotnym z drugiego rozdzielacza tzw. "cofką"."

Czyli najpierw zasilanie pompę podłączyć pod rozdzielacz tura a z niego przez tuleje cisnieniowa do rozdzielacza głównego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    972

Tak, tylko z rozdzielacza tura musi być jeszcze jeden przewód z wyjścia T na wolny spływ prosto do skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw1285    0
12 godzin temu, jaco512 napisał:

Tak, tylko z rozdzielacza tura musi być jeszcze jeden przewód z wyjścia T na wolny spływ prosto do skrzyni.

Przy tym rozdzoelaczu nie ma litery „N” ani „P”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Widać ze sam tego nie ogarniesz popatrz po okolicy kto ma taki ciągnik i jak ma podłączone  albo poproś kogoś niech Ci to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrc330    11

Witam otóż robiłem remont kapitalny ciapka.Więc kupiłem nową pompe hylmetu pzs 20 32l/min ponieważ ciągnik pracuje z turem.Po złożeniu wszystkiego chciałem zobaczyć jak będziesz podnosił przy czym był pusty,podniósł tylko raz na wolnych obrotach naprawdę szybko. Po opuszczeniu chciałem podnieść jeszcze raz i wtedy nic. Zero reakcji. Po zdjęciu pokrywy nic nie zauważyłem dziwnego wszystko całe pompa też  Jedyne co to nakrętka na trybie który jest na pompie  była całkowicie odkręcona i jej tam nie było.Dokręcona była mocno i zastanawiam sie co sie stało. Dodam za wczasu. Rozdzielacz kupiony 2lata temu olej rok temu zmieniony filterek orginał wyczyszczony(kupiłem nowy ale w porównaniu do starego ma 2razy większe dziórki na sicie niż stary ) chociaż było tylko kilka małych paproszków.orongi wszystkie nowe. Nie mam bladego pojęcia co jest tego przyczyną.Prosił bym o pomoc bo ciągnik potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

Jak już zaglądałeś pod pokrywę trzeba było sprawdzić czy wpust cały na wałku pompy. Zakładam ,że WOM działa co by można było wykluczyć usterkę sprzęgła i resztę napędu pompy.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    538

klin na pompie ci się ściął ,są dwa wyjścia 1 to porządnie dokręcić 2 dorobić utwardzony klin i porządnie dokręcić  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrc330    11
21 minut temu, tomek1974 napisał:

klin na pompie ci się ściął ,są dwa wyjścia 1 to porządnie dokręcić 2 dorobić utwardzony klin i porządnie dokręcić  

Nie sądze aby był to klin. Sam tryb na wałku jest ścisło nie ma żadnych luzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    626

Zdejmij koło zębate z wałka pompy i sprawdź ten klin. To że koło trzyma mocno nic nie znaczy. Do napędu pompy, która wytwarza ciśnienie kilku barów i wydatek kilkudziesięciu litrów potrzebuje dużej mocy. Sprawdzanie zamocowania koła zębatego palcami nic nie da, nie ta siła. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Miałem kiedyś podobny przypadek w sumie to z 15 lat temu 🙂    Obrywało przy nowej  pompie klin nie pomagało dokręcanie ani twardy klin  dopiero wymieniłem pompę  gwarancyjnie pompę na inną i wszystko wróciło do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrc330    11

Narazie zakręciłem ponownie nakręte zabezpieczającą na ten wałek od pompy bo tak jak wspomniałem odkręciła sie nałożyłem dekiel odpaliłem go i po nakręceniu śmiga jak złoto.Zastanawiam sie tylko jak to możliwe że taka nakręta w takim stopniu pomogła.Czy  możliwe że klin sie całkowicie zerwał a trzyma sie tylko na nakrętce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Nawet pewne , dostanie większego obciążenia i temat wróci

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    626

Mieć zdjętą pokrywę podnośnika i nie sprawdzić czy klin ścięło na wałku pompy? Ludziom to się chyba nudzi. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrc330    11

Klin ściety , tylko ma ktoś pomysł jak wyjąć ten ścięty kawałek co jest na wałku pompy?dziękuję bardzo za pomoc

30 minut temu, bergman31 napisał:

Mieć zdjętą pokrywę podnośnika i nie sprawdzić czy klin ścięło na wałku pompy? Ludziom to się chyba nudzi. 

Chciałem zdiagnozować  przyczyne, wyciągarką  podnieś to minuta więc nie widzę problemu podnośnik załapany by raptem na 4 śruby.

Edytowano przez piotrc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    626

Śrubokręt, młotek i go wybić. Klin ma kształt półksiężyca, wpust pod klin także, więc nie może być z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18127    6

Tak dobry pochodzi jeden dzień i wypycha z rowków uszczelniacz przewodem z powrotu leci olej czyli przejście jest . Nie wiem dlaczego tak się to dzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, znalazł ktoś odpowiedź? U mnie to samo, po wymianie pompy na waryńskiego 39l (wcześniej hylmet 33l) wyje i tak jakby dławi lekko ciągnik :/ wczesniej nic takiego nie było. Nie wierzę że te 5 litrów przypływu na minutę tak obciąża ciagnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2021 o 11:55, Mariuszek2806 napisał:

Odświeżę temat, znalazł ktoś odpowiedź? U mnie to samo, po wymianie pompy na waryńskiego 39l (wcześniej hylmet 33l) wyje i tak jakby dławi lekko ciągnik :/ wczesniej nic takiego nie było. Nie wierzę że te 5 litrów przypływu na minutę tak obciąża ciagnik. 

U mnie po 200mth się uspokoiło. Przyczyną była nie pompa a, zmiana odległości osiowych kół zębatych z walka głównego do walka pośredniego. Koła zębate głośno chodziły po remoncie skrzyni. Wycie dochodziło sie na cały tył ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


    • Przez rami
      witam   zaciął mi się EHR   i nie chce opuścić ramion  lampa pomarańczowa miga ale żadne pokrętło i przyciski na błotnikach nie działają może ktoś wie jak usprawnić  żeby działał jak należy 
    • Przez rafmax
      Witam, czy ktoś się orientuje czemu w c335 po zgaszeniu ciągnika i po ponownym uruchomieniu bardzo często zapowietrza się hydraulika, tzn nie podnosi ani podnośnika ani tura. Natomiast jak zgasze ciągnik tak że będzie pochylony do przodu ( z górki) nigdy po odpaleniu się nie zapowietrza, działa od razu bez problemu. Olej w normie a nawet ponad stan...
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj