Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

402 odpowiedzi na ten temat

#381 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 02 luty 2016 - 19:26

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna A mozesz pokazac jak wyglada ten manometr?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Dzisiaj, 07:06
  •  

#382 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 02 luty 2016 - 19:32

http://allegro.pl/ma...5712530060.html

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#383 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 02 luty 2016 - 20:18

A to mówiłeś o samym zegarze bez przewodu? I co na rozdzielaczu środkowe położenie i ciśnienie się wytworzy takie jakie jest ustawione podkładkami w rozdzielaczu tak?

A jaki przewód do tego ? Jak to obsadzić na przewodzie?

Edytowany przez tomn95, 02 luty 2016 - 20:21.

#384 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 02 luty 2016 - 20:36

jedziesz do sklepu, najlepiej z tym zegarem, albo kup w sklepie, i pokazujesz wąż albo rozdzialacz i dobiorą dla ciebie redukcje

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#385 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 02 luty 2016 - 20:42

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna tomn95

czy ty  naprawdę jesteś taki tępy? czy udajesz? człowieku  pytasz sie  o  takie  durnoty że śmiech porywa ,  nawet przedszkolak by wpadł na  to , że jak  trzeba  kupic manometr , to i żeby go podłączyć  potrzebne  gniazdo  i  jakas  redukcja , 

Zadałeś  już  tyle durnych   pytań o tą  trzydziestkę, co  chyba  nikt przed  tobą i  dalej  nic nie  umiesz , a  traktor nie  działa .

Weź mechanika  niech  ci ją zrobi  , albo sprzedaj  to  w cholerę  , nie  męcz się  i nie drażnij ludzi  :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#386 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 02 luty 2016 - 20:58

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Nie nie jestem taki tempy. Lubie po prostu sie dopytac co i jak. No narazie mechanik nie potrzebny bo satysfakcje sprawia jak zrobi sie cos samemu i to dziala. A trzydziechy nie sprzedam na zlosc Tobie nerwusie :)
Wiecej luzu

#387 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów

Napisany 02 luty 2016 - 21:21

Żeby mieć  satysfakcje  że  cos  zrobiłeś  i działa  trzeba  więcej  czasu spędzać  przy traktorze-  niz przed  komputerem ,  zadając  nielogiczne pytania ...

To najprostszy traktor jaki moze  być , podnosnika  nie  zrobisz żeby nie  opadał wcale  ,

Jesli opada  bardzo szybko- jak piszesz  w innym temacie  - to  coś  sknociłeś  składając , stawiałbym  na oring  przy otworku  zasilającym  cylinder 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#388 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 02 luty 2016 - 22:42

O to chodzi że mechanik który to składał jakiś czas temu tak go złożył że do nowego cylindra założył stary tłok nie wiem czy to mogło mieć jakiś wpływ. Oring jest na swoim miejscu na pewno bo na gęstym oleju aż tak szybko nie opada dopiero na rzadkim czyli coś z cylindrem nie tak.

Dobrze może i najprostszy ale niezawodny.

A co powiesz na coś takiego zamiast 2 pierścieni na tłoku? : http://allegro.pl/sh...item=5939857178

#389 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 02 luty 2016 - 23:55

Można założyć takie uszczelnienie ale trzeba dotoczyć rowek na tłoku, oraz musisz przeszlifować otwór przelewowy w cylindrze bo ma ostre krawędzie i szybko uszkodzi to uszczelnienie, są zdjęcia na forum jak jeden z użytkowników zrobił takie usprawnienie
Tłok podnośnika C-330

Edytowany przez max696, 03 luty 2016 - 00:41.

#390 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 12 luty 2016 - 00:30

witam panowie mam problem  w w czerwcu zakładałem dodatkowy rozdzielacz w c-330 i na odwrót podłączyłem nie wiem czy to miało znaczenie wgl po 2 dniach zrobiłem jak trzeba  i po tygodniu sianokosów wyrzuciło mi oringi na pompie. wymieniłem oringi i to znów wyrzuciło. zawór tu przy dźwigni od podnośnika mam poluzowany ile tylko można. i jeżeli mam na dodatkowym rozdzielaczu ustawione wysokie ciśnieni to ten olej przeleje się w rozdzielaczu pod siedzeniem czy pompa bije i nie może przebić? a i pompa głośno chodzi. w czym może być problem? rozdzielacz mam podpięty tak jak ten co powinien być na błotniku tylko sam rozdzielacz jest innego typu

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sadownictwo, Technologie, Komputery, Motoryzacja.

Napisany 05 marzec 2016 - 20:13

Czy wymiana tej uszczelki widocznej na zdjęciu (przewód od pompy do rozdzielacza) konieczne jest zdjęcie pokrywy ?

p1w44Je.jpg

Edytowany przez Majster90, 05 marzec 2016 - 21:16.

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

#392 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 05 marzec 2016 - 23:16

Jeśli chodzi o tą gumę na tym przewodzie to nie trzeba nic zdejmować wydłubiesz starą i dajesz nową ona jest rozcięta więc oplatasz nią ten przewód i wkładasz na swoje miejsce

#393 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 10:05

witam panowie mam problem w w czerwcu zakładałem dodatkowy rozdzielacz w c-330 i na odwrót podłączyłem nie wiem czy to miało znaczenie wgl po 2 dniach zrobiłem jak trzeba i po tygodniu sianokosów wyrzuciło mi oringi na pompie. wymieniłem oringi i to znów wyrzuciło. zawór tu przy dźwigni od podnośnika mam poluzowany ile tylko można. i jeżeli mam na dodatkowym rozdzielaczu ustawione wysokie ciśnieni to ten olej przeleje się w rozdzielaczu pod siedzeniem czy pompa bije i nie może przebić? a i pompa głośno chodzi. w czym może być problem? rozdzielacz mam podpięty tak jak ten co powinien być na błotniku tylko sam rozdzielacz jest innego typu

Coś żle podłączyłes napewno. Pokaż schemat podłączenia. Cały czas masz wysokie ciśnienie
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#394 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sadownictwo, Technologie, Komputery, Motoryzacja.

Napisany 06 marzec 2016 - 11:12

Jeśli chodzi o tą gumę na tym przewodzie to nie trzeba nic zdejmować wydłubiesz starą i dajesz nową ona jest rozcięta więc oplatasz nią ten przewód i wkładasz na swoje miejsce

Dzięki to ją wymienię bo ta już jest tak sparciała, że jak się ją ruszy to zaczyna się rozsypywać.

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

#395 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 06 marzec 2016 - 14:04

Coś żle podłączyłes napewno. Pokaż schemat podłączenia. Cały czas masz wysokie ciśnienie

Podłączone dobrze tylko pewnie na dodatkowym rozdzielaczu jest za duże ciśnienie i w tym jest ból. Poluzowałem na rozdzielaczu wczoraj i zapytam się brata jak pompa chodzi bo miał gdzieś pojechać.

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#396 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 22:23

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna A!e skoro na pusto chodź głośno pompa, wywala uszczelki . to musi gdzieś blokować olej. Możesz dopuścić lekko pokolei węże. I zobaczyć gdzie nie będzie wywołało silnym strumien oleju
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#397 Share stempos1980

stempos1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 13:52

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Koledzy a jak moze byc przyczyny rozerwania korpusu pompy nowej

#398 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 09:31

niedziałający  zawór bezpieczeństwa 

#399 Share stempos1980

stempos1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 11:58

też tak myślałem że to wina zaworu w rozdzielaczu a sprzedawca powiedział ze pompa została przeciążona przy podnoszeniu i dlatego pękła obudowa to go wyśmiałem ale dał drugą na zmiane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 12:03

Sprzedawca po  części tez ma  rację , pompa musiała  zostać przeciążona . 

Ale gdyby  zawór był  sprawny  , nic by sie pompie nie stało . Tez kiedys przesadziłem  z zaworem i nowa  pompa pekła , hylmet nie uznał gwarancji .Zaproponowali odpłatną wymiane korpusu pompy z przełożeniem  bebechów , przystałem na  to , koszt  był około  1/3  nowej pompy .

podkładałeś  jakies podkładki pod  zawór?