Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

402 odpowiedzi na ten temat

#21 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 21:14

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna już dostałeś prawdopodobnie dobrą odpowiedź w temacie http://www.agrofoto....330-t15629.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Dzisiaj, 01:18
  •  

#22 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 22 styczeń 2009 - 23:12

jakto opuszcza?
a co może byćprzyczyną że jak jest w pozycji podnoszenie tzn wajcha do przodu to opada jak jest coś ciężkiego na podnośniku a w pozycji na środku nic a nic nie opada?

to raczej przyczyną jest wypracowany rozdzielacz

#23 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 23:18

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna tomek 198 coś jest nie tak w instalacjii
masz kontrolke od ciśnienia wpiętą jako
kontrolkę świateł
prawdopodobie rozdzielacz
ale to nie koniecznie

Opus meum est

#24 Share tomeek198

tomeek198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 09:15

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna co za rozdzielacz i gdzie on jest?

#25 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 23 styczeń 2009 - 10:02

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Może tomek ci sie dwa kable od instalacji z masowały lub masz cos żle podłączone spróbuj poprzeczyszczać :)
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#26 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 12:19

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna ten rozdzielacz pod siedzeniem, jeśli dzwignia jest na środku i nie opuszcza, a jak do przodu to opuszcza to wina na 99% jest w rozdzielaczu,
gdyby opuszczał w każdym położeniu dźwigni, to możnaby jeszcze brać pod uwagę siłownik, lub ewentualną nieszczelność pomiędzy siłownikiem a rozdzielaczem

jeśli słabo podnosi, zwłaszcza na nagrzanym oleju, to dochodzi jeszcze pompa oleju

wypada jeszcze raz do roku, zciągać ten "dekielek" z boku skrzyni i kontrolować stan filtra, bo jak jest uszczodzony, to wszystko po kolei bierze w łeb,

a wogóle to temat jest chyba o podnośniku co opuszcza, nie o instalacji

#27 Share tomeek198

tomeek198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 12:55

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna wlasnie zmienikem na nowy ten filtr bo stary mial siatke przerwana i troche byl jakis pogiety . a jesli chodzi o pompe oleju to gdzie ona jest?

#28 Share tomeek198

tomeek198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 12:57

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna a i jeszcze jedno po co tam jest korek do wlewania oleju pod siedzeniem kolo tego rozdzielacza? mowili ze olej jest calosciowy w skrzyni i sluzy i do podnoszenia.

#29 Share tomeek198

tomeek198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 15:50

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna a po co jest tam kolo tej wajchy co sie podnosi podnosnikiem takie pokretlo z tylu za nim?

#30 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 18:36

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna w 330 rozdzielacz raczej rzadko siada proawopodobnie masz porysowany cylinder tloka podnośnika lub zapiekły cisie pierscienie tlokowe na tłoku podnośnika jest ich 4szt .zdejmij pokrywe podnoscnika tam jest pompa i cylinder podnosnika najpierw sprawdz czy nie jest on porysowny nie moze miec zadnych ryz jak sa to przer nie podciezarem wycieka olej i podnosnik opada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 21:05

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna ale jakby mu puszczał cylinder to czy w położeniu środkowym czy w położeniu stop by puszczaqł
a u niego puszcza tylko w polożeniu stop

Opus meum est

#32 Share tomeek198

tomeek198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 20:41

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna mam pytanie wiecie co to za przyczyna na swiatlach dziala mi kierunkowskaz klakson i kontrolka od smarowania a jak wylacze swiatla to juz nic nie dzialal przy stacyjce nic nie robilem co to moze byc pomozcie Prosze?

#33 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 21:09

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Jesli nic nie robiłes i wszystko niby na swoim miejscu to uszkodzona jest stacyjka.
Ale problem nie bradzo pasuje do tego tematu.

#34 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 21:20

mam pytanie wiecie co to za przyczyna na swiatlach dziala mi kierunkowskaz klakson i kontrolka od smarowania a jak wylacze swiatla to juz nic nie dzialal przy stacyjce nic nie robilem co to moze byc pomozcie Prosze?

CZy aby wczesmiej nie pytałeś o światła. Przyczyna to odłamany styk wnstatyjce.
..

#35 Share pawelzx

pawelzx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 21:49

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna tomeek198 z twoją wiedzą nie radzę nawet wsiadać do ciągnika a co dopiero brać się za naprawy !!!

Przeczytaj przynajmniej ze zrozumieniem instrukcję obsługi ...

#36 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 22:46

a po co jest tam kolo tej wajchy co sie podnosi podnosnikiem takie pokretlo z tylu za nim?

jest to regulacja jak gdyby chwilowego dociążenia (dzwignia do tyłu jak na opuszczanie i w bok) jak orzesz, i koła Ci się ślizgać zaczynają, to ustawiasz ciśnienie dociążenia tym pokrętłem i w czasie poślizgu włączasz na chwilę, nie możesz tak ciągle, przynajmniej tak piszą

#37 Share sygala

sygala

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:03

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna witam
Mam pytanie czy pompa oleju w 328 jest taka sama jak w 330 ? i czy można by było zrobić coś żeby zwiększyc jej cisnienie bo w moim przypadku jak tylko olej nabierze temperatury cisnienie spada prawie do zera, a pompe chcialem wymienic dopiero przy kapitalce a to jeszcze z rok. nastepne moje pytanie dotyczy podnosnika, a konkretnie jego opadaniu wiem ze to prawdopodobnie wina tłoka i cylindra wkródce wymienie( mam nadzieje że pasuje od 330,?) lub tez rozdzielacza. a tak wogóle to co w rozdzielaczu jest regenerowane? są tam przecież ze dwa oringi z chyba jeden simmering i to wszystko czy po wymianie tego bede mógł powiedziec ze rozdzielacz mam zregenerowany? i ostatnie pytanie pompa hydrauliczna od 30 pasuje do 28 ?
dzieki wszystkim za zainteresowanie

#38 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 luty 2009 - 15:09

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Np. u mnie w C-330 opadał podnośnik i wymieniliśmy cały cylinder i tłok (chyba pierścienie na tłoku ale nie pamiętam) i uszczelniacze ale nadal opadał jak się okazało w rozdzielaczu jest śrut który dociska tak sprężyna i on był wytarty. Starczyło rozbić stare łożysko o takiej samej średnicy kulki i podnośnik trzyma jak nówka.

#39 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 15 luty 2009 - 19:22

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Dzięki "PacyficVista" chyba pomogłeś mi w rozwiązaniu problemu. A do "sygala", jeśli planujesz zrobić kapitałkę, to żeby tam nie leźć, to można zagęścic olej np. Moto doktor, albo gęstszy olej, bo ciśnienie tracisz i tak na zużytych podzespołach silnika. Doraźnie taka wersja pomoże, a rozbieranie silnika nie będzie konieczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 15 luty 2009 - 19:26

Np. u mnie w C-330 opadał podnośnik i wymieniliśmy cały cylinder i tłok (chyba pierścienie na tłoku ale nie pamiętam) i uszczelniacze ale nadal opadał jak się okazało w rozdzielaczu jest śrut który dociska tak sprężyna i on był wytarty. Starczyło rozbić stare łożysko o takiej samej średnicy kulki i podnośnik trzyma jak nówka.

Kilka lat temu mieliśmy taki sam problem rozbieraliśmy 2 razy podnośnik aż doszliśmy dlaczego opadał czasami lepiej 2x pomyśleć i się nie narobić :).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa