Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

402 odpowiedzi na ten temat

#361 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 20 styczeń 2016 - 18:33

Nie tylko pompy. Ale i póżniejsze przecieki węży, siłowników. A potem remont osi jezdnej. Na początku pomierz ciśnienie pod obciążeniem.

Remont  osi jezdnej przez  pompę? nie  rozumiem  za bardzo  o czym  piszesz? 

tomn95

Jeśli  widzisz że nie  jest prostopadle  - to  zrób tak  żeby było 

Edytowany przez mariuszd93, 20 styczeń 2016 - 18:35.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Dzisiaj, 09:13
  •  

#362 Share DominikJ

DominikJ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 20:07

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Dziękuję za pomoc i podpowiedzi. I sory za zamieszanie ;)

#363 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 20:43

Jeśli chcesz zwiększyć udźwig przy tej samej pompie wystarczy zwiększyć średnicę cylindrów,skutkiem będzie wolniejsze działanie ładowacza 

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#364 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 21:39

Remont osi jezdnej przez pompę? nie rozumiem za bardzo o czym piszesz?

tomn95
Jeśli widzisz że nie jest prostopadle - to zrób tak żeby było

Sprostowalem kolanko i odkrecilem wkladke filtra oleju i pozwolilem zeby po zalozeniu plecaka kolanko ustawilo ta wkladke dokrecilem ja potem i mam nadzieje ze bedzie ok

#365 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 09:58

Remont osi jezdnej przez pompę? nie rozumiem za bardzo o czym piszesz?

tomn95
Jeśli widzisz że nie jest prostopadle - to zrób tak żeby było

Chodziło mi o to że jeśli zwiększymy ciśnienie i to w dodatku bez kontroli z manometrem.
Np. Ktoś zwiększył nieświadomie do 230 barów. To bardzo szybko będą pojawiały się przecieki. A przy dużych ciężarach mogą powstać luzy na tulei osi. Opony z drogami, łożyska też nie będą miały wtedy lekko przy takiej pracy.
Ciśnienie wcześniej już zostało zwiększone. Stara pompą raczej nie dobija ciśnienia,a nowa to zrobi raczej bez problemu więc odrazu powinniśmy ustawić prawidłowe po wymianie. Jak tur nie będzie podnosił to trzeba pomyśleć nad innym rozwiązaniem. Np mniejsze belki. Bardziej suche. Albo coś na tył podnośnika
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#366 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 14:23

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna No i d*pa zaaysa powietrze z olejem i podnosnik bardzo powoli sie podnosi i ramiona faluja pod naciskiem rak. Trzeba jeszcze raz zwalac tylko co poszlo nie tak?

#367 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 21 styczeń 2016 - 17:02

A zdążył się układ odpowietrzyć, czy już po pierwszym użyciu spisałeś na straty?

#368 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 18:11

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Rozbralem jeszcze raz i dam rade tym ktorzy beda mieli podobne problemy. Zwroccie uwage czy kolanko ktore wchodzi w obudowe filtra jest idealnie okragle. Oring ktory jest w tej wkladce ktory otacza to kolanko musi byc grubszy niz ten katalogowy tak aby kolanko wchodzilo scislo. Dodatkowo mozecie zalozyc na to kolanko ktore wchodzi kolejny oring aby po zalozeniu uszczelnilo je takze z gory. Po tym zabiegu zero nieszczelnosci podnosi jak ta lala :)

#369 Share Kamilursusc385

Kamilursusc385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 23 styczeń 2016 - 12:17

wczoraj przywoziłem belki dla krów podniósł normalnie musiałem hamulcami kierować bo ciężka później opuściłem to opuścił ,próbowałem ją postawić i brak reakcji podnośnika i hydrauliki jak włączam pompę to dźwignią to słychac ze normalnie zazębia jaka możne być przyczyna ?

#370 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2016 - 13:04

Na pusto też zero reakcji? Zgaś i odpal ciągnik, spróbuj rekami jej pomoc. Ja tak mialem w Zetorze po wymianie pompy ale tez nie wiem co to bylo. Ustawiłem na podnoszenie, i poleciałem podnosić jeszcze  rękami za belki i okropnie powoli podnosił.. zrobilem tak dwa razy zgasiłem ciagnik odpalilem ponownie i do dzisiaj dobrze. Czy coś tam sie zapchało czy co to nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 23 styczeń 2016 - 14:03

wczoraj przywoziłem belki dla krów podniósł normalnie musiałem hamulcami kierować bo ciężka później opuściłem to opuścił ,próbowałem ją postawić i brak reakcji podnośnika i hydrauliki jak włączam pompę to dźwignią to słychac ze normalnie zazębia jaka możne być przyczyna ?

Prawdopodobnie  pompa  sie  skończyła , mozliwe że  wystarczy wymienić  gumki, pod tylnym deklem 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#372 Share decyzja

decyzja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 20:23

W mojej 4011, miałam podobny problem, jak w temacie, nic nie chciało podnosić ,ani tura, ani żadnych maszyn.

Wymieniliśmy wszystko co się dało , pompę, rozdzielacze, wszystko zostało obejrzane, i sprawdzone, co podpadało, to dane było nowe.

Ciągnik jak nie podnosił, tak nie podnosi. :/  Po kilkudziesięciu wykonanych telefonach, do różnych mechaników, jeden wiedział, co się stało ( nota bene naprawiał kiedyś ciągniki w skr) . ,,.... jak wszystko wymieniliście i przejrzeliście, to najprawdopodobniej pękła metalowa rurka od układu hydraulicznego , która  biegnie w skrzyni biegów.... ". To był strzał w 10. Od dwóch lat mam spokój, a ciągnik podnosi wszystko idealnie . Koszt naprawy ciągnika, przy wymianie wszystkiego , ok 2000zł, a głupia rurka kosztowała mnie jedyne 30 zł. 

#373 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 10:19

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Sprawdź też sprzęgło. Przy podnoszeniu jeśli wałek WOM prawie stanie. To tarcza do wymowny
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#374 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 02 luty 2016 - 14:29

Prosze o podpowiedź.

Przepuszcza pompa podnosnika w C-330. Czy to na postoju czy w czasie jazdy na zalączonej pompie. Nie ma róźnicy.

Ponieważ pare dobrych lat temu były regenerowane tuleje, uszczelniacze, upatruje winę na początek w rozdzielaczu.

Pytanie czy lepiej oddać pompe do regeneracji, czy próbować na początek powymieniać wszelkie uszczelniacze, oringi itp.

Co tak naprawde jest robione podczas regeneracji? Temat dla mnie nowy

#375 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 02 luty 2016 - 15:46

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Co znaczy przepuszcza? Wgl nie posnosi czy jak podniesie to opada?

#376 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 02 luty 2016 - 16:53

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Co ma pompa wspólnego z opuszczaniem? Wiesz wgl do czego ona służy? Pompa służy do tłoczenia oleju pod odpowiednim ciśnieniem.
Przyczyn moźe być wiele. Zaproś mechanika z manometrem. Wyłącz z obwodu siłownik. Zamiast siłownika załóż manometr. Wtedy sprawdzisz czy ciśnienie spada na rozdzielaczu. Dobijasz powiedzmy do 200 bar. I przez 30 min nie może spaść na 100 bar. Ten czas i ciśnienie wziołem tylko dla przykładu. Dokładniejsze dane powinny być w instrukcji napraw
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#377 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 02 luty 2016 - 17:07

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna A jak rozszyfrujesz ze przepuszcza?

#378 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 02 luty 2016 - 17:24

Co znaczy przepuszcza? Wgl nie posnosi czy jak podniesie to opada?

Dokładnie jak podniesie to opada. Przepraszam moze zle to uściśliłem, na początek chciałem sie zająć rozdzielaczem (tym pod siedziskiem), powumieniać uszczelniacze lub oddać do regeneracji .....

#379 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 02 luty 2016 - 18:52

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Sprawdz rozdzielacz manometrem tak jakbkolega wyzej pisal jesli to nie jego wina. To problemem jest cylinder i tlok tylko jak tam zajrzysz i zmienisz co trzebato nie ma gwarancji ze bedzie dzialac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 02 luty 2016 - 19:00

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Oczywiście manometrem do hydrauliki na około 250 bar lub więcej (cena około 35zl )
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M