Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

402 odpowiedzi na ten temat

#301 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 14:24

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Zależy jakie masz te luzy czy osiowe czy poprzeczne .
Jak osiowe to regulacje masz poprzez srube i nakretke na klucz 24.
A jak poprzeczny to wymiana tulejek na wąsach.
Filter odsrodkowy czyli który? bo nie rozumiem?
Jesli olejowy to tak, kupujesz przystawkę i filtr oleju nowego typu i po problemie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Dzisiaj, 05:23
  •  

#302 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 17:09

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna te śruby do regulowania luzu to znajdują się po obu stronach przekładni kolumny kierowniczej. Do ustawienia ich najlepiej podnieś przód żeby koła się nie stykały z ziemią następnie po trochu dokręcaj do czasu aż zaczniesz odczuwać opór kręcąc kierownicą.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#303 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 18:21

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna właśnie jest to luz poprzeczny... obawiam sie ze wymiana tulejek może nie rozwiązać problemu trzeba bedzie albo nowe wąsy albo uśmiechnąć się do tokarza. Stosowaliście może napawanie i toczenie miejsc gdzie chodzą zimeringi?? mam wyciek z prawej zwolnicy a z tego co pamietam to tam już jest dosyć solidny rowek wytarty...

#304 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 21:36

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna ten luz polega na tym że wąs się rusza a półoś stoi że chcesz wąsy wymieniać? Jeśli tak to ja mam u siebie zrobione tak że przewierciłem przez wąs i oś ( nie na wylot) otwór nagwintowałem go i wkręciłem śruby. Nowe wąsy ruszały się jak stare więc oddałem a stare powierciłem i spokój. co prawda przód mam od 330 ale od góry budowa ta sama.
Co do rowka pod simering można się bawić w spawanie toczenie albo wymienić półoś( nie jest droga)

Edytowany przez ukasz, 04 listopad 2012 - 21:46.

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#305 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 20:40

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna a zna może ktoś numery ral oryginału ursusa z szarym silnikiem i zieloną maską i błotnikami?? prosił bym o numer na felgi również

#306 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 27 luty 2013 - 16:34

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Witam. mam pewien problem. otóż. chciałem uszczelnić starą pompę bo może mi być potrzebna. kupiłem dwa oringi na pokrywę bo były wydmuchane oraz uszczelniacz na przód na ośkę bo też był wyrobiony. a że miałem dwie takie pompy kupiłem, dwa komplety. prze4d rozkręceniem i po rozkręceniu czyli po zdjęciu pokrywy tylnej wszystko chodziło delikatnie i kręciłem ośką palcami. po założeniu wszystkich uszczelniaczy i po przykręceniu pokrywy z oringami nie da się tego ruszyć. tak strasznie ciężko chodzi że tylko "żabą": można to obrócić. najlepsze jest to że w obydwu tych pompach jest to samo.lecz po ponownym odkręceniu pokrywy znowu wszystko delikatnie chodzi... dlaczego tak ciężko chodzi? a może to dobrze? co o tym Myślicie? czekam na porady i z góry dzięki ;)

#307 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 27 luty 2013 - 17:12

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Dobrze ze ciezko idzie bo jest dobrze sposowane , oczywiscie nie za ciezko ale każdą nową pompą nie jesteś w stanie pokrecić ręką
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#308 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 27 luty 2013 - 19:07

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Tak ma być. Jak wydmuchało oringi to podobno przez to że "wkłady" w środku pompy mają luz osiowy, np ja w swojej pompie mogę sporo je wbić do środka przez co mi wywala oringi. Pomocne ma być w tej sprawie splanowanie obudowy pompy na równo z tymi "wkładami" (środkiem pompy), muszę dopiero to przetestować.

#309 Share KaskaderMxer

KaskaderMxer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, quady, offroad, enduro

Napisany 23 marzec 2013 - 18:36

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Jak ciężko się kręci to dobrze, oby nie za ciężko. Większe zmartwienie byś miał jak by się bardzo luźno kręciło albo wogóle zblokowało. :D

#310 Share andrej1170

andrej1170

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 13:03

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Witam! Szukałem na forum podobnego tematu ale nic nie znalazłem. Podobnie jak u innych użytków starszych "trzydziestek" pojawił się u nas problem samoczynnego opuszczania podnośnika. W związku z tym wymieniliśmy pierścienie na tłoku, wszystkie oringi, pompę oraz rozdzielacz. Problem opuszczania zniknął ale pojawił się nowy - wycie pompy. Włączenie pompy powoduje znaczne obciążenie silnika i bardzo szybkie nagrzewanie olej w układzie hydrauliki. Natężenie hałasu rośnie wraz ze wzrostem obrotów, jedynie w trakcie podnoszenia pompa przestaje wyć. Pompa na starym rozdzielaczu pracowała normalnie. Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim, serdecznie dziękuję za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 24 marzec 2013 - 13:46

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Nie znam się za bardzo na tym ale może masz źle wyregulowany zawór przelewowy. Pompa pracuje wtedy pod obciążeniem większym niż przy podnoszeniu i dlatego może wyć.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#312 Share andrej1170

andrej1170

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 16:12

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Nikt nic nie komibował przy tym zaworze ale to sprawdzę. Zastanawiam się natomiast nad jeszcze jedną sprawą. Stary rozdzielacz w porównaniu do nowego miał o jeden kanał (otwór) łączący go z korpusem więcej. Czy możliwe jest że ma to wpływ na pracę układu?

#313 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 17:34

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Co do tych otworów to tez zauważyłem że w korpusie jest więcej niż rozdzielaczu mino to wszystko działa jak należy. Niestety nie sprawdziłem jak w starym rozdzielaczu sprawa otworów wyglądała. Jednakże może być tak iż rozdzielacz jest wadliwy i nie puszcza oleju spływem tylko zawór przelewowy się otwiera. Odkręć rozdzielacz i sprawdź sprężonym powietrzem czy gdy dźwignia jest w pozycji spoczynku(do przodu) to powietrze będzie swobodnie przepływać

#314 Share andrej1170

andrej1170

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 18:57

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Mi też wydaje się, że ten dźwięk pochodzi od otwierającego się zaworu przelewowego. Zanim jednak zacznę demontować mam jeszcze jedno pytanie. W nowym rozdzielaczu oryginalnie zamontowane były 4 korki. Do tego oznaczonego niebieską strzałką zamontowaliśmy przewód wychodzący z korpusu, pozostałe zostawiliśmy. Początkowo te górne - czerwone strzałki - wystrzeliły pod naporem oleju więc zamieniliśmy je na mosiężne. Na starym rozdzielaczu nie było tych górnych, zielonych korków, czy któryś z tych otworów nie powinien być połączony z jakimś przewodem w czasie pracy układu? Pytanie niby proste ale nie mogłem nigdzie znaleźć jakiegoś konkretnego schematu lub zdjęcia podłączenia tego typu rozdzielacza.

Załączone miniaturki

• rozdzielacz.jpg

Edytowany przez andrej1170, 25 marzec 2013 - 18:58.

#315 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 25 marzec 2013 - 19:12

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Jeden z otworów na górnej części, jeśli nie masz rozdzielacza na błotniku powinien być połączony rurką z otworem z lewej strony rozdzielacza obok zaworu bezpieczeństwa.

#316 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2013 - 19:13

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Zobaczyłem jak mam na swoim rozdzielaczu i u mnie wyjście oznaczone zieloną strzałka jest połączone wężem z wyjściem pod lewym zielonym korkiem.
Skany z instrukcji:

Edytowany przez KRISTOFORn, 25 marzec 2013 - 19:57.

#317 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 20:49

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Czy te korki to nie jest wyjście i powrót do rozdzielacza na błotnik, jak go nie masz to spróbuj je zmostkować, połączyć.

#318 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2013 - 21:49

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Wystarczy jak kupi taki przewód i go zamontuje, o ile nie chce zakładać hydrauliki zewnętrznej
http://porownaniecen...do+ursus+c-330+

#319 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 23:08

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Jak koledzy piszą ten zielony od góry musi być połączony z tym z boku inaczej niema obiegu przez zawór przelewowy idzie tylko olej. Ten drugi od góry możesz wykorzystać jako wyjście do kiprowania(środkowa pozycja dźwigni) lub zaślepić. Jak mniemam ciągnik to 325 lub 328

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2013 - 00:22

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Jak mniemam ciągnik to 325 lub 328

U kolegi czy ogólnie o tym rozdzielaczu tak sądzisz?