Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

402 odpowiedzi na ten temat

#281 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 19:45

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna ja pisze ci o tym silniku będzie działać jak podłączysz pod te przewody a obroty będą zależne od wydatku oleju jaki masz na tych przewodach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Dzisiaj, 01:18
  •  

#282 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 06:16

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Wydaje mi się że pompa zębata nie bardzo nadaje się na silnik hydrauliczny, ba, nawet takowej nigdy nie spotkałem jako silnik, jeżeli już to pompy wielotłoczkowe mogą spełniać funkcję silnika. Większość to pompy tłoczkowe :
http://www.google.pl...nJ4jPtAagusGOBA

Edytowany przez JUMIKO, 20 kwiecień 2012 - 06:22.

#283 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 08:40

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Pompa jak najbardziej nadaje się na silnik.

#284 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 02 maj 2012 - 13:14

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

sprawdzałeś stan cylindra i pierścieni, zmierz ciśnienie jakie masz może dużo za niskie w jakim stanie masz rozdzielacz?

wyczysc poczte koloego bo mama sprawe go ciebie a nie mozna nic wyslac

#285 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 29 czerwiec 2012 - 19:16

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Witam jak w temacie,
jestem na etapie kopania wczesnych ziemniaków i mam problem.
Przy idealnie pełnym zbiorniku ciapek nie jest w stanie podnieść zbiornika, musze ręcznie je wybierac i dopiero jak się odbierze ze 100kg to zaczyna minimalnie ruszac ale we dwoch trzeba mu pomóc aby podniósł.

Powiedzcie mi czy ta pompa hydrauliczna po prostu ma taka wydajność i nic więcej sie nie zrobi czy moze pompa jest wyhuśtana i należy się jej remont?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#286 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 29 czerwiec 2012 - 19:35

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Pewnie za słaba wydajność i nie może podnieść, albo już jest "wyhuśtana".A wcześniej było dobrze?Zobacz czy przy czymś innym podniesie.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#287 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 19:43

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna nie mam czym sprawdzić, duży ciągnik zalany innym olejem i inne koncówki a za bardzo nie chce mi się przekładać i mieszać oleji.
w zeszłym roku jak kopałem to miałem krótkie pole i nie było problemu pełnego zbiornika.
gorsze jest to ze późniejsze ziemniaki mam na polu 440m długim, to tam w jedną strone zbiornik powinien byc kopiaty.

jak inaczej sprawdzić parametry pompy?

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#288 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 29 czerwiec 2012 - 19:56

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna U mnie przy maksymalnie napełnionym zbiorniku w Bolko ciapek nie ma problemów z podniesieniem, tak więc jak wszystko sprawne to problemu nie powinieneś mieć. Możliwe że to będzie coś już z pompą.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#289 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 20:00

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Tak to stały problem, ja też mam z tym problemy, w c330 wystarczy zmienić 2 oringi w pompie hydraulicznej, i poprawi się nieco, na jakiś tydzień, miesic czy 2.
Najlepszym wyjściem jest nowa pompa.
Sprawdź jeszcze czy filterek oleju ten po lewej stronie od dźwigni włącznika blokady mechanizmu różnicowego nie jest zabity.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#290 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 20:02

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna filtr czyszczony, olej dolany ( w zeszłym roku była wymiana) tydzien temu - przed rozpoczęciem sezonu ziemniaczanego własnie po to aby nie było scen z kombajnem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 20:02

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Chodziło mi żeby sprawdzić 330 pod np. przyczepę i wtedy zobaczysz czy pompa jest dobra.Ale to ona pustą przyczepę to Ci może podnieść, a załadowanej już nie.Jak masz inny olej to lepiej nie mieszaj.
Jak mówisz że wcześniej było dobrze to pompę musisz wymienić.Jak teraz zmieniałem w 60 bo nie chciał przyczepy podnieść.Kupiłem Hydrotor Tuchola.Pytałem się że to dobre pompy są.Też najlepiej kup z Tucholi.

Edytowany przez locke, 29 czerwiec 2012 - 20:03.

Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#292 Share krzysiu36012

krzysiu36012

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 20:04

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Mechanicy mają takie zegary do miżenia ciśnieńa pompy podłańczasz go pod wyjscie hydrauliki pożycz od mechanika na chwile albo jedz do jakiegoś i niech ci zmieży

#293 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 20:08

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna O albo i ciśnienie zmierzyć.Będzie prościej :)

#294 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 29 czerwiec 2012 - 20:11

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Hydrotor to bardzo dobre pompy . Zależy ile już przeszła ta pompa? jeśli niewiele to warto spróbować wymienic oringi pod tylnym deklem. Można też trochę "poprawić " ciśnienie na rozdzielaczu podkładając podkładkę pod sprężynę w zaworze bezpieczeństwa nie zaszkodzi też wymienić śrut w zaworze.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#295 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 20:14

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna pompa jest od nowości czyli ma jakies 26-28 lat
co prawda ten ciagnik bardzo dużo w polu nie robił no ale zawsze coś

co do pomp to widze ze kosztują 250-350zł wiec to jeszcze akceptowalny koszt

#296 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 29 czerwiec 2012 - 20:24

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna To wymiana już się jej należy . Wyjąć i tak trzeba jak już wyjmiesz to sprawdz oringi jak zmielone to można spróbować wymienić i sprawdzić ją nie składając domowym sposobem. Zalewasz olej w otwór ssący i kręcisz wałkiem aż pokaże się olej na wyjściu , wtedy zatykasz palcem wyjście zalewasz i kręcisz dalej jak nie dasz rady utrzymać palca to jakiś czas pochodzi jeszcze

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#297 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 20:30

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Sprawność pompy sprawdza się poprzez podpięcie manometru ?(wyskalowanego co najmniej do 20 MPa )pod gniazdo hydrauliki zewnętrznej. Z tego co pamiętam prawidłowe dla Ursusa powinno być powyżej 160 atm (16 MPa)

#298 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 29 czerwiec 2012 - 21:12

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna 160 atm to w większych ciągnikach, nie w zwykłej "trzydziestce", fabrycznie było max 135 atm. Pod zawór pasują "jednogroszówki". Kiedyś też miałem problemy z pompą: przy próbie podniesienia większego ciężaru przecinało oringi i uszczelniacz z przodu. Po wymianie pompy jest kilka lat spokoju.
http://pl.wikipedia....iki/Ursus_C-330
"podnośnik hydrauliczny z pompą o wydajności 20 l/min i ciśnieniu nominalnym 11,0 MPa, (max: 13,5 MPa), bez regulacji automatycznej z możliwością dociążania"

Edytowany przez jaco512, 29 czerwiec 2012 - 21:27.

#299 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 20:42

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Podepnij manometr i wszystko stanie się jasne!
Na średnich obrotach przy sprawnej pompie powinno być już coś koło 10Mpa.
Ale raczej na pewno tyle nie będzie wiec dajesz gaz w podłogę i ustawiasz ciśnienie podkładając pod zawór podkładki, polecam max 15MPa, przy większym ktoś pisał, że zbierał kawałki cylindra z dna mostu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 14:03

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna Panowie jak zlikwidować luzy wąsów wychodzących z kolumny kierowniczej?? I pytanie co do C328 czy idzie zastąpić filtr odśrodkowy zwykłym jaki jest w c 330