Polecane posty

Geo    10

A odpowietrzyłeś układ, bo objawy mogą być podobne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Powinien, ale czasami to może trwać nawet kilka minut. Na jak długo odpalałeś silnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Można trochę dłuzej, ale tak na odległość ciężko coś powiedzieć, Jakbym usłyszał jak chodzi to może bym wiedział czy to zapowietrzenie czy coś innnego np., zaciety mechanizm odśrodkowego regulatora, ale przecież pompa była w regeneracji więc wszystko powinno było być sprawdzone, a pompa zalana świeżym olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego miałem taki sam problem z pompą jak ty, a mianowicie też dałem pompę i wtryski do regeneracji założyłem wszystko odpowietrzyłem i odpaliłem władka, odpalił tylko że chodził jak by na jednym tłoku, myślałem że jest nadal zapowietrzony i chodził tak około 30 minut po czym zgasł. odkręciłem przewody od pompy i kręcąc kołem zauważyłem że pompa nie podaje paliwa, zawiozłem ją do firmy która robiła regenerację i jak się okazało źle zrobili regenerację, zatarła się sekcja a to nie jest takie tanie więc jak tobie się to zdarzyło to nic sam nie rób tylko weź pompę i niech sami naprawiają. A jak będziesz zakładał pompę to ustaw ją na znakach na rozrządzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

kolego miałem taki sam problem z pompą jak ty, a mianowicie też dałem pompę i wtryski do regeneracji założyłem wszystko odpowietrzyłem i odpaliłem władka, odpalił tylko że chodził jak by na jednym tłoku, myślałem że jest nadal zapowietrzony i chodził tak około 30 minut po czym zgasł. odkręciłem przewody od pompy i kręcąc kołem zauważyłem że pompa nie podaje paliwa, zawiozłem ją do firmy która robiła regenerację i jak się okazało źle zrobili regenerację, zatarła się sekcja a to nie jest takie tanie więc jak tobie się to zdarzyło to nic sam nie rób tylko weź pompę i niech sami naprawiają. A jak będziesz zakładał pompę to ustaw ją na znakach na rozrządzie.

 

pisząc o znakach masz na mysli te 3 naciecia i 3 rozne literki ruskie ktore maja sie pokrywac na obu tych kołach z dziurkami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ile wy myślicie, że on będzie się odpowietrzał?

Ja jakoś nigdy nie miałem z tym problemów.

A tak w ogóle jeśli odpalił to już praktycznie jest odpowietrzony, bo gdy jest zakładana pompa to przewody i wtryski są suche, a z powietrzem w układzie wtryskowym nie zapali. Dlatego wystarczy przepompować i próbować odpalić z poluzowanymi przewodami przy wtryskach jak poleci paliwo dokręcamy i już po odpowietrzaniu. Jeśli komuś odpowietrza się długo to albo łapie powietrze albo ma coś popsute.

Odwieś te pompę z powrotem do "firmy" z reklamacja niech weżnie ją na stół i sam gość zobaczy czy paliwo idzie na dwa wtryski.

Pompa od Władka ma tylko jedną sekcje wysokiego ciśnienia i rozdzielacz, i wychodzi że to on jest padnięty. W ogóle regeneracja spartolona co by to nie było bo pompa nie chodzi właściwie, tak jak by po wymianie części nie była sprawdzana na stole.

A sam nic nie dłub bo ci nie uznają gwarancji.

A robiąc pompę najlepiej zrobić i wtryski, a przynajmniej wykręcić i sprawdzić, bo zrobisz pompę a silnik i tak będzie byle jak chodził bo wtryski padnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

W sumie dlaczego nie wymieniłeś wtrysków jak zakładałeś pompę,koszt nie wielki,na jesieni jeden wtrysk kosztował chyba 25zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Za 25 zł to jakieś chińskie badziewie,dobra końcówka to wydatek 40 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Innych w sklepie nie mieli,ale fakt długo nie nachodziły.Póki co mam założone stare a uszkodzone zwróciłem do sklepu.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Po co namawiasz kogoś do kupowania bubla?Sam się chińszczyzny najadłeś,to innym pomóż a nie wypisuj głupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

panowie zawieszam temat był dzisiaj mechanik u mnie wszystko robiłem prawidłowo ale pompa uszkodzona poniewaz ciegno gazu uszkodzone w poniedziałek wysylam jak przyjdzie napisze dalej co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.JA chciałem sie dopytac: jak zostawie włądka na noc to paliwo z rurki wraca sie do zbiornika a potem rano nie idzie odpallić :( .Podobno kranik przysamej pompie załatwi sprawe.Czy dobrze mysle??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Masz niestety gdzieś nieszczelność. Musisz poszukać, bo tak nie powinno być. Ja mam już drugiego władymirca, a ten co mam mam już ponad 25 lat i ani razu się nie zdarzyło żeby paliwo wracało do zbiornika. Nawet jak stoi miesiąc to nie ma problemu z odpaleniem. Gdzieś masz drobną nieszczelność na przewodach i to pewnie dlatego paliwo się cofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr697    1

Może być nieszczelna pompka zasilania ręcznego, albo przepuszczają zaworki .

Miałem podobne objawy jak pisze sirWladimirec

Edytowano przez piotr697

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kranik czy zaworek zwrotny to tylko półśrodki.

Musisz szukać nieszczelność w układzie od smoka w baku do pompki zasilającej włącznie. Jak naprawisz ma trzymać paliwo cały czas bez względu na czas postoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

W zeszłym roku wymieniłem pompkę zasilającą,nowa też nie trzymała paliwa,zaworki przepuszczają.

Założyłem zaworek zwrotny na przewód i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem , narazie spróbuje tak jak mówi volvo a jak nie zdziała to sie bd martwił dalej ale tym gorzej ze sezon za pasem i trzeba działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Sprawdź go przy kupnie czy działa-dmuchnij w niego czy jest szczelny,bo zdarzają się zepsute i zamontuj

między odstojnikiem a pompką.Obowiązkowe opaski,porządnie skręć i będziesz mi dziękował za radę.Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez wasil10
      Witam! Potrzebuję pomocy co do pompy p 120 biardzkiego. Mianowicie podczas pracy mocno stuka i faluje ciśnienie równo z tym stukaniem. Membrana i przepony wymienione na nowe. Zaworki całe. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki 
    • Przez Cumins
      Witam wszystkich , jestem posiadaczem ciągnika case 1055 silnik d358 , ostatnio  gdy odkręciłem bagnet od oleju zaczeła wylewac się z niego spora ilość wody , dodam że dzieje się to tylko wtedy gdy postoi dłuzszy czas , w czasie sezonu gdy pracuje dzień w dzień nie zaobserowałem takich objawów . Jaka może być przyczyna tak dużej ilości wody w oleju podczas postoju ? Z góry bardzo dziękuję 😉
    • Przez Polacek
      Witam,

      Zeby wymienić pompe oleju muszę odjechać przodem, czy jest to konieczne ? Czy wystarczy zdemontować zbiornik paliwa ? Sprawdzę luz na pompie odkręcając miskę oleju ?
    • Przez m3tysek
      Witam, orientuje się ktoś gdzie  dostanę korbowód pompy hardi typ 1301 nr z korbowodu "110 224" 
      "4-4" pierwszy od strony wałka wom, może ktoś posiada na sprzedaż lub wie kto ma  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj