Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa t25

544 odpowiedzi na ten temat

#521 Share arofelgi

arofelgi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 wrzesień 2017 - 15:10

Pompa wtryskowa t25

od c 330 sekcje nie pasują do t25 każdy zakłada od c 360 ja mam akurat od Leylanda, pompiarz powiedział ze te są idealne parametrami do T25, ja na mocy nie odczułem zmiany,podobno pompy nowe oryginalne przystosowane do T25 Mielec różniły się szczegółami niż typowa od c330  ale nie ma co w to wnikać, ale najgorszy jest ten mułek wolna reakcja na gaz ale tego się nie zmieni ( regulator)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa t25 Dzisiaj, 17:09
  •  

#522 Share kderwisz

kderwisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 03 wrzesień 2017 - 09:17

Pompa wtryskowa t25

od c 330 sekcje nie pasują do t25 każdy zakłada od c 360 ja mam akurat od Leylanda, pompiarz powiedział ze te są idealne parametrami do T25, ja na mocy nie odczułem zmiany,podobno pompy nowe oryginalne przystosowane do T25 Mielec różniły się szczegółami niż typowa od c330  ale nie ma co w to wnikać, ale najgorszy jest ten mułek wolna reakcja na gaz ale tego się nie zmieni ( regulator)

ten mułek jak mówisz jest marginalny a przyrost mocy spory na oryginalnej pompie np przy opryskiwaczu Ślęza nie miał zbytnio siły a przy pompie c330 zbiera się bez problemu, traktor lepiej idzie od c330.. t25 na pompie mieleckiej jest sporo mocniejszy od niskich obrotów. przynajmniej u mnie  

#523 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 03 wrzesień 2017 - 21:09

Pompa wtryskowa t25

Na oryginalnej popuść korektor dawki paliwa o pół obrotu i pójdzie jak przeciąg. :D

#524 Share fza

fza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 04 wrzesień 2017 - 07:48

Pompa wtryskowa t25

Na oryginalnej popuść korektor dawki paliwa ...

Oryginalnej. to której - od T25 czy C330

#525 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 04 wrzesień 2017 - 20:25

Pompa wtryskowa t25

T 25 

#526 Share arofelgi

arofelgi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 05 wrzesień 2017 - 00:48

Pompa wtryskowa t25

ten mułek jak mówisz jest marginalny a przyrost mocy spory na oryginalnej pompie np przy opryskiwaczu Ślęza nie miał zbytnio siły a przy pompie c330 zbiera się bez problemu, traktor lepiej idzie od c330.. t25 na pompie mieleckiej jest sporo mocniejszy od niskich obrotów. przynajmniej u mnie  

no u mnie przyrost mocy na niskich obrotach na pompie od c330 ciężko zanim się bujnie ten silnik potrzeba chwile czasu w kosiarce, bez  porównaniu do oryginalnej T25 tu od razu wchodził na obroty , na pompie od c 330 na wyższych obrotach sobie w miarę radzi do-puki nie zejdzie z obrotów, gdyby rosyjska pompa nie miała wycieków i nie miała falowań na niskich obrotach to lepszej myślę ze nie potrzeba, a ktoś testował inne pompy ? 

#527 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 08 wrzesień 2017 - 13:14

Pompa wtryskowa t25

qwyh79.jpg

309q89f.jpg

#528 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 25 wrzesień 2017 - 17:29

Pompa wtryskowa t25

24df19v.jpg

#529 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 876 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 25 wrzesień 2017 - 18:23

Pompa wtryskowa t25

Na powrocie z wtrysków do filtrów masz jakiś zaworek?

#530 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 25 wrzesień 2017 - 18:49

Pompa wtryskowa t25

Ta śruba na samej górze, ma w środku zaworek  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 25 wrzesień 2017 - 21:32

Pompa wtryskowa t25 Ten twój ciągnik jest strasznie stary, ma jeszcze tabliczkę na bąku, praktycznie niespotykana.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#532 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 876 postów

Napisany 30 wrzesień 2017 - 17:59

Pompa wtryskowa t25

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego powrót paliwa z wtryskiwaczy idzie z jednej strony do baku- to rozumiem- a z drugiej strony do filtra paliwa?

Oryginalnie jest tam śruba przelotowa z maleńką dziurką- akurat w moim władku dziurki praktycznie nie było.

Chodzi mi o to, że założyłem kompletny filtr od lublina2 i tam taka śruba nie pasuje. Co mam zastosować zamiast niej?

Na razie zamontowałem śrubę z dużym przelotem i czuję jakby się trochę zapowietrzał.

#533 Share dysydent

dysydent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 30 wrzesień 2017 - 19:52

Pompa wtryskowa t25

Pompka zasilająca w czasie pracy ciągnika daje więcej paliwa niż zużywa sekcja wysokiego ciśnienia w pompie i ten nadmiar jest kierowany z filtrów na przelew do baku i niejako "po drodze" i przelew z wtryskiwaczy tym samym przewodem wraca do baku bo i sekcja wysokiego ciśnienia daje więcej niż zużywają wtryskiwacze. Owa śrubka przelewowa jest rodzajem dławika utrzymującego ciśnienie między pompką zasilającą a sekcją wys ciśn. i od średnicy otworka w śrubie przelewowej na filtrach zależy ciśnienie przed sekcją. Zbyt duży otwór przelewowy może dawać objawy zapowietrzania. Ja raz musiałem zapchać chyba jakąś szmatą zwykłą śrubę przelewową użytą w miejsce oryginalnej i dopiero teraz sobie przypomniałem że sprzedałem ciągnik z tym wynalazkiem bo działało :) Efektem ubocznym tej specjalnej śrubki na filtrach jest zdolność samoodpowietrzania się "ciapka" oczywiście do pewnego stopnia.

#534 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 876 postów

Napisany 30 wrzesień 2017 - 20:52

Pompa wtryskowa t25

Czy można zatkać ten przelew z filtra? Pisałem wcześniej , że oryginalna śrubka przelotowa miała maleńką dziurkę, nie sądzę by nią mogło przedostawać się paliwo.

#535 Share adamekx

adamekx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 13 październik 2017 - 21:49

Pompa wtryskowa t25

Panowie, ma ktoś we władku ruską pompę rzędową i pochwali się jak to działa? Czy może lepiej nie ryzykować i kupić oryginał? Jakiej produkcji szukać, czy może lepiej oddać starą do regeneracji? Nie jestem przekonany co do montowania pompy od C-330, a także nie do końca wierzę w jakość nowych pomp czy też części do nich produkowanych na Ukrainie. Pompa padła, założyłem jakąś starą od znajomego, ale nie bardzo to chodzi, co polecacie?

#536 Share Benny25

Benny25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 październik 2017 - 22:09

Pompa wtryskowa t25 Panowie znika ojej z pompy. Ropa sie nie zbiera. Cos osusza wmetrze ze tak powiem. Jak doleje ojeju to pracuje az milo a pi kilku mtg zaczyna jakby na jeden tlok pracowac. I tylko na srednich obrotach. Od czego zaczac?

#537 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 14 październik 2017 - 20:50

Pompa wtryskowa t25

Panowie, ma ktoś we władku ruską pompę rzędową i pochwali się jak to działa? Czy może lepiej nie ryzykować i kupić oryginał? Jakiej produkcji szukać, czy może lepiej oddać starą do regeneracji? Nie jestem przekonany co do montowania pompy od C-330, a także nie do końca wierzę w jakość nowych pomp czy też części do nich produkowanych na Ukrainie. Pompa padła, założyłem jakąś starą od znajomego, ale nie bardzo to chodzi, co polecacie?

Pompę do pompiarza wstawi sekcję i będzie śmigać a jak masz pojęcie jak samemu zmienić sekcje to na wcześniejszych stronach podałem ling jak samemu zrobić pompę.Na rzędowej uzyskasz tylko stabilną pracę na wolnych obrotach ale mocy nie przybędzie a paliwa więcej pójdzie i będzie bardziej mułowaty.

Benny25 jak nie ma przecieku na zewnątrz pompy to tylko uszczelniacz między na pompie.

#538 Share adamekx

adamekx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 październik 2017 - 21:22

Pompa wtryskowa t25

Wymieniałem sekcje, 'chodziła' dwa lata i stanęła, w pompie aż wysypały się zęby w kółkach napędu obrotu tłoczka sekcji wysokiego ciśnienia. Nie mam pojęcia dlaczego do tego doszło. Stąd moje wątpliwości, czy ponownie kupić sekcję wysokiego ciśnienia i naprawiać starą pompę lub inną(mam kilka, ale raczej złom) czy może wstawić coś innego, cenowo najtaniej wychodzi nowa sekcja, przy okazji pare innych rzeczy by sie wymieniło ale ile znowu to bedzie pracować? stara pompa pracowała ponad 20 lat i lekko nie było, nowa sekcja 2 lata, nie wiem, może za tanią kupiłem, ale wszystko teraz jedna produkcja raczej. A Może ktoś poleci coś?

#539 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 14 październik 2017 - 21:29

Pompa wtryskowa t25

Kółko masz tylko jedno a wysypały się bo koło pośrednie jest już taż wyrobione.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share adamekx

adamekx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 15 październik 2017 - 10:14

Pompa wtryskowa t25

No tak, jedno, i na nim brakuje zębów, ale jeden wyłamało też na zębatce na wałku na którym jest regulator obrotów. To raczej nie od zużycia, sekcja stanęła, nie da sie jej obrócić, poza tym zatrzymała się w pozycji gdy tłoczek jest wciśniety