Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa t25

489 odpowiedzi na ten temat

#401 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 22:29

Pompa wtryskowa t25

Nie da się przestawić rozrządu pompą wtryskową. Nieustawienie pompy ma tylko wpływ na początek kąta tłoczenia.

Początek kąta tłoczenia ma nastąpić przed GMP. Jak nastąpił by w GMP byłby za późny.

Jest temat jak ustawia się kąt wtrysku we Władku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa t25 Dzisiaj, 17:31
  •  

#402 Share qbic

qbic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 17:35

Pompa wtryskowa t25

Witam,

opisze moja przygodę z pompami w t25, a więc

padła mi oryginalna pompa, wsiadłem w samochód pojechałem do sklepu i kupiłem regenerowaną. Załozyłem ja, traktor odpowietrzeony odpalił i niby wszystko gra ale......... z ramienia ciekła ropa - wolałbym zeby było sucho, wymontowałem pompe i odwiozłem do sklepu.

Dostałem w to miejsce drugą też regenerowaną założyłem ja, traktor odpowietrzony odpaliłem i.................. musialem szybko gasić bo tak sikało olejem z pod pompy że masakra - peknięty miała ten element gdzie idzie smarowanie. Zapakowałem ja w samochod i do sklepu na wymiane.

Oddałem pompe i kupiłem tym razem nową. Załozyłem i potem nie mogłem odpowietrzyc traktora. jak po godzinie się udało, odpalił zadowolony zostawiłem sprzęt w garażu. Na drugi dzien traktor zapowietrzony. Znowu odpowietrzyłem i do puki chodzil to bylo ok jak zgasiłem to po kilkunastu minutach był zapowietrzony dodatkowo zobaczyłem ze cieknie z ramienia tak jak było z pierwszą regenerowaną pompą. Wyjąłem pompe i do sklepu. Gwarancyjnie robili to 1,5 miesiąca. Teraz traktor odpala i pracuje super tylko.........nadal leci z ramienia ropa. Da się to jakoś prosto naprawić bez wyciągania pompy z władka bo już mi się normalnie nie chce? Nie jest to jakiś wielki wyciek pompy nie zapowietrza tylko traktor znaczy teren niepotrzebnie.

Edytowany przez qbic, 06 grudzień 2014 - 17:37.

#403 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 23:24

Pompa wtryskowa t25

Tam nie ma być grama ropy, w korpusie powinien być olej.

Pompa jest uszkodzona skoro w tak krótkim czasie puszcza do swojego korpusu ropę, tak mają wiekowe pompy, a nie nowe.

Odwieś do sklepu oddaj bubla niech oddają pieniądze.

Weź swoją starą, poszukaj dobrego zakładu i zregeneruj ją.

#404 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 20:09

Pompa wtryskowa t25

Witam panowie jak zmiejszyc dawke paliwa we wladku na pompie wiem gdzie to sie zmniejsza ale to sie wykreca czy wkreca?i czy to zrobie sam?czy trzeba dawac ja na stól?bo ak go odpalam to strasznie kopci

#405 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 09:25

Pompa wtryskowa t25

Sprawdź najpierw wtryski paliwa a nie będziesz z dawką paliwa kombinował.

#406 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 10:04

Pompa wtryskowa t25

Ja swojemu zwiększałem dawkę bo po tylu latach i bez remontu zrobił się słabszy ,robię nim tylko kilkadziesiąt mtg rocznie to spalanie mnie nie interesuje czy wzrosło i o ile, jak masz książkę to tam masz napisane czy tą śróbę wkręcić czy wykręcić książka leży w garażu tak bym teraz tobie napisał jak zmniejszyć bo  teraz zapomniałem jak coś napisz to jutro poczytam

#407 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 10:35

Pompa wtryskowa t25

Wtryski sa dobre bo byly robione we wrzesniu razem z pompa wtryskowa ale siadaja te zaworki w pompie wtryskowej tam z tylu i zgasnie odrazu i wymieniam na nowy i jade dalej to moze ma za duza dawke paliwa i zaworek nie trzyma tego?

mowie o tym http://www.sklepkisi...Wtryskowej.html

#408 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 12:25

Pompa wtryskowa t25

Ten zaworek utrzymuje ciśnienie dla sekcji.Jak jest za wysokie to odprowadza nadmiar do pompki zasilającej a regulacja dawki paliwa odbywa się na sekcji i ten zaworek musi utrzymywać ciśnienie żeby sekcja miała zapewnione paliwo.Zmniejszając dawkę zaworek będzie odprowadzać więcej paliwa a co do kopcenia po opaleniu to każdy ropniak zakopci bo dostaję maksymalną dawkę paliwa do rozruchu.Co do zaworka to co z nimi się dzieje.Popuszcza sprężyna w środku czy popuszcza się sam bo wystarczy go podkręcić i zablokować punktakiem na gwincie.

#409 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 16:33

Pompa wtryskowa t25

popuszcza sie ta sprezyna  w srodku

#410 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 20:08

Pompa wtryskowa t25

To dokręć sprężynę tak żeby kulka podała się przy wciśnięciu ostrym szpikulcem.W jednym zaworze dokręciłem sprężynę do oporu bo nie było czuć oporu na pompce ręcznej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 01 styczeń 2015 - 20:17

Pompa wtryskowa t25

kilka sztuk jeszcze zsrr z lat 80 nówki nie śmigane ktos chętny dam namiar  okolice lublina

#412 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 16:25

Pompa wtryskowa t25

to jeszcze raz ja z tym samym klopotem w sprawie tych zaworkow wczoraj zaczola mi chlapac ropa z pompy wtryskowej to sobie mysle ze trzeba wymienic olej w pompie wtryskowej i tak sie wziolem za to i spuscilem ten stary olej ale bylo duzo ropy w pompie ale nie wymienialem tak dawno jakies trzy miesiace temu bo robilem pompe wtryskowa czemu to tak dzieje?i co chwile siadaja te zaworki  http://www.sklepkisi...Wtryskowej.html  czasem jedzie i odrazu zgasnie i wtedy wymieniam ten zaworek na nowy co to moze byc za przyczyna?i jak ja usunac?jest zle pompa ustawiona?czy czegos innego wina?

to tak wyglada jak by pompa miala za duzo paliwa?

Edytowany przez zibi16245, 10 styczeń 2015 - 17:04.

#413 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 19:11

Pompa wtryskowa t25

Ale jak siada.Wykręca się sprężyna.Jak wykręca to wkręć do oporu i sprawdź czy kulka podaję się i to tyle.z jednym tak miałem i dokręciłem do oporu sprawdziłem kulka poddawała się wkręciłem i spokój. :D  

#414 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 09:30

Pompa wtryskowa t25

a może by tak wstawić elektryczna pompę paliwa na przewód  + filtr od golfa 1,9tdi?

skończyły by się problemy raz na zawsze :)

#415 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 10:51

Pompa wtryskowa t25

Nie wiem po co kombinować z jakąś pompą od samochodu.

#416 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 20:39

Pompa wtryskowa t25

zna ktoś wymiar oringu tego co puszcza rape do oleju w pompie wtryskowej?

#417 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 20:40

Pompa wtryskowa t25

Wtryski sa dobre bo byly robione we wrzesniu razem z pompa wtryskowa ale siadaja te zaworki w pompie wtryskowej tam z tylu i zgasnie odrazu i wymieniam na nowy i jade dalej to moze ma za duza dawke paliwa i zaworek nie trzyma tego?

mowie o tym http://www.sklepkisi...Wtryskowej.html

Odnośnie tych zaworków to najlepszym wyjściem jest wymiana na zaworek od pompy C360, pasuję idealnie, o niebo lepsze i trwalsze wykonanie / w Grene jedyne 5,99 zł/ i oczywiście utrzymuje wymagane w cekcji ciśnienie 2,5-3 bar.

Załączone miniaturki

• zawor_przelewowy_pompy_wtryskowej_c_360.jpg

Edytowany przez slawek99, 17 marzec 2015 - 20:44.

#418 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 10:19

Pompa wtryskowa t25 Jak wygląda sprawa z tą śrubą na środku filtrów. Faktycznie miałem tam chyba nieorygilalną bo dziurka była około 2,5 mm , taka śuba jak przy przelewie na wtrysku. Dlatego, że tam trochę ciekło chcialem ją dokręcić i urwałem. Kupiona nowa, zgodnie z katalogiem ma otworek nie większy jak 0,5 mm. Czy to prawidłowe i czy tym otworkiem pójdzie paliwo przelewowe do zbiornka, tam powstaje duży opór do przepływu paliwa, czy rozwiercić ją np. na 1mm. Zaznaczam, że dotychczas na tej nieoryginalnej śrubie z dużym otworkiem Władek chodził dobrze a paliwo szło całą rurką do zbiornika.

#419 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 15:28

Pompa wtryskowa t25

To jest prawidłowa średnica otworu. Właśnie ma stawiać opór paliwie by w układzie było odpowiednie ciśnienie.

Dziwne, że dobrze pracował przy tak dużej średnicy, może przepływ jest przypadkowo gdzie indziej ograniczony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 19:24

Pompa wtryskowa t25

Jak jest dobra pompa zasilająca to chodzi dobrze na tej śrubie od przelewu bo miałem takie przypadki.Ja osobiście powiększam ten otworek na 1 mm żeby było dobre odpowietrzenie filtrów i wiadomo jak to ludzie wymieniają filtry żeby brud wypychał do zbiornika