Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa t25

489 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 25 czerwiec 2014 - 21:26

Pompa wtryskowa t25 No i stało się - silnik zgasł i do dziś nie mogę odpalić. Wygląda to tak jakby nie działała pompka zasilająca. Kupiłem nową, założyłem i jest to samo. Kiedy pompuję pompką ręczną pompa wtryskowa zaczyna działać. Kiedy kręcę rozrusznikiem i nie pompuję pompką ręczną pompa wtryskowa nie podaje paliwa. Sprawdziłem krzywkę - obraca się, pompka zasilająca pracuje, ale jak wszystko poskręcam to pompa wtryskowa działa tylko podczas ręcznego pompowania paliwa. Co to może być? Dodam tylko, że już od jakiegoś czasu wydawało się, że pompa się od czasu do czasu lekko zapowietrzała, ale ogólnie silnik chodził dobrze. Nie za bardzo wiem co się mogło stać, bo do tej pory nie miałem problemów z pompą i nigdy tam nie zaglądałem - pompa ta sama od nowości, tylko ręczna pompka była zmieniana.

Edytowany przez Geo, 25 czerwiec 2014 - 21:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa t25 Dzisiaj, 04:32
  •  

#362 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 11:01

Pompa wtryskowa t25 Układ jest szczelny i nie ciągnie nigdzie powietrza?
Zdejmij przewód powrotny do baku i pokręć silnikiem. Czy wraca paliwo do baku?

#363 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 27 czerwiec 2014 - 20:52

Pompa wtryskowa t25 Już działa. Aż wstyd się przyznać. Okazało się, że nieszczelny był gumowy przewód na rurkach między bakiem a odstojnikiem. Normalnie przepuszczał powietrze, a ropa nie wyciekała. Dopiero jak oczyściłem ten przewód szmatą i pewnie nieco ruszyłem zaczęła się sączyć ropa. Ręczna pompka nadążała z pompowaniem, ale nie nadążała pompka paliwowa. Przewód ten sam od nowości czyli nie wymieniany już od ponad 30 lat.

#364 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 28 czerwiec 2014 - 22:15

Pompa wtryskowa t25 Mialem kiedys podobnie, Rusek sie zapowietrzal, ale na postoju. Przewod byl nadprochnialy i przepuszczal po trochu powietrze. A po jego zgieciu zaczelo siorbac.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#365 Share krzysiekg

krzysiekg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 07:47

Pompa wtryskowa t25 Witam. Mam taki problem że jak odpale ciągnik to pochodzi z 10s i zgaśnie, jak go podpompuje ręczną pompką (albo krecąc rozrusznikiem) to odpala i już jest wszystko ok. Ale ostatnio miałem takie coś że jak chciałem podpompować to nie dałem rady wogóle ruszyć pompką, tak jakby ją zassało. Co to może być??

#366 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 18:01

Pompa wtryskowa t25 Może zatkał się otworek w takiej śrubce która jest na u góry na obudowie filtru paliwowego
. Przez ten otworek paliwo wraca przewodem nadmiarowym z powrotem do zbiornika.

#367 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 19:52

Pompa wtryskowa t25 Zardzewiała

#368 Share krzysiekg

krzysiekg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 10:34

Pompa wtryskowa t25 Dzisiaj sprawdzałem i otworek nie jest zatkany ani zardzewiały. Mam kilka pytań :
1. Czy zaworek odpowiadający za to żeby paliwo się nie cofało jest gdzieś w pompie czy na wierzchu ?
2. Jeśli jest na wierzchu to czy mógł by ktoś zrobić zdjęcie w którym miejscu on jest ?
3. Z góry Dziękuje.

#369 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 16:22

Pompa wtryskowa t25 Nie jestem pewien, ale chyba chodzi o takie 2 zaworki ze sprężynkami u dołu pompy zasilającej. Będziesz widział 2 śruby u dołu pompy zasilającej, są one na duży klucz. Przynajmniej kiedyś ojciec mówił że nie mógł odpalić ciągnika a okazało się, że uszkodzone były te zaworki ze sprężynkami. przy uszkodzonym zaworku paliwo nie idzie na pompę wtryskową tylko wraca się z powrotem do zbiornika

#370 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 21:21

Pompa wtryskowa t25

Lukaszt25a

masz racje , jak będą zaworki pompy uszkodzone lub sprężynki nie będą trzymać pompka nie działa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 00:33

Pompa wtryskowa t25 U Kolegi na 99% problem nie lezy w ompie zsilajacej, zbyt dobrze odpala.
I chyba kilkadziesiaty raz z kolei polecam wymieic zawor zwrotny rolnex.pl/t25/657-zawor-t25.html
wkrecony jest z tylu pompy tam gdzie przychodzi taka cienka rurka. Kolega chyba nie umie, albo nie chce sie poszukac, a jest o tym dobrze opisane.
Gdzies tak pisalem:

Największe figle płata zaworek z tyłu pompy. Ten pod tym cienkim przewodem.
Objawy są następujące:
Jeśli on nie trzyma, to po wyłączeniu silnika paliwo zaczyna schodzić do baku.
Najpierw tak jest, że ciągnik stoi miesiąc. Uruchomiamy silnik, no i zapali, ale po chwili zgaśnie. Jeśli mamy dobrą pompkę zasilającą i pompę wtryskową, to but w podłogę, chwile pokręcić i zapali, potrzymać na obrotach i sam się odpowietrzy.

Po jakimś czasie problem będzie się pogłębiać: Ciągnik zapowietrza się: po tygodniu, po 3 dniach, po 1 dniu, aż w końcu co zgasimy silnik, to się zapowietrzy. Wymiana zaworka nie jest trudna, tylko trzeba dać nowe 3 podkładki.

Po kilku dniach pompa będzie całkiem sucha i nie zapali.
http://www.sklepkisi...Wtryskowej.html

http://www.rolnex.pl...-zawor-t25.html
Tą część warto nawet w ciemno wymienić, tylko jeśli jest w nim śrubka, to należy ją dokręcić do oporu.

oczywiscie nie nalezy zapomniec o nowych podkladkach miedzianych ;)

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 17 lipiec 2014 - 00:36.

KPK Kumurun Team

#372 Share krzysiekg

krzysiekg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 08:10

Pompa wtryskowa t25 Dobra spoko postaram sie go wymienić, a czy załatwił by sprawe zaworek zwrotny wstawiony pomiedzy odstojnikiem a pompą ?

#373 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 13:02

Pompa wtryskowa t25 Może pomoże, na pewno nie będzie się cofać paliwo

KPK Kumurun Team

#374 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo plażowe morskie

Napisany 09 październik 2014 - 19:15

Pompa wtryskowa t25

Witam mam problem z uruchomieniem mojego Władymirca T25 1980r.

Mam go dopiero niecały rok , dotąd jedyne co w nim mnie zadowalał to to właśnie że odpalał bez problemów i bardzo szybko.

Wczoraj odpaliłem go jak zwykle, chodził na wolnych obrotach na postoju przez kilkanaście minut. Nagle zgasł (nigdy wcześniej nie zdażyło się by zgasł bez przyczyny)

Probowałem go odpalić ponownie jednak bez skutku. Wogóle nie łapie. Rozrusznik kręci dobrze i akumulatory ok.

Zwróciłem uwagę tylko na tą pompkę co ropę się pompuje, jak kiedyś ją pompowałem to nabijało mi ropy tak że na twardo już nie można było ruszyć.

Obecnie jak ją próbowałem ropy nabić to chlapie bokami i cały czas miękko wchodzi. Na rurce przelewowej od zbiornika widać jak się przelewa ropa jednak wydaje mi się że do cylindrów nie dociera. Myślałem że ropy może mało i więcej powietrza bierze ale jest około 20 litrów. Nie wiem co zrobić za bardzo się nie znam proszę o podpowiedzi, może uda się coś zdziałać.

surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

#375 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 11 październik 2014 - 09:32

Pompa wtryskowa t25

A wcześniej miałeś w baku mniej niż 20 litrów a ciagnik pracował normalnie?

Na tej wysokości paliwa w baku może być dziurawy smok.

Dolej trochę paliwa odpowietrz układ niskiego ciśnienia a potem poluzuj przewód wysokiego ciśnienia przy jednym wtryskiwaczu i kręć silnikiem. Jak zacznie tryskać paliwo dokręć przewód. By ulżyć silnikowi kręć na podniesionych zaworach, bo chwile może to zająć.

#376 Share Taqiliaxx

Taqiliaxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 październik 2014 - 18:04

Pompa wtryskowa t25 Witam. Od wczoraj jestem z Wami i chce się podzielić moimi problemami bo juz zaczynam wymiekac. Mam t25a z 1977r dwie wajhy ładnie chodził do czasu. Od wiosny wiele nie jezdzilem bo ja tam taki rolnik tyle co za paznokciami ziemi mam. Do rzeczy pali pięknie czy zimny czy ciepły nie kopci mocno ale siły za grosz na 1 nie zawsze w płucach daje rade. Na wolnych obrotach chodzi pięknie równo jak C330 ale gdy go pocisne troszkę zaczyna zdychac i jakby nie palił na oba. Pyka jakoś bez życia. Cylindry tłoki ok oleju nie bierze glowiczki obie zmienione wtrysku ustawione a ten jak zaklęty. Jak to w rusku ropy w pompie przybywa z czasem ale nie zbyt szybko. Filtry odstojnik pewne nawet pompke podmienialem i nic może jak pompuje to lepiej się zbiera chociaż nie wiele. Zapala zima lato od strzała nie mam głowy co mu jest. Ostatnio cos mnie zaciekawilo bo miarka od ropy zardzewiala czyzby jeszcze wina ropy? Wyjezdzam ze 30l rocznie czy to ropa może? Poradzcie cos bardzo proszę.

#377 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 11 październik 2014 - 18:29

Pompa wtryskowa t25

Od zawsze tak było?

Winny może być zaworek przy pompie wtryskowej lub i śrubka na górze filtrów która trzyma przewód powrotny.

#378 Share Taqiliaxx

Taqiliaxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 październik 2014 - 18:44

Pompa wtryskowa t25 Witam ponownie. Co chodzi o moc to nie jakieś z rok temu zaczynał tak wydziwiac a teraz pod gore z przyczepa pusta do 5 zagladam co kiedyś 6 bez zajakniecie szedł. Powiedz mi z ta miarka czy to normalne ze zardzewiala? A zaworek w pompie dam rade sam wymienić czy do pompiarza trzeba? Ruska trochę znam silnik sam robilem i skrzynie złoże ale tym razem brak mi pomyslow

#379 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 październik 2014 - 19:04

Pompa wtryskowa t25

Zaworek w pompie sam wymienisz. Znajduje się on z tyłu pompy jest zintegrowany razem z tym króćcem do którego jest przykręcony przewód ten niżej jak dobrze pamiętam.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share kabajo6

kabajo6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 październik 2014 - 19:06

Pompa wtryskowa t25

Z  ruskimi nie było problemów dopóki nie wymyślili zasyfiałego bio paliwa.Ten układ paliwowy po prostu tego nie trawi.