Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa t25

493 odpowiedzi na ten temat

#321 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2401 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 19:39

Pompa wtryskowa t25 Wtryski ustawiasz standardowo kąt wtrysku też a dawkę paliwa na oko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa t25 Dzisiaj, 13:13
  •  

#322 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:26

Pompa wtryskowa t25 Zawozisz pompę do regulacji i mówisz , że ma być dawka jak do T-25 i Ci zrobi malinkę. Przynajmniej ja bym tak zrobił.

KPK KUMURUN TEAM

#323 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 23:02

Pompa wtryskowa t25 Witam, słuszna racja ,a na oko to sobie można z rana nasikać jak się uda :lol: Pozdrawiam.

#324 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2401 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 23:14

Pompa wtryskowa t25 wieslaw16 Wiedziałeś co napisałeś.W zależności od jakiego pompiarza przywiezie ci gość pompę bo nie każdy chcę żeby zawieść do mojego bo on coś tam i wstawiasz pompę do ciągnika a on albo nie ma siły sam się uciągnąć albo kopci jak lokomotywa i ustawiam na oko i jakoś nikt nie narzeka.Przez 18 lat z nie jednego pieca chleb jadłem tak że za nim kogoś obrazisz to uważaj żeby na oko nie nasikał Ci na ł--b. :blink:

#325 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 00:07

Pompa wtryskowa t25 To jedynie pogratulować pompiarzy. Ja mam takiego gościa, że jak zrobi to ciągnik chodzi jak zegarek a koleś jest tak robotą zawalony, że pompy na zapisy zostawiają. Z jasnowidzami też mam złe doświadczenia także również bym nie skorzystał. Raz jak mi jeden na podwórku poustawiał to po przejechaniu 400m na pole z bronami tłok ojciec zobaczył metr nad maską także - dzięki. Nie ma się co obrażać każdy ma jakieś doświadczenia.

KPK KUMURUN TEAM

#326 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 00:51

Pompa wtryskowa t25 Wiesz balcerek1, że coś takiego, to może Ci ktoś zrobić po Twoich regulacjach :lol: , a o moją osobę bądż spokojny :D Pozdrawiam.

#327 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2401 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 18:32

Pompa wtryskowa t25 wieslaw16 powodzenia w twoich rozumowaniu. :D Mało w życiu gościu widziałeś. :P

#328 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 23:41

Pompa wtryskowa t25 Nie ma nic złego w regulacji sam się bawiłem na starej pompie. Kręciłem sobie dawką paliwa patrzyłem co i jak ale to moim zdaniem nie gra na dłuższą metę.

KPK KUMURUN TEAM

#329 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 00:19

Pompa wtryskowa t25 Witam,owszem można sobie pokręcić na próbe jeśli silnik szwankuje w celu postawienia diagnozy,np. nie ma mocy itd., i podejrzewamy pompę że z nią coś jest nie tak i zamierzamy ją potem dać i tak do naprawy, lub regulacji, i po to aby postawić jakąś trafną diagnozę w znalezieniu przyczyny awarii -zgoda, to możemy sobie zmieniać dawkę na tgz."oko" na krótki okres czasu ,ale jeśli się chce aby silnik miał odpowiednią dawkę paliwa, tak jak trzeba, tzn. miał odpowiednią moc i wkręcał się na obroty odpowiednio , to należy ustawić na przyżądach, a nie na ''oko" ,w przeciwnym razie może to skutkować poważnym uszkodzeniem silnika takim jak pęknięcie wału, urwanie korbowodu ,czy pęknięciem cylindra lub głowicy wypaleniem zaworów itd. ,cały szereg może być skutków ubocznych, a w konsekwencji całkowitym zniszczeniem silnika sposobem takich ów regulacji, mam wtym temacie praktyki ponad 30 lat i wiem co piszę, a na "oko" to można sobie pług ustawić wstępnie, a potem w czasie orki i tak odpowiednio ustawić do potrzeby orki ,nie byłem i nie jestem zwolennikiem robienia czegokolwiek na "oko" ,a już napewno takich regulacji, bał bym się poprostu że komuś lub sobie mogę dopiero narobić kosztów i roboty brakiem odpowiedzialności, no cóż ale różni są ludzie ,i jak ktoś nie uważa co i jak robi!- to potem niech robi jak uważa :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 09 styczeń 2014 - 15:59.

#330 Share bobek_Team

bobek_Team

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 luty 2014 - 18:26

Pompa wtryskowa t25 Witam, mamy problem z naszym ''ruskim'', nie da się go odpalić,przyczyna- nie daje paliwa .Wszystko posprawdzane odstojnik wyczyszczony, nowe filtry, Po tych zabiegach jak próbowaliśmy go odpalić nic nie szło, małe psiuknięcie coś typu plak -załapał i chodził. Dzisiaj mieliśmy go przestawić, palimy go i nic, żadnej reakcji, dyma nie daje, zdjełiśmy przewód z paliwem co idzie do wtrysku i żadnej reakcji, po odkręceniu przewodu od pompy do filtra paliwa paliwo podaje. Gdy odkręciliśmy przewod przy samej pompie (te na wtryski) nie daje paliwa ale było to wiadome już wcześniej. Jaka jest przyczyna że pompa nie daje paliwa ?
Z góry dziękuje i Pozdrawiam :D

Połączone

Edytowany przez razor275, 09 luty 2014 - 09:40.
Dublowanie tematu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share ursuswspak

ursuswspak

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja

Napisany 08 luty 2014 - 18:40

Pompa wtryskowa t25 pompe trzeba oddać do regeneracji miałem tak samo zrobiłem pompe i pali od razu :)

Edytowany przez ursuswspak, 08 luty 2014 - 18:40.

#332 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 08 luty 2014 - 19:50

Pompa wtryskowa t25 Może spróbujcie wymienić pompkę zasilającą?

#333 Share ursuswspak

ursuswspak

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja

Napisany 08 luty 2014 - 19:51

Pompa wtryskowa t25

Może spróbujcie wymienić pompkę zasilającą?

pompka nie pomoże też wymieniałem

#334 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 08 luty 2014 - 20:17

Pompa wtryskowa t25 Może twojemu nie pomogło ale mojemu tak.

#335 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:40

Pompa wtryskowa t25 Kolego, odkręć pokrywkę boczną pompy mocowaną czterema śrubami. Zobaczysz sprężynkę rozruchową ( bardzo delikatną) i mechanizm dźwigienek przesuwania tulejki dozownika na tłoku sekcji. Sprawdź czy tam się nie zacięło i tulejka nie pozostaje w położeniu jak do zatrzymania silnika. Trochę głębiej i w stronę regulatora, koło zębate pośrednie napędzające obrót tłoka. Może też być popękana sprężyna cofająca tłok sekcji i zawieszony albo z pękniętą sprężyną zaworek nadmiarowy zwany w instrukcji tłumikiem. Tłumik to ten króciec na drugiej stronie z przykręconym cienkim przewodem powrotnym. Przy kręceniu rozrusznikiem przesuń dźwigienki tak jakby miała je ciagnąć ta cienka sprężynka czyli jak do rozruchu. A zaworek tłumika po odkręceniu kołpakowej nakrętki jeżeli się zawiesił przesuniesz do środka nawet gwoździem. Wymiana sprężyny sekcji czy całej sekcji to już dla kogoś kto ma opis albo doświadczenie. Przy wprawie można to zrobić nie zdejmując pompy z silnika.

#336 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 marzec 2014 - 18:49

Pompa wtryskowa t25 W pompce zasilającej od spodu są dwie śruby na klucz 19 i jedną dziś odkręciłem w celu wymiany miedzianej podkładki. Wypał plastikowy określe to słowem " bolec" plus sprężynka , i jak mam to dobrze skręcić, czy mam ten bolec z sprężynkom włożyć do tej śruby , czy na początku włożyć to razem ze sprężynom do pompki zasilającej i potem wkręcić tą śrubę ?

Edytowany przez kapi123, 07 marzec 2014 - 18:51.

#337 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 20:40

Pompa wtryskowa t25 Witam, to są zaworki, włóż w śrubę zaworek ze sprężynką i delikatnie wkręcaj aby nie uszkodzić zaworka i nie zapomij o uszczelce pod śrubę :huh: Pozdrawiam.

#338 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 marzec 2014 - 22:38

Pompa wtryskowa t25 Ten "łebek" zaworka ma być na wierzchu a ta dłuższa część w środku sprężyny :wacko: :huh:

#339 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 20:13

Pompa wtryskowa t25 Witam,dokładnie tak :) Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 14 marzec 2014 - 09:20

Pompa wtryskowa t25 Witam, dla eksperymentu wymienilem olej w pompie na polsyntetyk 10w40, bedzie chodzic?
Na Turdusie zauwazylem, ze ciezarki w regulatorze troche leniwe sa i niezbyt rowno reguluje obroty gdy zimny.
A zmienilem, bo sie przelalo.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311