Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa t25

489 odpowiedzi na ten temat

#181 Share modelarz

modelarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 19:41

Pompa wtryskowa t25 Czyli nie robić szlifu wału ?? a moze orientujecie się jaki byłby koszt takiego szlifu ?? z tego co patrzyłem to ten wał z tyczyna kosztuje około 800zł ?? są niby oryginalne za około 450zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa t25 Dzisiaj, 22:16
  •  

#182 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 04 listopad 2012 - 20:10

Pompa wtryskowa t25 Jak chcesz aby chodził jak należy bierz wał z Tyczyna

#183 Share modelarz

modelarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 18:11

Pompa wtryskowa t25 Witam, ale przecież podczas szlifu wał nie jest nadmiernie przeciążany, zbierane są setne mm materiału ? to nie mozliwe żeby osłabiło to wał

#184 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 18:38

Pompa wtryskowa t25 jakie setne? 0,5mm ;)
potwierdzam wały lubią pękać po szlifie

#185 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 20:55

Pompa wtryskowa t25 A dlaczego od razu 0,5mm.
Wszystko zależy od zużycia czopów wału. Przecież pierwsze zestawy nad wymiarowe są większe od nominalnych o 0,25mm (Następne 0,5; 0,75; 1).

#186 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 21:22

Pompa wtryskowa t25 nasze ciadniki maj co 0,25
a radzieckie 0,5

#187 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 21:41

Pompa wtryskowa t25 Obecnie dostępne są też panewki 0,25, tylko nie każdy wał wyda.

#188 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 21:44

Pompa wtryskowa t25 Faktycznie, całkiem zapomniałem :huh:. .
Ostatnio miałem kontakt panewkami od c-360 i tak z rozpędu napisałem.

#189 Share modelarz

modelarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 18:01

Pompa wtryskowa t25 A może orientujecie się ile teraz trzeba zapłacić za szlif wału ? Kurcze no nie wiem nie słyszałem u siebie w okolicy żeby komuś po szlifie pękł wał.

#190 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 06 listopad 2012 - 19:03

Pompa wtryskowa t25 Było już kilka razy albo więcej tutaj na forum innym też, że jednak pękają po szlifie wały. Lepiej zmienić na nowy niż zaraz znów rozbierać chyba, że masz dużo czasu to możesz próbować. Nie znam przypadku z nie z forum bo nikt chyba wału u mnie nie zmieniał jeszcze
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 00:42

Pompa wtryskowa t25 Panowie wymieniłem starą popem paliwa na nową ponieważ tamta skończyła żywot i nie wymieniłem filtrów paliwa ani żadnych uszczelek i połączeń też wtryskiwacze stare są odstojnik wyczyściłem i obcieka mi paliwem ta nowa popa.Kiedy jadę i trzy mam gaz na maksa to jak by paliwa jeden wtrysk nie podawał i wtedy robię prze gazówkę i znów jet normalnie i po chwili znowu czyż by się coś zapowietrzało, trochę głowica ocieka oleję tam gdzie kolektor może to jet przyczyną bo ostatni kapitalny remont był chyba z 10 lat temu .

Edytowany przez kapi123, 11 listopad 2012 - 00:43.

#192 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 02:21

Pompa wtryskowa t25 Witam-prawdopodobnie nie jest do końca odpowietrzony, bądż jest nieszczelność w układzie paliwa i łapie powietrze lub mało paliwa jest w zbiorniku i też w czasie jazdy łapie powietrze z paliwem, ale pewnie jak czyściłeś filtry jak dobrze zrozumiałem, to przyczyna będzie pewnie we wstępnym filtrze paliwa, jest go trudno dobrze odpowietrzyć jeżeli będzie niski stan paliwa w zbiorniku, najlepiej zalać ten filtr do pełna i dopiero wkręcić śruby i dokręcić rurki, najlepiej go się odpowietrza na pełnym zbiorniku ,na filtrach dokładnego oczyszczania poluzuj kolejno śruby od rurek paliwowych, i ręczną pompką tłocz paliwo aż będzie leciało bez powietrza, wtedy prędko dokręcaj aby nie dostało się powietrze.Częściowo sam się odpowietrza po zapaleniu dodając gazu na maksa i raptownie ujmując ,ale to nie jest najlepszy sposób na odpowietrzanie ,być może że któryś z wtrysków zaczyna nawalać, i będą podobne objawy jak by był zapowietrzony,najpierw postaraj się dobrze odpowietrzyć i może będzie dobrze :rolleyes: Pozdrawim

#193 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 11 listopad 2012 - 10:50

Pompa wtryskowa t25 Jak zmieniłeś pompę na nową to wymień filtry paliwa, sprawdź wtryskiwacze. Nalej oleju do pompy.

#194 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 11:00

Pompa wtryskowa t25 Ta pompa to nowa, czy regenerowana?
Olej w pompie jest?
Jeśli zapalił i już pracował to ile będzie się odpowietrzał? Co najwyżej ciągnie lewe powietrze.

#195 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 11:32

Pompa wtryskowa t25 Pompa była nowa zapalił i jeździ cały czas a w zbiorniku jest dużo paliwa . A wymienić tylko filtry dokładnego czyszczenia czy też wstępnego ?Miałem takie zdarzenie gdy została wymieniona pompa paliwa to odpalił i przez kilka dni stał, po czym chciałem go odpalić i nie chciał zapalić i wtedy pompowałem ręcznie pompką i dopiero wtedy zapalił . A macie jakiś pomysł dlaczego pompa paliwa ocieka paliwem. A co do oleju w pompie to przecież jest smarowana z układu silnikowego czy trzeba nalać dwie setki ?

Edytowany przez kapi123, 11 listopad 2012 - 15:20.

#196 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 17:56

Pompa wtryskowa t25 Filtry dokładnego wymienia sie. A wstępny-odstojnik czyści się, ale trzeba sprawdzić sitko wkręcone do góry nogami w kształcie lejka. Przedmuchać je, jeśli bardzo brudne także należy wymienić. Koszt niewielki. To sitko przytrzymuje podkładke z dziurkami która zatrzymuje wieksze elementy ze zbiornika, warto je także sprawdzic. Wszystkie połaczenia powinny być szczelne bo paliwo bedzie sie cofać i zapowietrzać.
W którym miejscu pojawia się to paliwo na pompie. Wszystkie przewody przy niej dokręcone, dane nowe podkładki miedziane.
Pompa powinna być zalana olejem silnikowym w ilości 1 setki. Bądz do wysokości korka kontrolnego. Wymieniany co 40Mth.
A wtryski tez wartało by sprawdzić.

#197 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 18:53

Pompa wtryskowa t25 Paliwo ucieka na korektorze i jest zaplombowany, da się to jakoś wykręcić po ściągnięciu tej plomby? pompa nie jest już na gwarancji.

#198 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 21:00

Pompa wtryskowa t25 Masz za dużo oleju w pompie albo ropy.Spuść olej i zalej do korka kontrolnego.A tak w pompie olej się zmienia olej co 30 Motogodzin.

#199 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 21:02

Pompa wtryskowa t25 wystarczy co 100

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 21:08

Pompa wtryskowa t25 Ja wymieniam średnio co 30 i pompa po 8000 motogodzinach nadal w oryginale :D