Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziki w kukurydzy

794 odpowiedzi na ten temat

#121 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 10:53

Dziki w kukurydzy a może by tak zarazić je chorobą aujeszkyego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziki w kukurydzy Dzisiaj, 23:51
  •  

#122 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 11:14

Dziki w kukurydzy @b0gdan i @damian40000 czy wy się z własnym członkiem na głowy pozamienialiście? możecie spowodować więcej strat we własnym gospodarstwie (i sąsiadów) niż pożytku. a jak ktoś was nakryje i zawiadomi odpowiednie organy to dopiero będziecie mogli się pochwalić, że się dzików pozbyliście... zresztą nie wiem czy wiecie, że każdy strzelony dzik jest oddawany do badań do weterynarii.

Edytowany przez zbozowy, 21 marzec 2012 - 11:17.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#123 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 13:39

Dziki w kukurydzy

no niestety to tylko lokalnie, ale gdyby znaleźć świnię zarażoną pryszczycą i podrzucić ją na pola, to dziki jako wszystkożerne dostały by pryszczycę gratis :D

I wtedy sama radość! W promieniu 10km obszar zamknięty 0 jakiegokolwiek obrotu żywcem i produktami poch. zwierzęcego, w promieniu 3km od znalezienia sztuki chorej wszystkie parzystokopytne wybite i do pieca.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 13:44

Dziki w kukurydzy Teoretycznie to koło łowieckie powinno monitorować i kontrolować liczebność dzików, a w razie strat to powinni wypłacić odszkodowanie ale to w praktyce niestety tak nie wygląda.

Jak ktoś ma naprawdę duży problem to pozostaje albo naciskać koło łowieckie albo użyć jakiegoś preparatu odstraszającego typu humikol czy podobnego.

#125 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 14:53

Dziki w kukurydzy Tyle że jest taki problem: hukinol itp nie działa.

#126 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 16:24

Dziki w kukurydzy

@b0gdan i @damian40000 czy wy się z własnym członkiem na głowy pozamienialiście? możecie spowodować więcej strat we własnym gospodarstwie (i sąsiadów) niż pożytku. a jak ktoś was nakryje i zawiadomi odpowiednie organy to dopiero będziecie mogli się pochwalić, że się dzików pozbyliście... zresztą nie wiem czy wiecie, że każdy strzelony dzik jest oddawany do badań do weterynarii.

a kto ma mnie nakryć :lol: to jest fakt. Jakich strat mogę spowodować, niby czym ? To że dziki wyzdychały to moja wina? Przeczytaj co napisałem wcześniej, bo to chyba ty się z czymś na rozumy pozamieniałeś :P,
W zasadzie wydaje mi się, że to chyba jakaś inna przyczyna pomoru dzików, bo w innym przypadku, to rzeczywiście było by jakieś informacje w prasie lokalnej. W każdym bądz razie dzików w okolicy mocno ubyło :P

Edytowany przez b0gdan, 21 marzec 2012 - 16:30.

#127 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 19:23

Dziki w kukurydzy Czytając to co napisałeś wcześniej wywnioskowałem, że specjalnie chcesz zarażać dziki. łatwo przez przypadek przenieść pryszczyce do chlewu. Dziki jak zdechną gdzieś w lesie to nic, bo nikt ich wtedy nie będzie badał, gorzej jak myśliwy ustrzeli tego dzika i odda na badanie (a może jeszcze gorzej jak nie odda). Jak podrzucisz taką świnie na swoje pole to pilnuj żeby żaden myśliwy tam dzika nie strzelił bo możesz mieć problemy, z drugiej strony jak zakazujesz polowania na swoim polu to nie masz prawa ubiegać się o odszkodowanie.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

#128 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 20:12

Dziki w kukurydzy ja pomagałem ambonę stawiać na mojej łące :D byle tylko myśliwi chcieli polować

Edytowany przez b0gdan, 21 marzec 2012 - 20:12.

#129 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 20:41

Dziki w kukurydzy U mnie była lepsza heca,ambonę sam zrobiłem i postawiłem.Po trzech dniach mi ją zaj..ali. Zrobiłem prywatne śledztwo to wróciła co do godziny i minuty na swoje miejsce jeszcze solidniejsza jak była.

#130 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 20:52

Dziki w kukurydzy

@b0gdan i @damian40000 czy wy się z własnym członkiem na głowy pozamienialiście? możecie spowodować więcej strat we własnym gospodarstwie (i sąsiadów) niż pożytku. a jak ktoś was nakryje i zawiadomi odpowiednie organy to dopiero będziecie mogli się pochwalić, że się dzików pozbyliście... zresztą nie wiem czy wiecie, że każdy strzelony dzik jest oddawany do badań do weterynarii.

kiedyś oglądałem film o australii i mieli tam problem z królikami nic nie pomagało dopóki ktoś nie wpadł na pomysł że trzeba je czymś zarazić tylko nie pamiętam jaka to była choroba. 0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 19:06

Dziki w kukurydzy jak wymyśłicie czym to dajcie znać :D

#132 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 22 marzec 2012 - 20:28

Dziki w kukurydzy

To że wychodzą z lasów na pola to się zgadza bo mają łatwiejszy dostęp do pożywienia. mam dane dla warmii i mazur : http://pzl.suwalki.p...=rh_2_wsk_10_11 . widać tu że dynamika wzrostu populacji wyhamowuje a w tym roku jest 90% populacji wiosennej. zgłaszajcie szkody do kół łowieckich , a jak nie będą wypłacać to do sądu. w końcu zaczną strzelać do dzików. u mnie szkody są minimalne, a od dwóch lat naprawdę mniej dzików widać.

Na tegorocznym kursie w Suwałkach jest 100 potencjalnych nowych myśliwych więc damy radę z większą populacją. Tak właściwie to teraz ona wraca do normalnego stanu po pomorze z końcówki lat osiemdziesiątych
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#133 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 21:45

Dziki w kukurydzy Z dzikami jest ten problem że większość populacji jest zakażona włośnica , dlatego myśliwi stracili ochote do polowania na nie.

#134 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 23 marzec 2012 - 09:25

Dziki w kukurydzy Ojcu ostatni dzik z włośniem trafił się 15 lat temu. Skupy dziczyzny nie badają tuszy pod kątem włośnicy przy odbiorze, istnieje technologia pozwalająca 100% pozbyć się włośnia
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#135 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 13:57

Dziki w kukurydzy nie daleko mnie był przypadek ze 3 lata temu z włośniem. zrobili kiełbasę z niebadanego mięsa i kilka osób się zaraziło. Temperatura zabija włośnie.

#136 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 17:16

Dziki w kukurydzy no tak to jest... jak człowiek nie dosłyszy, to zmyśli ;) Dziki w okolicy nie miały pryszczycy tylko różycę.... subtelna różnica , co nie?

#137 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 02 kwiecień 2012 - 06:45

Dziki w kukurydzy Zbliza sie powoli termin siania qq i napewno wielu rolnikow zastanawia sie, jak znowu walczyc z dzikami;/ . U nas od niedawna jest na to metoda prawie w 100% skuteczna. Sianie pod qq siarczanu amonu i jak narazie mamy spokoj z dzikami.
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

#138 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związanie

Napisany 02 kwiecień 2012 - 11:29

Dziki w kukurydzy @kamilk199 Jaka dawka tego siarczanu? Dziala to az do skoszenia czy trzeba jeszcze stosowac kolejne dawki?

#139 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 15:38

Dziki w kukurydzy KamilK199 napisz coś więcej na ten temat. Jak odkryliście że działa, skąd to info, w jakim % jest to skuteczne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 19:41