Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziki w kukurydzy

794 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 03 maj 2011 - 10:06

Dziki w kukurydzy Panowie... jest jeden sposób na dziki - kolb nie ochroni ale posianego ziarna nie ruszą:) a mianowicie: MOCZNIK - 100kg na ha powinno wystarczyć. Rozsiewa się go albo przed siewem albo po - najlepiej żeby się rozpuścił jak najszybciej i z dzikami spokój. Próbowałem wszystkiego: pasty do butów, włosów, jakiegoś śmierdzącego środka, grodzenia. Mam pytanie odnośnie środka BIOTEC: jeżeli ktoś miał z nim styczność to poproszę o opinie:)

Jest jeszcze jeden sposób tyle że drogo wychodzi: można kupić jakiś preparat do pryskania po siewie, odstrasza dziki przez 12 tygodni, 1l kosztuje 100zł, na 1 ha trzeba 4l :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziki w kukurydzy Dzisiaj, 11:43
  •  

#62 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 03 maj 2011 - 12:02

Dziki w kukurydzy Hmm, mocznik powiadasz? Sprawdza się rzeczywiście? Może to ktoś jeszcze potwierdzić?
A nie spowoduje ujemnych skutków w wschodach kukurydzy?
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#63 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 03 maj 2011 - 12:49

Dziki w kukurydzy Ja posiałem 300kg mocznik na ha, agregat a później siew qq i ładnie zjadły nasionka dziki. Kukurydza była zaprawiona mesurolem i to nic nie pomogło.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 03 maj 2011 - 13:00

Dziki w kukurydzy Przeczytałem szybko i źle pierwszy post 'pawelol101' i źle zrozumiałem,myślałem ze jeszcze do dawki dodać 100k mocznika na ha...

Podobnie sieje ok 300k mocznika przed siewem i to nic nie daje.... a posianie duzej ilości tego nawóz wcale nie jest dobre, mam przykład z zeszłego roku kiedy to w jednym rogu pola qq nawet nie powschodziła bo było nasypane na kupę dużo nawozu..
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa

#65 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 03 maj 2011 - 13:19

Dziki w kukurydzy Trzy razy już testowałem mocznik i zawsze działał.
1. W tamtym roku zjadły mi 1/8 uprawy kukurydzy, rozsypałem mocznik po wierzchu, tylko trochę ryjem na brzegu pola trąciły i więcej ich nie było - pełno śladów jednak strat nie było.
2. W tamtym roku posiałem mieszankę na stanowisku po kukurydzy i dziki grasowały aż do czerwca, nie wiadomo było co z tym robić... Rozpuściłem pare kg mocznika w opryskiwaczu, opryskałem i spokój z dzikami:)
3. Tej wiosny na pszenicy grasowały, po kukurydzy stanowisko... przychodziły kilka razy, ostatni raz w nocy zaraz po siewie mocznika - od tamtej pory spokój. Widocznie mocznik potrzebował trochę czasu na rozłożenie.

U mnie to działa i nie mam problemów z dzikami jeśli chodzi o wschody kukurydzy.

Taka ciekawostka: dziadek opowiadał że kiedyś w ziemniaki mocznika nasypali, potem świnie jeść nie chciały, a ziemniaki z działki bez mocznika jadły więc coś w tym musi być.

#66 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 03 maj 2011 - 15:08

Dziki w kukurydzy Może coś być w tym moczniku. Tata mówił, że kiedyś raz sypnął mocznik na pastwisko to krowy nie chciały jeść trawy w ogóle :huh:
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#67 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 03 maj 2011 - 15:18

Dziki w kukurydzy Coś w nim na pewno jest.... Ale jak sypane jest go 300 kg/ha to efekt powinien być w porównaniu z tym co piszecie a tak niestety nie jest...

#68 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 03 maj 2011 - 16:36

Dziki w kukurydzy @Andrzej2110 jak może być za gęsta pacanie . A rządki jakiej masz szerokości ? ja mam 70 cm.

Edytowany przez Dinek94, 03 maj 2011 - 16:38.

#69 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 03 maj 2011 - 16:44

Dziki w kukurydzy Rolnikix może za głęboko ten mocznik w ziemię idzie po agregowaniu... spróbuj po wierzchu trochę rozrzucić.

#70 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 03 maj 2011 - 19:56

Dziki w kukurydzy

Panowie... jest jeden sposób na dziki - kolb nie ochroni ale posianego ziarna nie ruszą:) a mianowicie: MOCZNIK - 100kg na ha powinno wystarczyć. Rozsiewa się go albo przed siewem albo po - najlepiej żeby się rozpuścił jak najszybciej i z dzikami spokój. Próbowałem wszystkiego: pasty do butów, włosów, jakiegoś śmierdzącego środka, grodzenia. Mam pytanie odnośnie środka BIOTEC: jeżeli ktoś miał z nim styczność to poproszę o opinie:)

Jest jeszcze jeden sposób tyle że drogo wychodzi: można kupić jakiś preparat do pryskania po siewie, odstrasza dziki przez 12 tygodni, 1l kosztuje 100zł, na 1 ha trzeba 4l :/

Z tym mocznikiem to mysle ze chyba przypadek ja od wielu lat stosuje mocznik w kukurydzy w dawce 450 kg/ha i dziki i tak przychodzily i wybieraly wiec sciema.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 03 maj 2011 - 20:11

Dziki w kukurydzy Mogły się przyzwyczaić... u mnie stosowanie mocznika nie jest pospolite tzn siejemy inne nawozy, mocznik jedynie dolistnie na kuku i pszenicę - ale to też nie wszyscy.

A w jakim czasie po siewie te dziki grasują i ile to trwa u was?

Edytowany przez pawelol111, 03 maj 2011 - 20:16.

#72 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 03 maj 2011 - 21:15

Dziki w kukurydzy U mnie to właściwie pierwszy raz taki problem się pojawił i zawitały na pole już od pierwszej nocy po siewie... Ponoć żerują do czasu aż kukurydza będzie mieć 10-15cm, a później ponownie jak się zacznie ziarno wykształcać.

#73 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 03 maj 2011 - 22:04

Dziki w kukurydzy A co Panowie byście poradzili na żurawie i kawki? Bo u mnie z kolei z nimi problem, jak już qq powschodzi to idzie taki żuraw rządkiem i po kolei wszystkie rośliny z ziemi wyciąga, kawki z kolei po zasiewie od razu ziarno wybierają. Mesurol by zapewne pomógł ale niestety nigdzie już w tym roku nie mogłem dostać, za późno zamawiałem ;/ Może jakieś inne metody znacie?

#74 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 04 maj 2011 - 00:06

Dziki w kukurydzy jak bylem gowniarzem i wrony siadly na pole to ojciec mi dawal dwie pokrywki i mowil synku gon,a jezeli chodzi o dziki w tym roku po raz pierwszy byl BIOTEC za tydzien opowiem,na razie ziarno lezy pod sniegiem :) i pecznieje

#75 Share Montifan

Montifan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:49

Dziki w kukurydzy ja ogrodzilem jeszcze przed siewem zeby dziczi przyzwyczaic. z ptactwem to raczej nie ma problemu... pochwale sie ze mam mocny pastuch i to narazie wystarcza.

#76 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 maj 2011 - 21:07

Dziki w kukurydzy ja w tym roku ziarno w siewniku pryskałem środkiem odstraszającym i jak do tej pory spokój. Mocznik nic nie daje bo co roku pod korzeń dajemy 200kg.

Edytowany przez damian40000, 05 maj 2011 - 21:10.

#77 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 07 maj 2011 - 19:43

Dziki w kukurydzy Jak tam ten BIOTEC? działa? Na ziemniaki by mi się przydał ale w ciemno nie chcę kupować.

#78 Share R2maros9641

R2maros9641

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 07 maj 2011 - 20:10

Dziki w kukurydzy A testował ktoś preparat FFUUK, choć nazwa tego elektrycznego odstraszacza, "Wyjąca teściowa" brzmi lepiej.

#79 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 maj 2011 - 20:22

Dziki w kukurydzy ja pryskałem tym fukiem i jak do tej pory się nie pojawiły na polu. Pryskałem ziarno w siewniku i potem wokół pola wczoraj powtarzałem bo już chyba wywietrzał. Oby tak to zbioru.:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 08 maj 2011 - 12:32

Dziki w kukurydzy Ja też chcę go zdobyć ale obecnie go nie mogę dostać. Jeden z sąsiadów ma ochronę plantacji qq tylko tym środkiem i na razie jest chyba dobrze.