Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziki w kukurydzy

794 odpowiedzi na ten temat

#701 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 06 maj 2016 - 14:38

Dziki w kukurydzy

Macie chyba dużo czasu.

Niech ci co odpowiadają za szkody pilnują kukurydzy.

Ja nic nie robię, myśliwi i nadleśnictwo (na OHZ) pilnują. Nadleśnictwo w miejscach gdzie nie moga strezelać (zabudowania) dołożyło pół kasy za Mesurol. A tam gdzie nie dołożyli kupiłem nie zaprawioną.

Wystarczy wymagać, współpracować i można mieć spokój.

Miłego pilnowania życzę wszystkim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziki w kukurydzy Dzisiaj, 07:06
  •  

#702 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 06 maj 2016 - 15:07

Dziki w kukurydzy

dadzą ci kiepskiego pastucha, ogrodź sobie i pilnuj. A odmowa wiąże się z odmową szacowania szkód. Wymagać to sobie można...

#703 Share patrykb2736

patrykb2736

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 06 maj 2016 - 17:57

Dziki w kukurydzy Znajomemu 300 m od mojego pola w jedną cały hektar stratowaly

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 06 maj 2016 - 18:45

Dziki w kukurydzy

dadzą ci kiepskiego pastucha, ogrodź sobie i pilnuj. A odmowa wiąże się z odmową szacowania szkód. Wymagać to sobie można...

A kto ci nakaże pilnować pastucha? Nie możesz odmówić współpracy ale nikt cię nie może zmusić do pilnowania pastucha. Ze mną rok korespondowali o warunkach współpracy, oni swoje, a ja miałem inne propozycje, najważniejsze nie powiedzieć nie chcę, nie pozwalam. Trzeba mówić i pisać; chętnie ale to wy będziecie pilnować.

Poza tym to, że dadzą pastucha nie oznacza, że nie odpowiadają za szkody. I nie za zasiane ziarno, jak często praktykują tylko za utracony plon.

#705 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 06 maj 2016 - 20:18

Dziki w kukurydzy U mnie niby myśliwi pilnują ale tak lekko z hektar wybrały Koło ambonki sąsiadowi. ogólnie w moim rejonie jest plaga dziś około 2 hektarów sialem drugi raz pomimo pilnowania ale pola przy lasach i jest tragedia:/

#706 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 06 maj 2016 - 23:05

Dziki w kukurydzy U mnie podchodzą dosyć blisko zabudowań i pszenicę i bobiki idą w ruch

#707 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 07 maj 2016 - 06:29

Dziki w kukurydzy

A kto ci nakaże pilnować pastucha? Nie możesz odmówić współpracy ale nikt cię nie może zmusić do pilnowania pastucha. Ze mną rok korespondowali o warunkach współpracy, oni swoje, a ja miałem inne propozycje, najważniejsze nie powiedzieć nie chcę, nie pozwalam. Trzeba mówić i pisać; chętnie ale to wy będziecie pilnować.

Poza tym to, że dadzą pastucha nie oznacza, że nie odpowiadają za szkody. I nie za zasiane ziarno, jak często praktykują tylko za utracony plo

wszystko zależy od szacujących. Ja jestem myśliwym a pola mam dosyć dobrze poogradzane właśnie ze względu na problemy z szacowaniem. U mnie szacujący jest rolnikiem.

Mój sąsiad (pola po sąsiedzku) też jest myśliwym, w dodatku łowczym i szacującym szkody ale w innym kole( na innym terenie). I jak we dwóch się zbiorą to każdy widzi inne szkody

#708 Share themrsakmejek

themrsakmejek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:sport motoryzacja wędkarstwo i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 07 maj 2016 - 06:48

Dziki w kukurydzy

<p>Koledzy mam pytanie jakie macie doświadczenia kukurydzy z Mesurolem. W tym roku pierwszy raz się skusiliśmy się &nbsp;na tą zaprawę i ,jak obserwuje wchodzą w rajki i potrafią z 20 metr&oacute;w wybrać. I to tak rządek przy rządku.&nbsp;</p>

Miałem zaprawioną mesurolem i wybierali i tak, teraz nie zaprawiam.

U nas drut i pastuch nie działa na nich. W tamtym roku sąsiad zagrodził trzema drutami pastuch za 1500zł i byli na drugi dzień a u mnie nie było nic grodzone i nie byli przed wschodami,ale ja codziennie petardy jak ciemno się robiło puszczałem.

Słyszałem jeszcze o takim sposobie żeby ziarna nie wyjadali żeby pomieszać ziarno z papryką chili to potem nie ruszą jak spróbują.

Edytowany przez themrsakmejek, 07 maj 2016 - 11:55.

#709 Share wpz

wpz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 maj 2016 - 09:08

Dziki w kukurydzy

A może macie jakiś sposób na żurawie ?

#710 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 08 maj 2016 - 10:10

Dziki w kukurydzy

Miałem zaprawioną mesurolem i wybierali i tak, teraz nie zaprawiam.

U nas drut i pastuch nie działa na nich. W tamtym roku sąsiad zagrodził trzema drutami pastuch za 1500zł i byli na drugi dzień a u mnie nie było nic grodzone i nie byli przed wschodami,ale ja codziennie petardy jak ciemno się robiło puszczałem.

Słyszałem jeszcze o takim sposobie żeby ziarna nie wyjadali żeby pomieszać ziarno z papryką chili to potem nie ruszą jak spróbują.

Z tym chili coś jest na rzeczy. Sąsiad w tym roku zaprawił tym sosem ale u nas jak nigdy w tym roku spokój z dzikami i ciężko coś na ten temat powiedzieć. 3km dalej u sąsiadów ryją w najlepsze gdzie nigdy nie  mieli problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 09 maj 2016 - 19:45

Dziki w kukurydzy

U nas jeden zaprawił chilli... Nic a nic nie pomogło dziki ryją w najlepsze.

#712 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 09 maj 2016 - 19:55

Dziki w kukurydzy

Z tym chili coś jest na rzeczy. Sąsiad w tym roku zaprawił tym sosem ale u nas jak nigdy w tym roku spokój z dzikami i ciężko coś na ten temat powiedzieć. 3km dalej u sąsiadów ryją w najlepsze gdzie nigdy nie  mieli problemów.

U  nas  też  spokój  w tym  roku z dzikami  i  tak  sobie myślę że to przez  suszę-  wszystkie  dołki  w lesie powysychały  i  biedne dziki  wyniosły się na Wisłę,  dzik  też musi się napić  a tu  susza.  

#713 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 14 maj 2016 - 14:41

Dziki w kukurydzy

A może macie jakiś sposób na żurawie ?

Żurawie nie ruszają zaprawionej Mesurolem, albo wyciągną 2-3 rośliny i resztę odpuszczają. U mnie stada 200-300 szt lądują i kiedyś 5 ha niezaprawionej wybrały w 100%.

Jeśli chodzi o dziki to szkody w kukurydzy łatwo się szacuje. Wystarczy zmierzyć kółkiem z licznikiem metrów długość wybranej w rzędach i pomnożyć przez szerokość rządków (75 cm) albo zmierzyć całe powierzchnie i powierzchnia uszkodzona jest policzona. Potem jesienią zważyć ziarno z kolb średnich, policzyć obsadę i wychodzi plon mokrej. Potem trzeba zmierzyć wilgotność, według tabel przeliczyć na suchą (albo i nie jak ktoś sprzedaje mokrą). Cena giełdowa albo z kontraktu minus koszty suszenia i transportu (koszenie nie odchodzi, chyba, że całe obszary są zniszczone w 100%). I koniec problemów.

Jak koło źle szacuje to wystarczy wziąć rzeczoznawcę, (są już tacy co specjalizują się w szacowaniu szkód), on zrobi właściwe szacowanie i dokumentacje i podać koło do sądu o odszkodowanie, zwrot kosztów rzeczoznawcy i kosztów adwokackich. Jak przegrają i będą musieli wszystko zapłacić to na drugi raz lipy nie będą odstawiać.

#714 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 15 maj 2016 - 17:23

Dziki w kukurydzy

Trochę sieję zarobkowo i spotkałem się z czymś takim że zaprawiają ziarno w zbiornikach tym hukinolem od dzików. nalać tego preparatu w spryskiwacz od szyb i popryskać ziarno dość mocno w zbiorniczkach. Troche śmierdzi jak się sieje ale gość mówił że już 3 rok tak robi a ma pole między lasami i ma spokój z dzikami. Weszły opuścił oradło na ziemie tak z metr i poszedł i tak próbował w kilku miejscach ale dały spokój a drugiemu 200 m dalej w ciągu nocy 2 ha wyorały nie zaprawionej.

#715 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 15 maj 2016 - 18:14

Dziki w kukurydzy

Znajomemu w tym roku też tak siałem z hukinolem i nie pomogło. Do tego siewnik śmierdział przez 2 tygodnie. u mnie chodzi armatka i 10 ha pastuchem ogrodzone i nie jest źle :)

#716 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 20 maj 2016 - 17:20

Dziki w kukurydzy

Co taka cisza w temacie . Kazdy dzików pilnuje? :D

#717 Share Lesiu19911

Lesiu19911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo:) motoryzacja

Napisany 20 maj 2016 - 18:36

Dziki w kukurydzy

Ja tez walcze z dzikami.Wczoraj drugi raz dosiewalem qq z dzialeczki 25ar zostaly 3 rzadki cale .Najgorsze jest to ze polowe lecialem recznie wrzucanie w rzadek a potem grabelki i ogien :-) a na druga polowe wkoncu zlapalem goscia z siewnikiem.

#718 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 22 maj 2016 - 07:55

Dziki w kukurydzy

a u mnie to dziki odpuśćily i poszłu za miedze do sasiada

#719 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 22 maj 2016 - 09:41

Dziki w kukurydzy

W tym roku zasiałem 9 hektarów kukurydzy na 5 polach .Dookoła słupki z hukinolem co 10 m , a na szerszych polach także po 2 rzędy słupków w środku . Przy polach myśliwi  postawili 3 ambony - a też trochę musiałem dosiewać .

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 24 maj 2016 - 00:05

Dziki w kukurydzy

Od przyszłego roku myśliwi już nie szacują ;)

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html