Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziki w kukurydzy

794 odpowiedzi na ten temat

#581 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 28 październik 2014 - 18:12

Dziki w kukurydzy

Panowie mam szkode w kukurydzy na ziarno, wedlug kola szkoda na okolo 0.6ha. Ja wyliczylem sobie osobiscie place z miarą i mi wyszlo 2,3ha kolo chce mi dac 2300zł i nic wiecej nie ma mowy. I nie wiem czy przyjąc czy wojowac. Wyliczyli mi plon 5t/ha bo mam ladna kukurydze i mam tez kawalek slabej gdzie susza byla, oni biora srednią mimo ze dziki siedza w kukurydzy o wydajnosci 10t ale za kawalek jest slaba to oni usredniaja na 5t czy to normalne? Zeby moc ich podwazyc musze wynajac rzeczoznawce ktory chce za usluge 1000zł do tego biegly sadowy jest zawsze kosztem strony zainteresowanej czyli moim i to koszt tez okolo 2000zł wiec na koncu okaze sie ze bede walczyl o marne grosze po odjęciu kosztow wszystkich wyjdzie mi tez te 2300 na czytsto. co robic ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziki w kukurydzy Dzisiaj, 21:49
  •  

#582 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 28 październik 2014 - 20:59

Dziki w kukurydzy

jeśli wygrasz w sądzie ,te wszystkie koszty zwróci Ci koło, jesli Sąd przyzna Ci   np.80 % tego co będziesz żądał , to TY zapłacisz 20% kosztów.

#583 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 29 październik 2014 - 06:31

Dziki w kukurydzy

najczęściej jak koło raz zapłaci tyle co sąd nakaże to później płaci już normalnie. Wydajność można określić podczas zbioru. Tak jak i szacować. Ale wszystko zależy od szacujących a to najczęściej największe gnoje w kole

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 29 październik 2014 - 07:15

Dziki w kukurydzy

Do szacowani ostatecznego proponuję zabrać kogoś z izb rolniczych i twardo bronić swoich racji w moim przypadku bardzo to pomogło ,jeśli mierzyłeś zniszczone place to tą czynność można powtórzyć w obecności koła ,średni plon można bardzo łatwo oszacować ale o tym pisali już koledzy.

#585 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 30 październik 2014 - 07:21

Dziki w kukurydzy

Jeżeli szkoda występuje tylko na części kukurydzy a nie na całej uprawie to plon powinien być zmierzony w okolicach uszkodzenia. Jak na wiekszym obszarze to średni plon z całej uprawy. U mnie chodziliśmy wzdłuż rzędów i liczyliśmy uszkodzone rośliny i na koniec każdego odcinka testowego zrywaliśmy kolbę. Potem szybkie wyłuskanie i waga, wilgotnościomierz i plon wyszedł w zależności od działki od 8,5T do 9,5 T suczej z ha na V, VI klasie ziemi, na lepszych od 12 do 12,5T. Nawet przy aktualnych cenach to minimum 4500 zł/ha.

#586 Share lolek112

lolek112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 23:02

Dziki w kukurydzy

warto się ubiegać o odszkodowania za straty przez dziki... tutaj macie artykuł na ten temat: http://e-warzywnictw...ziki_10446.html

#587 Share AdamDzido

AdamDzido

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 01:40

Dziki w kukurydzy

Jeżeli szkoda występuje tylko na części kukurydzy a nie na całej uprawie to plon powinien być zmierzony w okolicach uszkodzenia. Jak na wiekszym obszarze to średni plon z całej uprawy. U mnie chodziliśmy wzdłuż rzędów i liczyliśmy uszkodzone rośliny i na koniec każdego odcinka testowego zrywaliśmy kolbę. Potem szybkie wyłuskanie i waga, wilgotnościomierz i plon wyszedł w zależności od działki od 8,5T do 9,5 T suczej z ha na V, VI klasie ziemi, na lepszych od 12 do 12,5T. Nawet przy aktualnych cenach to minimum 4500 zł/ha.

W tym roku na południu Polski kukurydza ładnie obrodziła u mnie na V, VI wyszło od 9-11t miejscami nawet ponad 12t(zależy od odmainy) ale cena kiepska trzeba czekać, a jeśli chodzi o szkody to zależy od koła jedno płaci drugie się opiera. Ważne jest żeby nie być jedynym który sieje kukurydzę w regionie. Im więcej kukurydzy mają gospodarze tym mniejsza szkoda na jednego (zakładając że jest spore rozdrobnienie, bo jak ktoś ma w kawałku 10ha i więcej to różnie bywa).

#588 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 24 listopad 2014 - 04:59

Dziki w kukurydzy

warto się ubiegać o odszkodowania za straty przez dziki... tutaj macie artykuł na ten temat: http://e-warzywnictw...ziki_10446.html

nie doczytałeś że chodzi o tereny co występowało asf. Szacowanie tych szkód było w październiku

#589 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 24 listopad 2014 - 21:43

Dziki w kukurydzy

Te odszkodowania to jedno wielkie oszustwo. Teraz przyjmują wnioski a szacowanie było w październiku. Szacowali pracownicy odru, izby rolniczej i z gminy. I oni wystapili do kół łowieckich o dane osób na których polach są szkody. W moim powiecie tylko jedno koło łowieckie podało te dane i w wyniku tego tylko kilku osobom przysługuje takie odszkodowanie. Szacowanie szkód szybko się zakończyło bo koła łowieckie podały odr do sądu że według prawa szacować szkody tylko i wyłącznie mogą myśliwi. Z tego wynika że te szacowania były nielegalne. Dodatkowo szacowania kół lowieckich i odru bardzo się różniły. Jeżeli koło łowieckie wypłaciło rolnikowi jakieś odszkodowanie to tą kwotę trzeba odjąć od tych 850. 

Jak zawsze dużo hałasu o nic.

A czemu koła nie podały danych rolników? To jest pierwsza i jedyna może pomoc rządu w tej sprawie. Jeżeli więc koła pokażą realną sytuację zniszczeń i ją odpowiednio wycenią to w następnych latach bez kasy z rządu koła musiałyby z własnej kieszeni płacić odszkodowania. Za tydzień w agrobiznesie bedziecie mogli obejrzeć jak mało rolników ubiega sie o odszkodowanie i że problem dzików jest marginalny.

#590 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 21:51

Dziki w kukurydzy

U mnie ODR sam dzwonił czy są szkody. 

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 22:16

Dziki w kukurydzy

Myśliwi mają niestety rację że kwestionują szacowanie ODRu. Prawo pozwala szacować tylko im w obecności członka Izby Rolniczej.

To nie wina ODRów tylko gównianego prawa.

Tak jakby złodziej określał wartość łupu i wydawał na siebie wyrok. tylko w Polsce jest to możliwe.

#592 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 22 grudzień 2014 - 17:32

Dziki w kukurydzy

Ten sam co tą https://www.facebook...325356154277382
Jest szefem w tetrze na Młynowej 19 w Białymstoku https://www.google.p...ved=0CHkQoiowCw
Żeby było ciekawiej facet prowadzi centrum które walczy z nienawiścią i ksenfobią w internecie i bierze za to publiczne pieniądze !!!

Może tak nagłośnić tą sprawę, zgłosić gdzieś?

O proszę co za gagatek z niego  http://niezaleznemed...-mozgu-naiwnym/

Edytowany przez darek1972, 22 grudzień 2014 - 17:33.

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#593 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 22:12

Dziki w kukurydzy

Niech was Ręka Boska Broni przed kupowaniem tego szmatławca. http://wyborcza.pl/1..._porzucili.html

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#594 Share grzesiek21491

grzesiek21491

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 14:44

Dziki w kukurydzy

mam takie pytanie co do podłączenia pastucha

jak mam ogrodzenie to ono zaczyna się przy pastuchu i kończy w pewnym punkcie i czy na przykład mogę w połowie tej Lini ogrodzenie dowiązać drut i zrobić coś takiego jakby odgałęzienie żeby przeciągnąć na inne pole czy to nie osłabi napięcia

#595 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 20:00

Dziki w kukurydzy

Możesz tak zrobić ale tylko połącz linie równolegle .Pamiętaj o dobrym uziemieniu.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#596 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 17 styczeń 2015 - 08:59

Dziki w kukurydzy

Niech was Ręka Boska Broni przed kupowaniem tego szmatławca. http://wyborcza.pl/1...m_porzucili.htm

"gazeta bez napletka" robi u nas takie zamieszanie jak we Francji "charlie hebdo" właściciele z tej samej nacji zresztą co naszej.

Dostawcy dzika popełnili mały błąd zostawiając uchwyty przy klatce przez co straż sejmowa szybko ewakuowała dzika w obawie przed rozszerzeniem się pomoru w ławach sejmowych :)

Z innej beczki, w galerii w dziale zwierzęta-inne były zdjęcia upolowanych dzików z pochwałami w komentarzach. Niestety wszystko znikło :(

Edytowany przez darek1972, 17 styczeń 2015 - 15:07.

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#597 Share grzesiek21491

grzesiek21491

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 15:32

Dziki w kukurydzy

równolegle czyli jak bo nie bardzo wiem o co chodzi?

#598 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 17:38

Dziki w kukurydzy

To znaczy że linie trzeba łączyć ze sobą wszystkie na początku a nie jedną za drugą. Ważne jest  żeby odległość od początku zasilania do najdalszego punktu ogrodzenia nie była za duża.

#599 Share grzesiek21491

grzesiek21491

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 16:34

Dziki w kukurydzy

czyli muszę dwie linie od pastucha ciągnąc ?

nie może być tak ze pociągnę jedna a później podłącze do niej drugą i będą dwie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 18:04

Dziki w kukurydzy

Może być tylko pamiętaj by te wszystkie druty połączone jeden do drugiego  nie były dłuższe jak możliwości elektryzatora,Im dłuższy drut to na jego końcu większy spadek napięcia.