Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziki w kukurydzy

794 odpowiedzi na ten temat

#41 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 26 kwiecień 2011 - 22:46

Dziki w kukurydzy To koło mnie jest dwóch "nie w pełni rozumnych" rolników którzy grodzą kuku pastuchem i podłączają 230V!!! Aż się prosi o tragedie ;[
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziki w kukurydzy Dzisiaj, 17:50
  •  

#42 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 15:57

Dziki w kukurydzy Takich to powinno się od razu zgłosić bo jeśli ktoś dotknie to koniec!

A co dają włosy na dziki? W jaki sposób je odstraszają?
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#43 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 27 kwiecień 2011 - 16:45

Dziki w kukurydzy niech ktoś to zgłosi bo inaczej ktoś będzie szedł w nocy albo nawet w dzień dotknie i po nim :o
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 kwiecień 2011 - 19:33

Dziki w kukurydzy u mnie dziki grasowały w ziemniakach oszłem do znajomego leśniczego dał mi taki śmiredzący płyn porozkładałem go na polu i jak ręką odjoł a pastuch podłączony pod 230v to nie jest dobre rozwiązanie..
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

#45 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 28 kwiecień 2011 - 07:51

Dziki w kukurydzy U nas w okolicy kiedyś gość podpiął pastucha jak miał dużą kukurydze, tylko że w tym czasie dziki już tam żerowały i ich nie widział no i miały problem z wyjściem :D... A wracając do tematu, nam znajomy też dał jakiś środek, ustawiliśmy w ziemniakach pare "strachów" i je spryskaliśmy i dziki już sie nie pokazywały.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#46 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 11:15

Dziki w kukurydzy romek6340 a jaki to środek?
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa

#47 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 28 kwiecień 2011 - 12:41

Dziki w kukurydzy Ja tam nie prądem je odganiam ale czym innym i po dziku ani śladu :) :rolleyes: Mamy koło lasu dzierżawy około 18 hektarów i co roku jest problem praktycznie .W końcu wziąłem się za to i jest spokój.

#48 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 17:41

Dziki w kukurydzy zonk28 to czym odganiasz te dziki? Zacząłeś pisać to podziel się swoim sposobem...

#49 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 29 kwiecień 2011 - 06:05

Dziki w kukurydzy Bierzesz rurke w ręke i siedzisz całą noc i wiecej nie przychodzą.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#50 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 29 kwiecień 2011 - 07:41

Dziki w kukurydzy

romek6340 a jaki to środek?

Nie wiem bo ojciec już nie pamięta. to było coś wydzielającego zapach podobny do ludzkiego o ile dobrze kojarze.

Edytowany przez romek6340, 29 kwiecień 2011 - 07:44.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 07:51

Dziki w kukurydzy co do włosów to rozsypujesz ludzkie włosy na granicy / przy mozliwych drogach z jakich dziki moga dosc na pole... dzik jako ze z natura wszystko wącha to wciaga włosy w nos i czuje ludzki zapach i ucieka nie wracaja na pole... podobno bardzo skuteczne tylko interesuje mnie co jak wieje mocny wiatr....

#52 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 23:20

Dziki w kukurydzy jak wam pomaga na dziki ludzki zapach to zazdroszcze,u mnie sa z tym oswojone.ostatnio jak pryskalem noca rzepak to jeden wylazl z pola z 15 metrow od ciagnika i jakby nic zszedl do rzeki sie napic.W tym roku ochlapalem dzialki z qq biotekiem moze cos pomoze

#53 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 01 maj 2011 - 09:22

Dziki w kukurydzy Hmm, u mnie dziki zryły przez pierwszą noc po siewie sporą ilość pola na kawałku 2ha, w 4 osoby chodziliśmy ok 4-5 godzin dosiewając QQ więc możecie sobie wyobrazić że szkody były spore, w sumie to było trzeba wziąć siewnik i ponownie zasiać ale nie myśleliśmy że to aż tak zryte jest, zwłaszcza w drugim, dalszym końcu pola gdzie było kończyna i sporo dżdżownic tam występowało to nawet ziaren nie wybierały a pewnie tylko o te robaki im chodziło, ale zryte było właśnie z tej strony pola najbardziej.
Oczywiście ogrodziliśmy następnego dnia po siewie pastuchem i na razie, jak jeszcze wczoraj wieczorem patrzyłem, jest spokój. Będę stosował również środki które będą miały za zadanie odstraszać zapachem dziką zwierzynę bo samo ogrodzenie pod w sumie tak małym prądem często nie wystarcza -zgodnie sądzą tak myśliwi z którymi rozmawiałem.
Co dziwne - na drugim kawałku pola oddalonym od tego wyżej wspomnianego o ok 400-500m przez dwie noce żaden dzik nie ruszył chociażby ziarnka(później również ogrodziliśmy pastuchem bo jednak obawa jakaś zawsze jest...), możliwe że jest to spowodowane pewnym czynnikiem o którym nie będę na razie pisał bo nie mam pewność że akurat to co myślę odstrasza skutecznie dziki, ale jak nabiorę pewności to pewnie się tą widzą z Wami kiedyś podzielę.

A stosował ktoś może wyjącą teściową lub coś innego tego typu odstraszające dziki?

#54 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 maj 2011 - 19:37

Dziki w kukurydzy ha ha wyjącą teściowa dobre, ale trzeba by było koniecznie na gruby łańcuch. A tak serio znalazłem coś takiego http://phudagda.pl/s...c2851eee570ccc8. Myślę jeszcze nad zrobieniem czegoś podobnego w własnym zakresie, mam akumulator w dobrym stanie 12V i stary alarm samochodowy tylko potrzebna by była jakaś czasówka która uruchomiałaby alarm na 5-10 sek. potem cisza np.40min. i znowu. Macie jakieś pomysły skąd, z czego zaadoptować taki włącznik czasowy na 12V.

#55 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 02 maj 2011 - 19:53

Dziki w kukurydzy No ta wyjąca teściowa to też mnie na początku nieźle rozśmieszyła :)

Co do Twojego pomysłu to nie wiem czy to zda egzamin, lepiej jak urządzenie uruchamia się na przykład na ruch...
w 40 minut to dziki mogą zrobić małe spustoszenie..
Ale jeśli masz chęci i pomysł to wypróbuj, może coś pomoże

#56 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 maj 2011 - 20:48

Dziki w kukurydzy mialem kiedys na polu takiego samograja z czasowym wlacznikiem,dziki w trzy dni zezarly 2 hektary do zera,powiedzialem mysliwym ze takie pilnowanie to ja pie..... ,przesialem ustawilem tego wyjca i dalo rade,dziki zezarly dopiero qq jak miala kolby :)

#57 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 02 maj 2011 - 21:01

Dziki w kukurydzy Ale jak kukurydza dostała kolby to ten "wyjec" był włączony?

#58 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 02 maj 2011 - 21:06

Dziki w kukurydzy u mnie jak znajomy mial qq pod lsem i dziki ryły to ogniska palil i odstraszało je to

#59 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 02 maj 2011 - 22:02

Dziki w kukurydzy Teraz można ogniska palić, niektóry znicze stawiają, ale co tak gdzieś od sierpnia jak kukurydza zacznie dostawać ziarno i będzie wzmożona aktywność dzików? Wówczas jest zazwyczaj sucho więc strach palić ogień aby uprawy nie poszły z dymem, za co można dostać ponadto sporą karę...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 maj 2011 - 23:01

Dziki w kukurydzy nie wyjca trafil szlag na czeresniach,ale to zabawka na male dzialki i duzo motania bo wypada rano wylaczyc,wieczorem znowu na pole no i pole przy wiosce sasiedzi kapke marudzili.No i na dluzsza mete mysle ze byloby jak z zoltymi naczyniami na rzepaku ktos by zap.......