Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziki w kukurydzy

794 odpowiedzi na ten temat

#501 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 25 maj 2014 - 18:28

Dziki w kukurydzy Sam kukurydzy nie mam, ale jak wpadną na łąkę, to wygląda jak poligon. U nas w większości to koła łowieckie grodzą, bo odszkodowaniami rolnicy je na skraj bankructwa doprowadzili. Strzelać ich nie chcą, bo mięso w skupie, to ok. 3 zł/kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziki w kukurydzy Dzisiaj, 06:05
  •  

#502 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 25 maj 2014 - 23:43

Dziki w kukurydzy

Przecież mesurol jest na ptaki, dursban jest na robaki

Mesurol na ptaki dlatego dziala odstraszajaco czyt. nie dziala. A Dursban na robaki na ptaki dziala jak ma robaki, czyli kompleksowo jak ktos wczesniej napisal.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#503 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 30 maj 2014 - 11:26

Dziki w kukurydzy Jakby nie zaprawił Mesurolem to wszystką kukurydzę by zjadły mi żurawie a te są jeszcze lepsze niż wrony. A ja mam zaprawioną to skubną i polecą i mam spokój.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 14:53

Dziki w kukurydzy Poleci ktoś jakaś dobrą zaprawę do kukurydzy gdzie dziki nie ruszą nasion >? albo jakiś dobry skuteczny środek z góry dziękuje

Poleci ktoś jakaś dobrą zaprawę do kukurydzy gdzie dziki nie ruszą nasion >? albo jakiś dobry skuteczny środek z góry dziękuje ?

#505 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 19:37

Dziki w kukurydzy Dzisiaj mi wpieprzyły roślinki z czterema liśćmi .Zjadły już chyba z hektar z koła łowieckiego przyjechali nie dość że nie zachowali siedmio dniowego terminu po zgłoszeniu szkody to jeszcze bezczelnie zaoferowali mi 170zł odszkodowania.Kpina.Pieprze ich idę do sądu.Co ciekawe panowie myśliwi przyjechali dwa dni po złożeniu przeze mnie do Starosty, skargi na działalność koła łowieckiego.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#506 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 02 czerwiec 2014 - 19:50

Dziki w kukurydzy mam pytanie jak rośnie kukurydza i jest jedna obok drugiej i pomiędzy niektórymi jest taka jak by wykopana dziurka i brakuje rośliny co o może być ? nie są to czasem bażanty ?

Załączone miniaturki

• DSC_0333-1.jpg

Edytowany przez farmer777, 02 czerwiec 2014 - 19:51.

#507 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 03 czerwiec 2014 - 05:54

Dziki w kukurydzy ja mam poogradzane i siatką i pastuchem a dziki co noc włażą. Kukurydza 4-5liści a dzik jak rządek bierze tak kasuje go po całości. Do tego roku te zabezpieczenia wystarczały i dlatego wydaje mi się że przychodzą z przyzwyczajenia bo w zeszłym roku też tam była kukurydza. Całą zię miały wyżerkę bo ścienisko nie było ruszane

#508 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 12:45

Dziki w kukurydzy

mam pytanie jak rośnie kukurydza i jest jedna obok drugiej i pomiędzy niektórymi jest taka jak by wykopana dziurka i brakuje rośliny co o może być ? nie są to czasem bażanty ?

Na 100% bażanty u mnie jest tak samo.Wydłubują rośliny co mają 4 liście.Ale nam się kraina łowczych zrobiła.A u Niemca na polach spokój bo niemieccy rolnicy sami se na swoim polują. B)

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#509 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 06 czerwiec 2014 - 13:58

Dziki w kukurydzy U nas też tak trzeba zrobić, każdy niech poluje u siebie, dodatkowo pogonimy zielonym kota :D
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#510 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 21:59

Dziki w kukurydzy Śmiem twierdzić że to co do nas panowie przyłazi to nie jest oryginalny dzik prawdopodobnie jest to krzyżówka tak zwany świnio-dzik .Prawdopodobnie będzie mogło nam pomóc tylko takie rozwiązanie jak w Australii z dzikimi wieprzami.Totalna likwidacja poprzez odstrzał. http://www.environme...imals-australia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 08 czerwiec 2014 - 08:43

Dziki w kukurydzy a macie jakiś sposóm na tego bażanta

#512 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 23:31

Dziki w kukurydzy Kwestia umiejscowienia pola, u mnie na dziki dałą radę armatka hukowa i myślę że i z tym by problemu nie było :)

#513 Share Piotr343

Piotr343

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 08:49

Dziki w kukurydzy Zależy na jakie dziki to działa w tamtym roku u nas w pastucha weszło może z 10 dzików i wyjść nie chcieli to poszliśmy jeszcze ludzi wzielismy więcej bo to pole szerokie było to ganaliśmy te dziki i dostawły petardę pod d*pe i nic sobie z dego nie robiły.

#514 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 11:08

Dziki w kukurydzy Witam ! Jaki drut polecacie do pastucha ? na dziki 2mm stalowy czy zwykły czy może stalowy 1,2 wystarczy ? Macie jakieś strony gdzie kupowaliście?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#515 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 04 lipiec 2014 - 08:29

Dziki w kukurydzy 2 mm. Ja mam 2,5 i 3 mm. Grubszy drut to mniejszy opór prądu

#516 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 21:03

Dziki w kukurydzy Panowie pomyślałem żeby ogrodzić w przyszłym roku pole pod kukurydzę siatką .Słupki po wbijać i po wkręcać izolatory a na to siatka leśna i całość pod pastuch . Jak myślicie pomoże coś?

#517 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 22:38

Dziki w kukurydzy Szkoda kasy lepiej zadbać o drut by chwasty nie rosły i napięcie było w porządku.A najlepiej niech wszyscy zadbają o to by populacja dzika na terenie Polski była liczebnie taka jak na koniec lat 80-tych. Pastuchy wtedy będą zbędne do kukurydzy.

#518 Share EMaja

EMaja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 22:13

Dziki w kukurydzy http://agropolska.pl/aktualnosci/1245/bedzie-protest-rolnikow-zablokuja-duze-miasto
proszę Panowie udostępnijcie. Może jeszcze ktoś w naszym województwie nie wie.
Organizator strajku Marcin Szarejko- gmina Zabłudów, Przewodniczący zgromadzenia Paweł Rogucki Gmina Juchnowiec
https://www.facebook...100005271165370

#519 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 22:53

Dziki w kukurydzy Ten problem tonie jest problem tylko Podlasia ale również całego kraju u mnie dziki opierniczyły już 0,5 ha kukurydzy zaraz po siewie 1 ha owsa w 100% i z 1 ha żyta 40% a niebawem zaczną się cyrki z kuku 6 ha a obok niej 1,5 ziemniaka.Myślę całość ogrodzić pastuchem bo nie wyrobię.Nawet sadownicy się skarżą że w sadach owoce niszczą ponoć zrywają całe gałęzie z jabłkami.To nic innego jak efekt polityki rolnej UE,nas zalesić a Holender na bagnach kukurydzę sieje.Ludzie obudźcie się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share rolnik1986

rolnik1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 18:19

Dziki w kukurydzy miszka 16 - lubie to, tylko kto to przeczyta? jedynie rolnik a reszta w chu.... ma, ministry i premiery tylko żeby swoją kieszeń zapełnić.