Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziki w kukurydzy

794 odpowiedzi na ten temat

#481 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 16 maj 2014 - 18:42

Dziki w kukurydzy Witam. Mam pytanie do osób ,które mają pola ogrodzone pastuchem. Co ile wbijacie kołki ?, jakiej średnicy?? i z jakiego drzewa najlepiej?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziki w kukurydzy Dzisiaj, 05:56
  •  

#482 Share karol73

karol73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,zwierzęta, maszyny rolnicze
    i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 16 maj 2014 - 19:11

Dziki w kukurydzy koło 6 metrów

#483 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:49

Dziki w kukurydzy Kołki zrobiłem z łat dachowych 4x5 cm 120 cm wysokości impregnowane olejem, wbite co 6 metrów . Na słupki narożne zastosowałem kołki okrągłe 12 cm średnicy. Elektryzator sieciowy SEKUR 2600 energia impulsu 6J, linia - 2 druty x 2mm . 1 drutu na wysokości ok.25-30 cm drugi na wysokości 50 -55 cm. Do tego oczywiście wykoszenie trawy pod linią ogrodzenia . Dziś skończyłem ogrodzenie jutro drugi raz sieje na tym samym kawałku kukurydze. Więc w przyszłym tygodniu będę znał skuteczność tego ogrodzenia.

Długo zastanawiałem się jaki elektryzator wybrać . Zdecydowałem się na sieciowy pomimo , że do pola z gospodarstwa jest 600 metrów i trzeba było zrobić przejścia górą przez dwie drogi . Z dwóch powodów po pierwsze bateryjny mógłby zginąć z pola a po drugie bateryjny za tą samą cenę ma słabsze parametry .

Podobno według jakiejś nowe normy bezpieczeństwa elektryzator nie może podawać na ogrodzenie większej energii niż 5J . Więc wszystkie urządzenia posiadające większą energie impulsu wykorzystują swoją pełną moc tylko jeśli druty w ogrodzeniu są uziemiane przez trawy lub jakieś inne zarośla .

Mój elektryzator z tzw. dodatkowych bajerów ma wyświetlacz na którym pokazuje % izolacji ogrodzenia oraz informuje o ilości zetknięć zwierząt z linią ogrodzenia.

Edytowany przez Pawel156, 16 maj 2014 - 21:54.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#484 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 16 maj 2014 - 22:08

Dziki w kukurydzy Ja mam co 10m drewniany 3x2cm i 2 druty 30 i 60 cm elektryzator koral a65. Dzikow nie ma.

#485 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 17 maj 2014 - 07:57

Dziki w kukurydzy 3x2cm? :blink: To jak w nie wkręciłeś izolatory?
U mnie słupki sosnowe i dębowe metrowe. Co 10 metrów. Ważne żeby na końcu była sprężyna

#486 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 17 maj 2014 - 09:01

Dziki w kukurydzy Co ile metrów kolego te sprężyny?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#487 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 maj 2014 - 18:07

Dziki w kukurydzy

właśnie tak :) W zasadzie to wystarczy że jest jeden listek i już dzikowi nie smakuje, ale raz miałem tak zdesperowane dziki że żarły z zieleniną :)

Moglbys odblokować skrzynke ?

#488 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 17 maj 2014 - 18:18

Dziki w kukurydzy Normalnie wkręciłem izolatory za długośc gwintu a w czym problem? Pastuchma być barierą psychiczną a nie fizyczną, jesli nie dasz prądu w druty to mozesz dac słupki 20x20 a dzik i tak Ci zerwie, wiec nie ma sensu meczyc sie i wkopywac nie wiadomo jakie słupy. Ja mialem ścinki ze stolarni, kupilem i powybierałem co grubsze, powkręcałem izolatory i dzików ani śladu. Sukces to prąd a nie słupy!

#489 Share slawek1914

slawek1914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 maj 2014 - 18:40

Dziki w kukurydzy Witam. Mam pytanie z dzikami sobie poradziłem ale wrony mi wyjadaja czy jest na nie jakiś sposób? Pomocy bo zjedzą wszystko

#490 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 18 maj 2014 - 02:20

Dziki w kukurydzy Na wrony to wiatrówka , "położysz" kilka sztuk, to następne widząc je na polu powinny się bać . Nie wiem jak wrony ale kawki są na to bardzo wrażliwe.

Edytowany przez Pawel156, 18 maj 2014 - 02:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 18 maj 2014 - 05:19

Dziki w kukurydzy

Co ile metrów kolego te sprężyny?

na końu prostego odcinka. Może być nawet kilometr. Ale przy druciku 1,2mm raczej to nie zadziała bo szybciej drut pęknie jak sprężyna się naciągnie http://www.fermo.pl/...ktrycznych.html

Normalnie wkręciłem izolatory za długośc gwintu a w czym problem? Pastuchma być barierą psychiczną a nie fizyczną, jesli nie dasz prądu w druty to mozesz dac słupki 20x20 a dzik i tak Ci zerwie, wiec nie ma sensu meczyc sie i wkopywac nie wiadomo jakie słupy. Ja mialem ścinki ze stolarni, kupilem i powybierałem co grubsze, powkręcałem izolatory i dzików ani śladu. Sukces to prąd a nie słupy!

chodziło mi o to czy te listewki nie pękały. Reszty tłumaczyć mi nie musisz. Wiem jakto działa

#492 Share slawek1914

slawek1914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 maj 2014 - 14:45

Dziki w kukurydzy Jak głęboko siejecie qq żeby wrony nie wyciągały???

#493 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 18 maj 2014 - 20:22

Dziki w kukurydzy U nas dziki nie odpuszczają. Nigdy nie było większych problemów a w tym roku koszmar. Moja ma już 4-te liście i dali jej spokój ale sąsaiedzi to się mają. I niby odgrodzone linką i poszły zeszłej nocy łamiąc słupek dreniany. Tydzień temu nawet za stodołą dobrały mi się do pryzmy z kiszonką. Oczywiście koło łowieckie rozkłada ręce- dzięcioły normalnie ;[

#494 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 18 maj 2014 - 20:54

Dziki w kukurydzy Koła łowieckie mają nas głęboko w pewneij części ciąła nie reaguja a odszkodowanie za wyżądzone szkody przez dziką zwierzynę są śmieszne, Dziki i nie tylko strasznie dokuczają i coraz mniej się boją.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#495 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 19 maj 2014 - 21:19

Dziki w kukurydzy

Witam. Mam pytanie z dzikami sobie poradziłem ale wrony mi wyjadaja czy jest na nie jakiś sposób? Pomocy bo zjedzą wszystko

Na wrony sprawdza sie Dursban. Mieszasz ze zbożem i po polu posiać i masz spokuj murowany a wrony spokuj wiekuisty. Widziałem po takim dokarmieniu na polu było czarno. A co ciekawe widziałem obrączkowane wrony -obrączki założone w Pradze. To ile te gady przelecą?

Edytowany przez malorolny121, 19 maj 2014 - 21:20.

#496 Share Fre4K

Fre4K

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 maj 2014 - 19:39

Dziki w kukurydzy Witam, mam podobny problem.
Jaki środek polecacie aby skutecznie pozbyć się tych cholernych ptaków z pola ?

#497 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 24 maj 2014 - 21:59

Dziki w kukurydzy Gdzie kupowaliście drut do pastuch 2mm stalowy ? i jaka cena?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#498 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 24 maj 2014 - 23:42

Dziki w kukurydzy

Na wrony sprawdza sie Dursban. Mieszasz ze zbożem i po polu posiać i masz spokuj murowany a wrony spokuj wiekuisty. Widziałem po takim dokarmieniu na polu było czarno. A co ciekawe widziałem obrączkowane wrony -obrączki założone w Pradze. To ile te gady przelecą?

Gdzie ten Dursban kupic??
W moich okolicach z wronami i innymi gapami maja problem 10km ode mnie, u nas natomiast jest problem z golebiami z Cukrowkami raczej nie ale z takimi wielkimi co maja bialy pasek na szyi. Cale stada na polu nawet teraz po wzejsciu qq jak juz jest calkiem spora.

Sprawdzilem na necie i te duze golebie to Golab Grzywacz.

Edytowany przez Junkers, 25 maj 2014 - 00:02.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#499 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 25 maj 2014 - 07:39

Dziki w kukurydzy Przecież mesurol jest na ptaki, dursban jest na robaki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share malkor429

malkor429

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 25 maj 2014 - 17:58

Dziki w kukurydzy

Koła łowieckie mają nas głęboko w pewneij części ciąła nie reaguja a odszkodowanie za wyżądzone szkody przez dziką zwierzynę są śmieszne, Dziki i nie tylko strasznie dokuczają i coraz mniej się boją.

Popieram,a dodam jeszcze że koła łowieckie specjalnie nie poluja dzików,gdyż każdą upolowaną sztukę muszą zgłaszać,przebadać,a gdy nie daj Bóg coś tam w badaniach wykaże,to koło ponosi koszty no i są inne konsekwencje.Lepiej więc im po prostu nie strzelać do tych sk****li.