Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziki w kukurydzy

794 odpowiedzi na ten temat

#421 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 21 kwiecień 2014 - 06:05

Dziki w kukurydzy jeżeli na to pójdą to będziesz miał niebywałe szczęście.
Może dadzą siatkę lub słupki ale na kompletne ogrodzenie raczej nie licz. A jak dodatkowo sędzia będzie myśliwym to ani ogrodzenia nie zobaczysz ani późniejszego uczciwego szacowania szkód\

@KRISS75 na dziki to ważne są dżule czyli J. Takie 5J to minimum i pod warunkiem że będzie cały czas a przypastuchu bateriowym to raczej problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziki w kukurydzy Dzisiaj, 16:09
  •  

#422 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 12:06

Dziki w kukurydzy Koral a65 4kV na ogrodzeniu 2.5km 2 druty i 6J

#423 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 24 kwiecień 2014 - 07:41

Dziki w kukurydzy Na jakich wysokościach macie rozwieszone druty,taśmy?Ja powiesiłem na 40cm i 80cm od ziemi.
I jeszcze jedno:w dwóch miejscach słychać na taśmie strzelanie jakby przeskok iskry.Czy to normalne czy coś zrobiłem nie tak?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 08:48

Dziki w kukurydzy W ten sposob szuka sie bledow w ogrodzeniu. Tam gdzie strzela ucieka prad i zmniejsza sprawnosc ogrodzenia. Sprawdz izolacje w tych miejscach, musisz to poprawic. Ja mam drut na 30cm i 60cm. Dzik jest niski. Pozatym pierwszy drut musi byc nisko bo jak male wleca to maciora poleci za nimi nawet jak by sie palilo.

#425 Share Derb

Derb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 17:48

Dziki w kukurydzy ja ogrodzienie robie na wysokości 35 i 72 cm z linki stalowej 1,2 -1,5mm i dziki nie weszły w tamtym sezonie ani razu, słupki akacjowe. Linka jest znacznie lepsza od drutu,taśmy czy plecionki bo ma wiekszą odporoność na zrywalność wiec i elektryzator nie musi być z tych najdroższych osobiście używam Redyka i Korala

#426 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:28

Dziki w kukurydzy

to na dzika kompletnie się nie nadaje. Zwłaszcza na dłuższe ogrodzenie.U mnie taki jest na psy

to ile gdzieś bić musi ,żeby nadawało się?? Podłańczam akumulator to coś już bije i nic to nie daje wchodzą bez problemu.
Kukurydza zaprawionai też jedzą jak chcą a juz to co jest pewne to 3,6 ha do ponownego zasiwu sie nadaje.Na tą plage to bron maszynowa ,bo stada biegaja po 10 sztuk jest najlepsza albo 220 ale to co podlonczy sie to kogos mozna zabic...Samemu nawet przy sprawdzaniu.

A kupić mocnego elektryzatora to droższy wydatek jest pewnie.A koła to płacą ,że różnie z tym jest ,trzeba z własnej kieszeni płacić sami wiecie jak z nimi jest.Można coś kupić na duży kawałek a nie jak u nas większość to 1-3 ha kawałeczki są i większe ,ale to mało.

Edytowany przez ziom343, 25 kwiecień 2014 - 21:36.

#427 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 05:51

Dziki w kukurydzy ja mam chaprona za 1400zł i to koło kupiło. Jak masz już 3,6 ha do przesiewu to niech w kole policzą czy nieopłaca im się kupić dobrego pastucha. Mój ma 8J

Na dzika to na 25 i 50 cm drut\y. Dzik nie przeskakuje ogrodzenia więc nie potrzeba wysoko

#428 Share MagorzataKorchut

MagorzataKorchut

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 09:39

Dziki w kukurydzy Witam,a ja mam pytanie takie:pole było pryskane lumaxem po siewie,dziki wyorały całe 2 ha,czy mozna siać na nowo? czy oprysk nie zaszkodzi?
I z drugiej beczki:czy z pola dzierzawionego bez umowy notarialnej mogę ubiegać się o odszkodowanie z koła?

#429 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 27 kwiecień 2014 - 09:48

Dziki w kukurydzy Od chwili obecnej nie
Wyrys jest potrzebny i Bóg wie co jak przyslali do mnie i nie wiem czy jest sens jak dziady dadza Ci 200zl za Twoje pole. U mnie koło łowieckie ma zakaz wstepu.

Od 2 tyg mam ogrodzone pole pastuchem i nawet lisa nie ma juz na polu.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#430 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 10:30

Dziki w kukurydzy u mnie kukurydza już wychodzi i szkód nie ma. 4ha mam przy samym lesie. Jak pojechałem uprawiać to przy lesie było zryte. Pryskałem nasiona w siewniku odstraszaczem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 12:22

Dziki w kukurydzy

Od chwili obecnej nie
Wyrys jest potrzebny i Bóg wie co jak przyslali do mnie i nie wiem czy jest sens jak dziady dadza Ci 200zl za Twoje pole. U mnie koło łowieckie ma zakaz wstepu.

Od 2 tyg mam ogrodzone pole pastuchem i nawet lisa nie ma juz na polu.

a co koło obchodzi kto jest właścicielem? Nic do tego nie ma. 200 dadzą jak nic nie powiesz bo jak zaczniesz być upierdliwy i do tego sprawa oddasz do sądu to już jest inna gadka. A jeszcze jak wygrasz to szkód na polu nie zauważysz tak będą pilnowali
Co do zakazu wstępu to nie w tym kraju. Mogą nawet w prywatnym lesie polować. Jedynie jak sami wyłączą obwód z dzierżawy ale wtedy za szkody odpowiada skarb państwa a na jego wniosek i tak wejdą jak zajdzie taka potrzeba.

#432 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 13:22

Dziki w kukurydzy U mnie generalnie z dzikami nie ma większego problemu ale gdzie trzeba stosujemy Hukinol tylko z tym lepiej daleko od budynków nieszkalnych bo zapach jest niemiośierny :) Znajomy zaprawia nasiona Pyrinexem (100 ml na dwie jednostk) i dzik nawet na pole nie wejdzie

#433 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 13:39

Dziki w kukurydzy To macie tam szczęście w moich stronach jest tak że nic nie pomaga i kto nie ogrodzi trzema drutami pod napięceim to nie ma qq ani ziemniaków bo wszystko przyjdą i wykopią.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#434 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:28

Dziki w kukurydzy moje koło w dwóch obwodach na ten sezon ma 360 dzików do odstrzału :lol: . Kukurydzy na tych obwodach 37ha w tym moje 17

#435 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 03 maj 2014 - 15:57

Dziki w kukurydzy u mnie zaorały ok 4 hektarów, zaczęły od lasu, zawracały pod stodołą i s powrotem.

#436 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2014 - 10:36

Dziki w kukurydzy Co myślicie o spryskaniu ziarna preparatem Biotec?

#437 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 04 maj 2014 - 11:45

Dziki w kukurydzy Podobno spalić w kilku miejscach na polu folie np. po sianokiszonce skutecznie odstrasza dziki z pola . dziś wieczorem robie próbe bo mi już wybrały ok 3ha.

#438 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2014 - 18:49

Dziki w kukurydzy palenie nic nie daję. ja paliłem ogniska z opon przez kilka dni i maciora z małymi wybierała co noc

#439 Share malkor429

malkor429

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 04 maj 2014 - 18:51

Dziki w kukurydzy Ja dostałem z koła preparat Anty-Bissan,porozwieszany na palikach ze szmatkami w piątek i jak na razie spokój.Zobaczymy jak długo.Za kilka dni znów nasączy się szmatki .Mam nadzieję że odpuszczą bo zjadły mi doszczętnie 2 ha i musiałem przesiewać.Nie wiem tylko czy coś z niej będzie bo pierwsza była pryskana po siewie lumaxem,potem musiałem powtórnie uprawić agregatem i posiać ponownie QQ.Kto ma jakies zdanie w tej kwestii?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 05 maj 2014 - 18:22

Dziki w kukurydzy Czas zacząć walkę z dzikami. Niestety samotnie bo z koła łowieckiego nie mogę liczyć na nic ;[ na początek zlałem wokół pola gnojówkę świńską. Wskazówka od handlowca srodków ochrony roślin