Polecane posty

Ecopiotr    106

Sam kukurydzy nie mam, ale jak wpadną na łąkę, to wygląda jak poligon. U nas w większości to koła łowieckie grodzą, bo odszkodowaniami rolnicy je na skraj bankructwa doprowadzili. Strzelać ich nie chcą, bo mięso w skupie, to ok. 3 zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Przecież mesurol jest na ptaki, dursban jest na robaki

Mesurol na ptaki dlatego dziala odstraszajaco czyt. nie dziala. A Dursban na robaki na ptaki dziala jak ma robaki, czyli kompleksowo jak ktos wczesniej napisal.

 


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Jakby nie zaprawił Mesurolem to wszystką kukurydzę by zjadły mi żurawie a te są jeszcze lepsze niż wrony. A ja mam zaprawioną to skubną i polecą i mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

Poleci ktoś jakaś dobrą zaprawę do kukurydzy gdzie dziki nie ruszą nasion >? albo jakiś dobry skuteczny środek z góry dziękuje

 

Poleci ktoś jakaś dobrą zaprawę do kukurydzy gdzie dziki nie ruszą nasion >? albo jakiś dobry skuteczny środek z góry dziękuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Dzisiaj mi wpieprzyły roślinki z czterema liśćmi .Zjadły już chyba z hektar z koła łowieckiego przyjechali nie dość że nie zachowali siedmio dniowego terminu po zgłoszeniu szkody to jeszcze bezczelnie zaoferowali mi 170zł odszkodowania.Kpina.Pieprze ich idę do sądu.Co ciekawe panowie myśliwi przyjechali dwa dni po złożeniu przeze mnie do Starosty, skargi na działalność koła łowieckiego.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

mam pytanie jak rośnie kukurydza i jest jedna obok drugiej i pomiędzy niektórymi jest taka jak by wykopana dziurka i brakuje rośliny co o może być ? nie są to czasem bażanty ?

post-54319-0-44851100-1401735072.jpg

Edytowano przez farmer777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja mam poogradzane i siatką i pastuchem a dziki co noc włażą. Kukurydza 4-5liści a dzik jak rządek bierze tak kasuje go po całości. Do tego roku te zabezpieczenia wystarczały i dlatego wydaje mi się że przychodzą z przyzwyczajenia bo w zeszłym roku też tam była kukurydza. Całą zię miały wyżerkę bo ścienisko nie było ruszane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

mam pytanie jak rośnie kukurydza i jest jedna obok drugiej i pomiędzy niektórymi jest taka jak by wykopana dziurka i brakuje rośliny co o może być ? nie są to czasem bażanty ?

Na 100% bażanty u mnie jest tak samo.Wydłubują rośliny co mają 4 liście.Ale nam się kraina łowczych zrobiła.A u Niemca na polach spokój bo niemieccy rolnicy sami se na swoim polują. B)


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

U nas też tak trzeba zrobić, każdy niech poluje u siebie, dodatkowo pogonimy zielonym kota :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Śmiem twierdzić że to co do nas panowie przyłazi to nie jest oryginalny dzik prawdopodobnie jest to krzyżówka tak zwany świnio-dzik .Prawdopodobnie będzie mogło nam pomóc tylko takie rozwiązanie jak w Australii z dzikimi wieprzami.Totalna likwidacja poprzez odstrzał. http://www.environment.gov.au/topics/biodiversity/invasive-species/feral-animals-australia


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Kwestia umiejscowienia pola, u mnie na dziki dałą radę armatka hukowa i myślę że i z tym by problemu nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr343    1

Zależy na jakie dziki to działa w tamtym roku u nas w pastucha weszło może z 10 dzików i wyjść nie chcieli to poszliśmy jeszcze ludzi wzielismy więcej bo to pole szerokie było to ganaliśmy te dziki i dostawły petardę pod d*pe i nic sobie z dego nie robiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam ! Jaki drut polecacie do pastucha ? na dziki 2mm stalowy czy zwykły czy może stalowy 1,2 wystarczy ? Macie jakieś strony gdzie kupowaliście?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

Panowie pomyślałem żeby ogrodzić w przyszłym roku pole pod kukurydzę siatką .Słupki po wbijać i po wkręcać izolatory a na to siatka leśna i całość pod pastuch . Jak myślicie pomoże coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Szkoda kasy lepiej zadbać o drut by chwasty nie rosły i napięcie było w porządku.A najlepiej niech wszyscy zadbają o to by populacja dzika na terenie Polski była liczebnie taka jak na koniec lat 80-tych. Pastuchy wtedy będą zbędne do kukurydzy.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ten problem tonie jest problem tylko Podlasia ale również całego kraju u mnie dziki opierniczyły już 0,5 ha kukurydzy zaraz po siewie 1 ha owsa w 100% i z 1 ha żyta 40% a niebawem zaczną się cyrki z kuku 6 ha a obok niej 1,5 ziemniaka.Myślę całość ogrodzić pastuchem bo nie wyrobię.Nawet sadownicy się skarżą że w sadach owoce niszczą ponoć zrywają całe gałęzie z jabłkami.To nic innego jak efekt polityki rolnej UE,nas zalesić a Holender na bagnach kukurydzę sieje.Ludzie obudźcie się.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

miszka 16 - lubie to, tylko kto to przeczyta? jedynie rolnik a reszta w chu.... ma, ministry i premiery tylko żeby swoją kieszeń zapełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Jedynym skutecznym wyjściem jest ograniczenie ilości dzików. Myśliwych trzeba zmusić żeby zwiększyli odstrzały i pilnowali pól. Prawo jest nie takie złe tylko trzeba je egzekwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

No to kolega szopen niech mi wskaże prawo które mówi. Jak należy prawidłowo wycenić szkodę w uprawach?Może jakieś przeliczniki na metry, tony, itp a najlepiej konkretne pieniądze.

Edytowano przez miszka16

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Mogę ci polecić kilka książek a najlepiej poszukaj konspektów, które zrobili rzeczoznawcy dla izb rolniczych. Ostatnio pojawiły sie też instrukcje z firm ubezpieczeniowych bo te mogą ubezpieczać koła od szkód. internet jest pełny takich opracowań.

Co do prawa to ustawa i rozporządzenie o szacowaniu szkód. trzeba samemu przestrzegać terminów i nie odpuszczać myśliwym . Przedstawiciele izb rolniczych maja też obowiązek na wniosek rolnika uczestniczyć w szacowaniu. To pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

A jak w moim przypadku było tak że przedstawiciel koła łowieckiego i izb rolniczych był w jednej osobie?A jak bym chciał przedstawiciela z gminy to by v-ce wójta przysłali który też jest członkiem tego koła. Fajnie co?Co do ustawy to ustawę przeczytałem od deski do deski i jest tam tylko mowa o procedurze i terminach ani słowa o konkretnych wartościach.Jeśli w internecie są jakieś materiały to byłbym wdzięczny za linka.Puki co solidaryzuje się z rolnikami protestującymi na Podlasiu,pozdrawiam ich serdecznie.Panowie tak trzymać inaczej po nas nawet wspomnienie nie pozostanie.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Generalnie jestem zdecydowanym przeciwnikiem egzekwowania praw na ulicy, niestety w naszym kraju najczęściej inaczej się nie da. Jeśli chodzi o odszkodowania, to każdy wie ile go kosztuje uprawa 1 ha. Jednak to nie wszystko, bo nikt nie uprawia na zasadzie "byle mi się koszty zwróciły". Odszkodowania muszą być liczone nie w poniesionych kosztach, ale w stracie zysku, lub w przypadku łąk, w kosztach rekultywacji. W sobotę kosiłem 4-ha łąkę, na 1 polowej, bo szybciej się nie dało, dyskówką 2,60 m, trwało to prawie 6 godzin! Pomijam już (drażniący) fakt, że gmina wydzierżawia moją prywatną ziemię (od której płacę podatek), kołom łowieckim, bez pytania, czy pośrednictwa w wycenach szkód. Mój problem leży głębiej - Natura 2000, zakaz podorywania, bronowania, dosiewu itd. Co mogę - wziąć grabki i wyrównać. Odszkodowanie? 380 zł/ha. Jednak nikt z myśliwych nie chce tego zrobić na zasadzie - wy zagrabicie, a ja nie chcę odszkodowania. Z jednej strony ARiMR, z drugiej dziki, z trzeciej brak poparcia społecznego, bo rolnicy mają dotacje, a to jest tak niesprawiedliwe! Mimo to, mam prośbę : organizując protesty, nie używajcie innych, do wymuszenia swoich praw. Mam na myśli przede wszystkim blokady dróg, bo tam cierpią ci, którzy nie mają żadnego wpływu na decyzje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez BARTOLA
      witam założyłem do swojego 7011 tura i teraz chcem założyć jakieś szerokie koła na przód , i teraz moje pytanie czy przednie koła od ostrówka bedą pasować do mojego 7011 ? dodam jeszcze że z przodu mam miękką oś
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Sqowron
      Pytanie: Mam miękki przód na kołach 18 w swojej 40 a chciałbym zmienić je na 16 takie jak w 16 da rade się wgl to zamienić czy nie za bardzo wystarczy wymienić tylko piasty czy coś jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj